Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 1 липня, 23:13:28

"Золотий перстень" Македонії – у чернігівського подружжя письменників

17.04.2014   14:16Агенцiя

Письменники Сергій і Тетяна Дзюби, першими з українців, стали лауреатами дуже престижної на Балканах міжнародної літературної нагороди «Золотий перстень», яку щороку урочисто вручають на найбільшому в Македонії Форумі видавців.

Крім чернігівців, нагороду цього року отримали також видатні письменники Рісто Василевскі (Сербія), який, до речі, переклав велику добірку віршів Сергія й Тетяни сербською мовою (зараз готуються публікації в кількох сербських часописах), та Йордан Плевнеш (Республіка Македонія) – один із найвідоміших македонських драматургів (його шанують і на Балканах, і у Франції).

Почесну нагороду вручають видавництво «Фенікс» та Міжнародна літературна (науково-мистецька) Академія «Македонія презент» (м. Скоп’є). Чернігівців відзначили за успішне втілення міжнародного літературного проекту «Вірші Сергія і Тетяни Дзюби п’ятдесятьма мовами світу», а також загалом за творчість. Нагороду започаткували дванадцять років тому; за цей час її лауреатами стали відомі письменники з Македонії, Англії, Японії, Сербії, Хорватії, Угорщини, а відтепер – з України!

Цьогорічні переможці отримали картини видатного македонського художника Живко Поповскі-Цветіна, знаного в світі (вже двічі висувався від Македонії на Нобелівську премію миру). Він малює квіти миру; його картини є в колекції Папи Римського, а також інших відомих людей. Митець спеціально приїздив на Форум, щоб особисто вручити свої картини лауреатам.

Як відомо, Тетяна й Сергій цього року стали членами Міжнародної літературної (науково-мистецької) Академії «Македонія презент»; їхні вірші перекладені македонською мовою, нині готується публікація в академічному журналі. Тож співробітництво українських та македонських письменників успішно продовжується. В цьому велика заслуга нашої співвітчизниці – поетеси, прозаїка й перекладача Анни Багряної, яка зараз мешкає в Республіці Македонія.

Також Сергія Дзюбу прийняли до Слов’янської літературно-мистецької Академії (м. Варна, Болгарія). І він став лауреатом премії «Благовіст» Національної спілки письменників України за книжку рецензій та есеїв «Несподівані зустрічі продовжують життя» (майже 600 сторінок), яка вийшла за сприяння голови Чернігівської обласної ради Миколи Звєрєва. Сергія Дзюбу відзначено в номінації «Літературознавство».


Віталій Леус

http://www.litgazeta.com.ua/node/4814

Останні новини Чернігівщини

Наводять лад у всіх укриттях Чернігова, а також забезпечать їх генераторами та ємностями для води. Виконавчий комітет погодив відповідну програму

Наводять лад у всіх укриттях Чернігова, а також забезпечать їх генераторами та ємностями для води. Виконавчий комітет погодив відповідну програму 17:08

Усі укриття у Чернігові вже приводять до ладу. Виконавчий комітет Чернігівської міської ради погодив Програму удосконалення мережі найпростіших укриттів на 2022-2023 роки.

Допомога продовжує надходити до Чернігівщини

Допомога продовжує надходити до Чернігівщини 17:07

Військова агресія російської федерації завдала шкоду не тільки життю і здоров’ю людей, а й інфраструктурі населених пунктів.

Модульні будинки у громадах. Як забезпечити житлом тих хто його втратив через війну?

Модульні будинки у громадах. Як забезпечити житлом тих хто його втратив через війну? 17:03

Тисячі житлових будинків знищили росіяни за час нового вторгнення. Мільйони українців покинули свої домівки й сьогодні не мають також житла. Як забезпечити таку кількість людей житлом?

Рятівна місія зі щасливим фіналом: на Ічнянщину повернули 11-річного хлопчика із Донецька

Рятівна місія зі щасливим фіналом: на Ічнянщину повернули 11-річного хлопчика із Донецька 10:52

До бабусі на Ічнянщину з тимчасово окупованого Донецька вдалося повернути 11-річного Олександра.

Майже сотня дітей з Чернігівщини оздоровлюється на Закарпатті

Майже сотня дітей з Чернігівщини оздоровлюється на Закарпатті 10:48

Тиждень тому 94 вихованці п’яти закладів освіти інтернатного типу з Чернігівщини поїхали оздоровлюватися до Закарпаття.

АНОНСИ ПОДІЙ