Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 16 жовтня, 06:44:06

Виставку нових археологічних досліджень Чернігівщини презентували в історичному музеї імені В.В. Тарновського

12.04.2014   10:07Агенцiя

11 квітня в Чернігівському історичному музеї імені В.В. Тарновського до Міжнародного Дня пам’яток і визначних місць відкрилася традиційна виставка «Нові археологічні дослідження Чернігівщини".

Вона презентує матеріали розкопок польового сезону 2013 року на території Чернігівської області.

Експедицій Чернігівського національного педагогічного університету імені Т.Г. Шевченка:
- біля Спасо-Преображенського собору в Чернігові – керівник О.Є. Черненко;
- на території містечка Любеч Ріпкинського району – керівник О.М. Веремейчик;
- біля с. Малий Листвен Ріпкинського району – керівник О.М. Бондар;
- на території Пустинно-Рихлівського Свято-Миколаївського монастиря (Коропський район) – керівник Р.М.Луценко.
 

Міжнародної експедиції Інституту Археології НАН України та Чернігівського національного педагогічного університету імені Т.Г. Шевченка (керівники О.П. Моця, В.М. Скороход) на давньоруському археологічному комплексі біля с. Виповзів Козелецького району.

Археологічної експедиції Чернігівського національного педагогічного університету імені Т.Г. Шевченка та Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя (керівники О.Є. Черненко, І.С. Кедун) на території Новгорода-Сіверського.

Міжнародної Українсько-Канадської експедиції Чернігівського національного педагогічного університету імені Т.Г. Шевченка та Інституту Археології НАН України (керівники В.М. Скороход, Ю.М. Ситий, В.І. Мезенцев) на території Батурина.

У 2013 році Чернігівською обласною радою була прийнята програма проведення археологічних досліджень в області на період до 2020 року. Згідно з нею замовником ряду археологічних експедицій є Чернігівський історичний музей імені В.В. Тарновського, до збірки якого після відповідного наукового опрацювання надійдуть знахідки з розкопок поблизу Спасо-Преображенського собору в Чернігові, біля с. Виповзів та с. Малий Листвен.

Окремий розділ виставки присвячений 60-річчю відомого чернігівського археолога, кандидата історичних наук Володимира Петровича Коваленка. Його наукове життя тісно пов’язане з Чернігівським історичним музеєм імені В.В. Тарновського, де він очолював сектор археології – кузню археологічних кадрів Чернігівщини. Частина матеріалів з досліджених В.П. Коваленком пам’яток зберігаються в музеї та знаходяться у постійній експозиції. На виставці вперше представлені матеріали XI–XIII ст. із досліджень городища Біловежа – скляний перстень, 21 намистина, гребінь, металевий ґудзик з емаллю, копоушка, бойова сокира. Також привернуть увагу побутові речі та зброя із Седнєва та Малого Листвена.

Серед знахідок останнього польового сезону експонуватимуться шпилька XI ст. та печатка «Училищного совета Черниговской епархии» XIX ст. із розкопок Спаського собору в Чернігові; вістря стріл, ювелірний пінцет, фібули, точильний круг та уламок дерев’яного ковша X ст., виявлені біля с. Виповзів.

Цього року вперше на виставці представлені реконструкції костюмів X ст. надані Клубом історичної реконструкції «Гульбище». Жіночий костюм репрезентує скандинавське поселення «Бірка» на озері Меларен у Швеції, чоловічий – давньоруське поселення «Шестовиця» поблизу Чернігова.

У відкритті виставки взяли участь чернігівські та ніжинські археологи - автори минулорічних розкопок, а також учасники ХІІІ Міжнародної студентської конференції “Середньовічні старожитності Центрально-Східної Європи”, яка відбувається в Інституті історії, етнології та правознавства імені О.М. Лазаревського.

Загалом на виставці експонується понад 220 предметів.

Виставка працюватиме до кінця вересня 2014 року.


Вікторія Мудрицька, Людмила Сита
 

Останні новини Чернігівщини

У Прилуках висадять 130 кущів троянд, 400 тюльпанів та посіють 3,5 тис. кв. м газонної трави

У Прилуках висадять 130 кущів троянд, 400 тюльпанів та посіють 3,5 тис. кв. м газонної трави 16:52

У Прилуках активно триває озеленення центральних клумб в межах міні-скверів та навчальних закладів.

У Ніжині школи з понеділка йдуть на канікули

У Ніжині школи з понеділка йдуть на канікули 16:49

Додаткові канікули з 18 по 24 жовтня 2021 року в закладах загальної середньої освіти Ніжина. Садочки працюють в звичному режимі.

Визнання Національного бізнес-рейтингу «Лідер року 2021»

Визнання Національного бізнес-рейтингу «Лідер року 2021» 16:35

Національний бізнес-рейтинг в Україні – частина міжнародного співтовариства успішних організацій.

На Чернігівщині продали сільгоспділянку всього за 630 грн

На Чернігівщині продали сільгоспділянку всього за 630 грн 16:30

За 100 днів ринку землі, найдешевшу земельну ділянку для ведення особистого селянського господарства продали на Чернігівщині.

 На Чернігівщині продають виправну колонію

На Чернігівщині продають виправну колонію 16:26

Прилуцьку виховну колонію для неповнолітніх виставили на продаж. Про це повідомив міністр юстиції України Денис Малюська.