Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 25 червня, 02:29:50

Фотовиставка мандрівника Олександра Волощука "Повернення". ФОТОрепортаж

09.04.2014   10:08Агенцiя

8 квітня в Чернігівському обласному художньому музеї імені Григорія Галагана відбулось відкриття фотовиставки чернігівського письменника, мандрівника Олександра Волощука.

Історик Олександр Волощук (1972 р.н.) подорожувати автостопом почав з 2002 року. За 11 років чоловік встиг побувати в 28 країнах і відвідати 729 міста світу. Всього, за роки подорожей, подолав відстань у 230 тисяч кілометрів. Для порівняння, окружність планети Земля рівна 40 тисячам кілометрів. Відповідно, мандрівник зміг пішки майже шість разів обігнути нашу планету.

Нинішня виставка – продовження фотографічної розповіді Олександра Волощука про подорожі автостопом Центральною Азією. На ній представлені світлини виконані 2013 року в Казахстані, Киргизстані, Таджикистані, Узбекистані, Афганістані, Китаї та Монголії.

Розпочинається фоторепортаж з Північного Кавказу, де мандрівник відвідав осетинське селище Давграс, поблизу якого знаходиться похмуре та грандіозне «місто мертвих». Усього в некрополі зберігається дев’яносто п’ять споруд. Ці пам’ятки історії, що відносяться до XIV – XIX століть, мають велике значення для вивчення далекого минулого осетинського народу, його історії, побуту та мистецтва.

Сумні пейзажі з зображенням висохлого Аральського моря застерігають людей від екологічних катастроф, пов’язаних з їх бездумною діяльністю.
Серія творів, присвячених Киргизстану та Таджикистану, розповідає про чарівну, хоч і посушливу, природу цих гірських, родючих місцин, про звабливу красу багатоводних озер: Куракуль, Іскандураль та Іссик – Куль. Тут, в далекому селищі Чашмасар, автор зафіксував тендітну маленьку дівчинку в яскравому національному вбранні, з традиційними кісками, але в сучасних пластикових прикрасах, яка ніжним зацікавленим поглядом дивиться на глядача.

Зачаровує фоторозповідь про Афганістан, де не лише природа вабить красою стрімких, кам’янистих, прозорих річок, а й місцеві жителі завжди люб’язно запрошують на чай.

Ось дивовижна країна Китай, що належить до найбільш прадавніх цивілізацій, яка увібрала в себе велику кількість держав та культур. Скільки таємниць зберігають у собі тисячолітні дерева пустелі Такла – Макан. Вони й страхітливі, й загадкові водночас.

Після цього зовсім по - іншому сприймається сучасне місто Ланьчжоу з його архітектурою, що нагадує Радянський період. Багатофігурна жанрова сценка зображує життя вуличної харчевні й зацікавить східною кухнею та побутом простих людей.

Далі дорога поведе в Тибет до його історичної столиці - міста Лхаси (тибетською звучить дуже ніжно й лагідно – Ласа). Саме там можна довго милуватись архітектурною красою Палацу Потала, огорнутого безліччю міфів та легенд. З будь-якої точки міста видно цей храм, як символ столиці.

Знайомлячись з фоторепортажем Олександра Волощука, ми побачимо неповторну красу гірських краєвидів і озер Центральної Азії, звернемо увагу на обличчя мешканців східних країн, познайомимось з таємничою своєрідністю й неповторністю Тибету. Навіть така віртуальна подорож подарує безліч нових вражень і розширить інформативну базу глядача про природу, історію, культуру й традиції різних країн.

Ніна Бібік - завідуюча відділом науково-дослідної роботи Чернігівського обласного художнього музею імені Григорія Галагана

ФОТОрепортаж Віктора Кошмала

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині 9 пар одружилися за допомогою відео-зв'язку 18:36

Після повномасштабного військового вторгнення росії в Україну, зміни торкнулися багатьох сфер нашого життя, зокрема, і державної реєстрації актів цивільного стану.

Городнянська громада працює над екологічно відповідальним ставленням до навколишнього середовища

Городнянська громада працює над екологічно відповідальним ставленням до навколишнього середовища 18:31

Екологічна інформаційна кава зустріч з представниками Молодіжної ради та представниками місцевої влади Городнянської громади пройшла 24 червня 2022 року в Городні.

На ремонт шкіл Чернігова спрямують 37 млн грн

На ремонт шкіл Чернігова спрямують 37 млн грн 18:28

Невикористані кошти освітньої субвенції перерозподілили між навчальними закладами для виконання ремонтних робіт.

Прокуратурою заявлено позов про стягнення з підприємства 49 551 грн. за безпідставне використання земельної ділянки

Прокуратурою заявлено позов про стягнення з підприємства 49 551 грн. за безпідставне використання земельної ділянки 18:00

Прилуцькою окружною прокуратурою до господарського суду направлено позов про cтягнення з підприємства безпідставно збережених коштів у вигляді орендної плати за землю в сумі 49551,43 грн. на користь Прилуцької міської ради.

Захисники Чернігова:

Захисники Чернігова: "Про сон на посту і думати не приходилося, а очі в темряві працювали в сто разів сильніше" 17:52

Олег, як, мабуть, і більшість українців, не вірив у повномасштабне вторгнення росії в Україну. Разом із тим він впевнено називає війну на сході держави війною, яка тривала понад вісім років.