Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 5 серпня, 19:42:59

Відбулася презентація монографії "Християнські поховальні пам’ятки давньоруського Чернігова"

05.04.2014   13:50Агенцiя

У Чернігівській обласній універсальній науковій бібліотеці імені В.Г.Короленка 2 квітня 2014 року в рамках засідання клубу „Краєзнавець” була презентована монографія старшого наукового співробітника кафедри історії та археології України Інституту історії, етнології та правознавства ім. О.М.Лазаревського Чернігівського національного педагогічного університету ім. Т.Г.Шевченка Юрія Ситого „Християнські поховальні пам’ятки давньоруського Чернігова”.

Автор зазначив, що видання присвячене 1025-річчю Володимирова хрещення Русі та розповів про зміст книги, ілюструючи його відео-презентацією. 

В обговоренні книги взяли участь – знавець минувшини Чернігівщини, якого багато чернігівських археологів, в т.ч. і Ю.М.Ситий, вважають своїм вчителем Олександр Шекун, кандидат історичних наук, один з найвідоміших українських вчених-археологів Володимир Коваленко, директор Чернігівського історичного музею ім. В.В.Тарновського Сергій Лаєвський, доктор історичних наук, професор Сергій Леп’явко, директор Центру охорони культурної спадщини в Чернігівській області Валентина Мултанен. Неодноразово наголошувалось на унікальності монографії, яка присвячена історії вивчення чернігівського давньоруського некрополя та стала узагальненням результатів археологічних досліджень, які проводились у місті в ХІХ-ХХ сторіччях.

Модератор заходу, завідувачка відділу краєзнавства бібліотеки Ірина Каганова звернула увагу присутніх на книжкову виставку „Археологічні пам’ятки давньоруського Чернігова” та запевнила, що презентоване видання стане подією у науковому житті не лише Чернігова, а і держави Україна в цілому.

Підбив підсумки обговорення та побажав подальших успіхів дослідникам історичної спадщини Чернігівщини голова Чернігівського обласного осередку Національної Спілки краєзнавців України, почесний президент клубу „Краєзнавець”, директор Інституту історії, етнології та правознавства ім. О.М.Лазаревського ЧНПУ ім. Т.Г. Шевченка, професор Олександр Коваленко.


Інформаційна служба Департаменту культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської облдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

Обстановка на кордоні

Обстановка на кордоні 11:37

Протягом минулої доби змін в обстановці на державному кордоні України в межах Чернігівщини не відбулося, вона залишалася стабільною та контрольованою.

Чернігівка Олена Костевич повернулася з Олімпіади з бронзовою медаллю

Чернігівка Олена Костевич повернулася з Олімпіади з бронзовою медаллю 10:54

Бронзову призерку Олімпійських ігор у Токіо, Почесну громадянку Чернігова Олену Костевич та її тренера Ігоря Чередінова з великою радістю зустріли в аеропорту Борисполя.

Поліція Чернігівщини підтримує ідею створення притулку для постраждалих від домашнього насильства

Поліція Чернігівщини підтримує ідею створення притулку для постраждалих від домашнього насильства 09:17

Наразі громада міста Чернігова підіймає питання створення притулку для осіб, які зазнали домашнього насильства. Поліція Чернігівської області долучилася до цього процесу, адже спільними зусиллями правоохоронців, громадських організацій, місцевої влади та соціальних служб вдасться якісніше протидіяти домашньому насильству.

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 08:46

Довідка про основні надзвичайні ситуації техногенного, природного та іншого характеру на території Чернігівської області з 08 години з 04 серпня по 08 годину 05 серпня 2021 року

5 серпня - Міжнародний день світлофора

5 серпня - Міжнародний день світлофора 08:41

Перший світлофор був винайдений Джеєм Найтом і був встановлений в 1868 році у Лондоні біля будівлі парламенту.