Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 5 серпня, 20:25:10

Відбулася презентація нових збірок віршів Тетяни і Сергія Дзюби

04.04.2014   12:41

3 квітня відбулася презентація нових поетичних збірок віршів відомого чернігівського подружжя Тетяни та Сергія Дзюби «Вибрані вірші» (2013 р.) та «Розмова чоловіка і жінки» (2014), що побачили світ за сприяння голови обласної ради Миколи Звєрєва.

До приміщення наукової бібліотеки ім. В. Короленка, де відбувався захід, прийшли відомі чернігівські поети, письменники, літературознавці та просто шанувальники творчості подружжя митців.

За словами Сергій Дзюби, збірка поезій «Розмова чоловіка і жінки» вийшла друком одразу польською й українською мовами у Польщі. Її упорядниками та перекладачами є науковці з Яґеллонського університету в Кракові Роксана Кжемінська, Анна Тилютка та Маріанна Хлопек-Лабо.

Що ж стосується книги «Вибрані вірші», то вона з’явилася у Сполучених Штатах Америки завдяки старань перекладачів-письменників Люби Ґавур і Богдана Бойчука.

Презентуючи поетичний доробок, Сергій Дзюба поділився секретами своєї «творчої кухні». Перш за все, за його совами, він ніколи й нічого не пише з примусу. - Маю на увазі творчість, а не буденну журналістську роботу. А вірші створюються буквально на одному диханні – подивився на дружину й написав нову поезію. Навіть не уявляю, як можна писати вірші на замовлення. По-моєму, це вже збочення якесь…, - дивується автор.

Під час презентації, серед багатьох інших, слово про письменників виголосив і голова обласної ради Микола Звєрєв. Він повідомив, що історія його дружніх стосунків з Тетяною та Сергієм Дзюбами сягає вже майже десять років. Протягом усього цього часу подружжя ніколи не переставало дивувати його своїми різнобічними талантами, головним із яких, безперечно, є уміння писати гарні вірші. То ж меценатське допомога у виданні цих поетичних збірок цілком зрозуміла і, напевне, й надалі матиме своє продовження, - запевнив керівник.

Учасники презентації щиро привітали Тетяну і Сергія Дзюбу з черговим літературним доробком та побажали їм подальших творчих успіхів і, звичайно ж, вдячного читача.
 

Останні новини Чернігівщини

Обстановка на кордоні

Обстановка на кордоні 11:37

Протягом минулої доби змін в обстановці на державному кордоні України в межах Чернігівщини не відбулося, вона залишалася стабільною та контрольованою.

Чернігівка Олена Костевич повернулася з Олімпіади з бронзовою медаллю

Чернігівка Олена Костевич повернулася з Олімпіади з бронзовою медаллю 10:54

Бронзову призерку Олімпійських ігор у Токіо, Почесну громадянку Чернігова Олену Костевич та її тренера Ігоря Чередінова з великою радістю зустріли в аеропорту Борисполя.

Поліція Чернігівщини підтримує ідею створення притулку для постраждалих від домашнього насильства

Поліція Чернігівщини підтримує ідею створення притулку для постраждалих від домашнього насильства 09:17

Наразі громада міста Чернігова підіймає питання створення притулку для осіб, які зазнали домашнього насильства. Поліція Чернігівської області долучилася до цього процесу, адже спільними зусиллями правоохоронців, громадських організацій, місцевої влади та соціальних служб вдасться якісніше протидіяти домашньому насильству.

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 08:46

Довідка про основні надзвичайні ситуації техногенного, природного та іншого характеру на території Чернігівської області з 08 години з 04 серпня по 08 годину 05 серпня 2021 року

5 серпня - Міжнародний день світлофора

5 серпня - Міжнародний день світлофора 08:41

Перший світлофор був винайдений Джеєм Найтом і був встановлений в 1868 році у Лондоні біля будівлі парламенту.