Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 19 липня, 09:03:46

Колекція Чернігівського історичного музею імені В.В. Тарновського поповнилася новими експонатами

29.03.2014   11:30Агенцiя

Наприкінці березня зібрання Чернігівського історичного музею імені В.В. Тарновського зросло на 407 експонатів, з яких 49 увійшли до основного фонду.

В умовах тотального блокування платежів загострилася проблема закупівлі експонатів, яку музей попри обмежений бюджет проводить щорічно. Тож цьогорічне перше засідання фондово-закупівельної комісії засвідчило тенденцію збільшення безкоштовної передачі музею на зберігання предметів, які нас цікавлять.

Тільки один експонат був закуплений – модель підводного човна “Тюлень”. Під час Першої світової війни саме на такому човні уродженець Чернігова Михайло Олександрович Китицин здобув 36 перемог, досягнувши за цим показником другого результату в російському флоті. На його рахунку захоплення пароплаву “Родосто”, який був на буксирі доставлений на базу Чорноморського флоту.

Етнографічну збірку поповнили вишивані сорочки, спідниці, фартухи, корсетки та юпка Ганни Федорівни Рудник з села Полуянів Козелецького району, які до музею передав її онук Володимир Васильович Рудник.

На Чернігівщині та й далеко за її межами відомий гончар з Олешні Іван Іванович Бібік. В багатьох музеях зберігаються його чудові вироби. Минулого року під час етнографічної експедиції співробітники музею відвідали майстра, подарували йому каталог його робіт у зібранні Чернігівського історичного музею імені В.В. Тарновського, а натомість отримали від нього подарунки. Трофейна німецька фляга та фотографії І.І. Бібіка періоду його служби в лавах армії під час Великої Вітчизняної війни та у повоєнні роки зберігатимуться в музеї.

Завдяки дарувальникам поповнилася нумізматична збірка. Срібну монету “Рік коня” серії “Східний календар” передав Володимир Борисович Іванов, кандидат технічних наук, колишній викладач Чернігівського радіомеханічного технікуму. Це вже дев’ята срібна монета цієї серії, подарована ним музею. Срібна монета “Героїчна оборона Севастополя”, 4 пам’ятних монети Національного банку України та ювілейна монета “175 років з дня народження Т.Г. Шевченка” подаровані киянином Сергієм Петровичем Соколовим. 17 монет ХІХ–ХХ століть та арабський дирхем VIII століття, а також металева скарбничка 1920-х років – дарунок ветерана підводного флоту, капітана І рангу Ігоря Григоровича Галутви.

Крім того, після завершення обробки до археологічної групи надійшли знахідки з розкопок у Чернігові по вул. Коцюбинського, 81-а.

Чернігівський історичний музей імені В.В. Тарновського щиро вдячний всім, хто допомагає поповнювати наше зібрання, роблячи, таким чином, свій внесок у справу збереження національної культурної спадщини.

Чернігівський історичний музей
імені В.В. Тарновського

Останні новини Чернігівщини

Канікули з користю». Підлітків з Чернігівщини запрошують на безкоштовний онлайн-курс англійської мови

Канікули з користю». Підлітків з Чернігівщини запрошують на безкоштовний онлайн-курс англійської мови 08:59

Для підлітків з Чернігівщини запустили безкоштовний онлайн-курс англійської мови. Англійську тут можна вивчати «з нуля», а по завершенню навчання студенти отримають сертифікат, що підтверджує рівень володіння мовою.

Які є державні житлові програми для ветеранів та їхніх родин 08:56

Наразі кожна з областей реалізовує власні довгострокові програми з надання доступності житла для ветеранів та їхніх родин.

ДЕНЬ 877 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 877 RUSSIAN AGRESSION

ДЕНЬ 877 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 877 RUSSIAN AGRESSION 08:35

19 липня відзначають Міжнародний день ретейнерів, День нових друзів.

На Чернігівщині потонув молодий чоловік 16:59

Про це повідомили у ГУ ДСНС у Чернігівській області.

Соціальний захист ВПО на Ніжинщині: програми підтримки та допомога благодійників 16:36

На території Ніжинського району (включно з райцентром) на обліку в єдиній інформаційній базі даних про ВПО перебуває понад 12,8 тисячі осіб. Найбільше з Чернігівської (близько 4 тисяч) та Київської (понад 4,5 тисячі), решта – з Донецької, Луганської, Харківської, Сумської, Херсонської областей.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини