Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 28 вересня, 08:39:48

Бібліотечна шевченкіана

10.03.2014   10:36Агенцiя

Літературна інтерактивна подорож «Їхав Тарас Придесенням» провела наших учасників стежками Чернігівщини, які пов’язані з життям і творчістю Тараса Шевченка.

В читальному залі бібліотеки було презентовано велику літературно-ілюстративну виставку «Чернігівські шляхи Тараса», яка докладно розповідає про три подорожі Шевченка на Чернігівщину. Виставка гарно ілюстрована, представлені і репродукції мистецьких творів поета.

Цікавим завершенням став інтернет-квест «Шевченко і Чернігівщина». За допомогою підказок і інтернету діти шукали відповідь на запитання: кого малював Шевченко і як ця людина пов’язана з Чернігівщиною?
Після конкурсу діти отримали солодкі призи, спілкувалися один з одним, ділилися враженням від побаченого та почутого.

Віртуальна екскурсія "Тарас Шевченко у камені і бронзі" допомогла дітям познайомитися з пам'ятниками поетові не тільки в Україні, а й у всьому світі.

– 2014».

«Я чую тебе Кобзарю крізь століття… Яке це щастя тримати в руках улюблений твір, відчувати його тепло та енергетику. Саме мої тато і мама відчинили двері у світ поезії Т.Г.Шевченка…»
Гнип Катерина, 10 кл.

«Важливим є те, що твори Шевченка і досі звучать актуально, вони змушують аналізувати кожне поетове слово»
Дайнеко Дарина, 11 кл.

«Усі твори Тараса Шевченка – ніби втілення душі України. Ми, як справжні сини та доньки, повинні пам’ятати настанови Великого Кобзаря»
Вент Анна, 8 кл.

«Я вважаю, що мине і ще 200 років, а твори Шевченка так, як і сьогодні, надихатимуть дорослих і дітей якомога більше і краще пізнавати життєвий шлях і творчість Т. Г. Шевченка»
Бачинська Інга, 7 кл.

«Він нібито зібрав воєдино у своєму зболеному серці страждання поневолених жінок усіх епох та схвильовано розповів про них цілому світові»
Католик Яна, 10 кл.

«В моєму улюбленому вірші «І мертвим, і живим, і ненародженим землякам моїм в Україні і не в Україні моє дружнє посланіє» переплітається історія всього людства від сивої давнини і до сьогоднішнього дня. Зараз і раніше вважали, що так зробити неважливо. Та славному сину українського народу було і залишається підвладне все… Сила Шевченка необмежена, бо вся могутність у слові. Лише справжнім патріотам доступні всі моралі Шевченка.»
Рогоза Валерія, 6 кл.

Сучасні підлітки замислюються над тим, як впливає слово Кобзаря на долю України, українського народу і чи треба сьогодні читати його твори.
На це теж відповідають самі підлітки, учасники обласного конкурсу дитячої літературної творчості «Хай весь світ дивують нині діти неньки України»

«З Україною в серці жив Великий Тарас
Він творив для нащадків, для кожного з нас.
Його вірші гартують наші юні серця,
У них битва за волю, за правду життя.

Поет…
У нього доля особлива…
Він може іскру запалить,
Навчити цілий світ любить.»
Владислав Дмитрієвський, 9 кл.
с. Валки, Прилуцький р-н


http://ostrovskogo.com.ua/news/bibliotechna_shevchenkiana/2014-03-07-68

Останні новини Чернігівщини

Біля Бобровиці до 3 жовтня буде закрито рух ділянкою дороги Т-25-28 Козелець - Бобровиця

Біля Бобровиці до 3 жовтня буде закрито рух ділянкою дороги Т-25-28 Козелець - Бобровиця 18:10

У зв'язку з колійними роботами, з 08:00 28.09.2022 до 17:00 03.10.2022 буде закрито рух ділянкою дороги Т-25-28 Козелець - Бобровиця поблизу м. Бобровиця.

Вони плетуть Перемогу: чернігівські волонтери організували плетіння сіток на фронт

Вони плетуть Перемогу: чернігівські волонтери організували плетіння сіток на фронт 14:15

«Кожен із нас зараз має робити все, що він може, тільки трішки більше!» – каже чернігівська волонтерка Марина Лисенко, яка організувала плетіння маскувальних сіток на фронт.

За втручання обласної прокуратури повернуто у комунальну власність об’єкт незавершеного будівництва

За втручання обласної прокуратури повернуто у комунальну власність об’єкт незавершеного будівництва 14:11

Органами прокуратури забезпечено виконання рішення суду та повернуто у комунальну власність об’єкт незавершеного будівництва - комплекс будов та споруд районної лікарні в місті Прилуки Чернігівської області вартістю майже 400 тис. грн.

«Інформація, яку ти знайшов, може врятувати життя», — журналістка Суспільне Чернігів Аліна Клименко

«Інформація, яку ти знайшов, може врятувати життя», — журналістка Суспільне Чернігів Аліна Клименко 14:08

Журналістка Суспільне Чернігів Аліна Клименко залишилася у блокадному Чернігові, під обстрілами російської армії, щоб бути зі своєю громадою, інформувати людей про загрози, показувати Україні та світові, що відбувається.

Працівника Держекоінспекції у Чернігівській області засуджено судом за одержання неправомірної вигоди

Працівника Держекоінспекції у Чернігівській області засуджено судом за одержання неправомірної вигоди 14:05

Обласною прокуратурою забезпечено підтримання публічного обвинувачення у кримінальному провадженні за фактом одержання неправомірної вигоди державним інспектором контролюючого органу (ч. 1 ст. 368 КК України).