Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 4 липня, 18:26:12

В ЧНПУ відкрита музейна експозиція “Сторінки життя Великого Кобзаря”

07.03.2014   10:00Агенцiя

6 березня в Чернігівському національному педагогічному університеті імені Т.Г. Шевченка була відкрита музейна експозиція “Сторінки життя Великого Кобзаря”.

Вона унаочнила основні віхи становлення Тараса Григоровича як художника та поета, його стосунки з українським ліберальним дворянством та інтелігенцією, зв’язки з Чернігівщиною та чернігівцями. Художніми образами та віршованими строками подається людина, якій судилося стати генієм і пророком українського народу.

Основними темами експозиції є Дитинство і Воля, Творчість і Друзі, Кохання й Пам’ять. Особливе місце відведене Качанівці – садибі Тарновських. Саме Василь Васильович Тарновський-молодший доклав чи не найбільше зусиль для збереження спадщини Тараса Шевченка, яку у складі українських старожитностей передав місту Чернігову.

Студенти та викладачі Чернігівського національного університету імені Т.Г. Шевченка до 200-річного ювілею Великого Кобзаря збагатилися Шевченківською світлицею. Вона створена авторським колективом співробітників Чернігівського історичного музею імені В.В. Тарновського у складі: Валентини Луцької (завідувачка науково-методичним відділом), Миколи Гороха (старший науковий співробітник, к.і.н.) та Євгена Населевця (науковий співробітник).

 

Останні новини Чернігівщини

Тупичівська громада серед фіналістів конкурсу

Тупичівська громада серед фіналістів конкурсу "Неймовірні села України 2022" 16:04

Село Тупичів Чернігівської області знаходиться на кордоні з країною-агресором росією. Відстань до пункту перетину — 53,5 км. В перший день війни о 12:20 село було вже окуповане ворогом.

Дитячі будинки сімейного типу з Коропської громади отримали допомогу від Олени Зеленської

Дитячі будинки сімейного типу з Коропської громади отримали допомогу від Олени Зеленської 15:59

Дитячий будинок сімейного типу Тригубенків, в якому виховуються 10 дітей, позбавлених батьківського піклування, за потребою отримала під першої леді пральну машину, два планшети й телефон.

Прикордонники Чернігівщини та Сумщини не фіксують, щоб ворог формував ударні групи

Прикордонники Чернігівщини та Сумщини не фіксують, щоб ворог формував ударні групи 15:48

На кордоні з рф у межах Чернігівської та Сумської областей росія продовжує утримувати окремі підрозділи збройних сил, а саме в прикордонних районах Брянської та Курської областей.

Як Чернігівщина готується до ймовірного наступного вторгнення Росії

Як Чернігівщина готується до ймовірного наступного вторгнення Росії 15:43

П'ять громад Чернігівщини (Корюківська, Сновська, Новгород-Сіверська, Городнянська) визначені місцями проведення бойових дій. В області ані дня без обстрілів: мінометних і артилерійських по прикордонних населених пунктах або ж подалі, як-от до Десни чи Прилук, ракетами.

На Чернігівщині прикордонники знайшли диск із документами військової частини рф, яка брала участь у війні проти України 15:20

На носії знаходиться більше сотні гігабайт даних про зенітно-артилерійський підрозділ рф з-під москви: штатно-посадовий розпис з біографіями російських військових, технічна документація озброєння та військової техніки.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини