Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 2 грудня, 01:01:15

В ЧНПУ відкрита музейна експозиція “Сторінки життя Великого Кобзаря”

07.03.2014   10:00Агенцiя

6 березня в Чернігівському національному педагогічному університеті імені Т.Г. Шевченка була відкрита музейна експозиція “Сторінки життя Великого Кобзаря”.

Вона унаочнила основні віхи становлення Тараса Григоровича як художника та поета, його стосунки з українським ліберальним дворянством та інтелігенцією, зв’язки з Чернігівщиною та чернігівцями. Художніми образами та віршованими строками подається людина, якій судилося стати генієм і пророком українського народу.

Основними темами експозиції є Дитинство і Воля, Творчість і Друзі, Кохання й Пам’ять. Особливе місце відведене Качанівці – садибі Тарновських. Саме Василь Васильович Тарновський-молодший доклав чи не найбільше зусиль для збереження спадщини Тараса Шевченка, яку у складі українських старожитностей передав місту Чернігову.

Студенти та викладачі Чернігівського національного університету імені Т.Г. Шевченка до 200-річного ювілею Великого Кобзаря збагатилися Шевченківською світлицею. Вона створена авторським колективом співробітників Чернігівського історичного музею імені В.В. Тарновського у складі: Валентини Луцької (завідувачка науково-методичним відділом), Миколи Гороха (старший науковий співробітник, к.і.н.) та Євгена Населевця (науковий співробітник).

 

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині + 15 «Класів безпеки» 14:27

У рамках Всеукраїнського проєкту в Чернігівському районівпродовж тижня відкрито 15“Класів безпеки”.

В’ячеслав Чаус вступився за сумлінних платників податків: Відчепіться від бізнесу! 14:24

Тема створення додаткових бар’єрів для бізнесу Головним управлінням ДПС в Чернігівській області знайшла своє продовження у сьогоднішньому брифінгу в медіацентрі ОВА.

Завдали шкоду довкіллю на 32 мільйони гривень: правоохоронці скерували до суду провадження про забруднення земель 14:22

Слідчі Головного управління Нацполіції в області завершили досудове розслідування у двох кримінальних провадженнях щодо забруднення земель у Прилуцькому районі небезпечними відходами нафтовидобувної галузі. Матеріали проваджень з обвинувальними актами передано прокурору для направлення до суду.

Ніжинська поліція розслідує обставини травмування чоловіка на залізничних коліях 14:20

Вчора, близько 21:30, до поліції надійшло повідомлення про те, що у Носівці на залізничному вокзалі потяг травмував людину.

Виконавчий комітет встановив тарифи на опалення і гарячу воду для абонентів КП «ТКЕ». Для населення вони не змінюються

Виконавчий комітет встановив тарифи на опалення і гарячу воду для абонентів КП «ТКЕ». Для населення вони не змінюються 14:18

30 листопада виконавчий комітет Чернігівської міської ради погодив встановлення тарифів на теплову енергію, її транспортування та постачання, послуги з постачання теплової енергії, послуги з постачання гарячої води КП «ТКЕ», яке здійснює господарську діяльність на ТЕЦ.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини