Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 1 липня, 19:21:15

Відбувся літературно-мистецький вечір "Ну що б, здавалося, слова…"

06.03.2014   14:37Агенцiя

5 березня у Чернігівському літературно-меморіальному музеї-заповіднику М.Коцюбинського відбувся літературно-мистецький вечір «Ну що б, здавалося, слова…», присвячений славетному Ювілею Кобзаря- 200-й річниці від дня народження Т.Г.Шевченка.

Зав. меморіальним відділом музею-заповідника М.Коцюбинського Марія Москаленко у своїй доповіді торкнулася значення творчої спадщини Тараса Шевченка на формування світогляду Михайла Коцюбинського та членів його родини, розповіла про традиції Шевченківських свят, які влаштовувала чернігівська «Просвіта», очолювана Михайлом Коцюбинським.

З розповіддю про перебування Кобзаря на Чернігівщині виступила зав. відділом Чернігівського обласного історичного музею ім. В.Тарновського Наталія Самохіна. Вона детально зупинилася на тих святих місцях нашої області, де за життя побував Кобзар (а їх майже 30), а також наголосила на тому, який внесок зробив Василь Тарновський-молодший у збирання, популяризацію та збереження Шевченкіани.

Голова Чернігівської обласної єврейської громади Семен Бельман подарував музею-заповіднику М.Коцюбинського карту –схему пересування Т.Г.Шевченка Прилуччиною 1843 року, створену ще 1927 р.

А окрасою свята стала вистава «Назар Стодоля» за участю юних артистів самодіяльного студентського драматичного гуртка з Чернігівського педуніверситету (керівник – провідна актриса обласного молодіжного театру Мирослава Витриховська).

Останні новини Чернігівщини

Наводять лад у всіх укриттях Чернігова, а також забезпечать їх генераторами та ємностями для води. Виконавчий комітет погодив відповідну програму

Наводять лад у всіх укриттях Чернігова, а також забезпечать їх генераторами та ємностями для води. Виконавчий комітет погодив відповідну програму 17:08

Усі укриття у Чернігові вже приводять до ладу. Виконавчий комітет Чернігівської міської ради погодив Програму удосконалення мережі найпростіших укриттів на 2022-2023 роки.

Допомога продовжує надходити до Чернігівщини

Допомога продовжує надходити до Чернігівщини 17:07

Військова агресія російської федерації завдала шкоду не тільки життю і здоров’ю людей, а й інфраструктурі населених пунктів.

Модульні будинки у громадах. Як забезпечити житлом тих хто його втратив через війну?

Модульні будинки у громадах. Як забезпечити житлом тих хто його втратив через війну? 17:03

Тисячі житлових будинків знищили росіяни за час нового вторгнення. Мільйони українців покинули свої домівки й сьогодні не мають також житла. Як забезпечити таку кількість людей житлом?

Рятівна місія зі щасливим фіналом: на Ічнянщину повернули 11-річного хлопчика із Донецька

Рятівна місія зі щасливим фіналом: на Ічнянщину повернули 11-річного хлопчика із Донецька 10:52

До бабусі на Ічнянщину з тимчасово окупованого Донецька вдалося повернути 11-річного Олександра.

Майже сотня дітей з Чернігівщини оздоровлюється на Закарпатті

Майже сотня дітей з Чернігівщини оздоровлюється на Закарпатті 10:48

Тиждень тому 94 вихованці п’яти закладів освіти інтернатного типу з Чернігівщини поїхали оздоровлюватися до Закарпаття.

АНОНСИ ПОДІЙ