Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 1 лютого, 17:08:32

Відбулася презентація бібліографічного покажчика "Чернігівські шляхи Тараса"

06.03.2014   14:06Агенцiя

4 березня відбулось перше в цьому році засідання клубу «Краєзнавець», епіграфом до якого стала пісня «Бандуристе, орле сизий» на слова Тараса Шевченка у виконанні гурту «Брати».

Зазвичай на засіданнях клубу презентуються здобутки науковців, письменників, журналістів, краєзнавців.

На цей раз до уваги публіки було представлено бібліографічну роботу бібліотеки – покажчик «Чернігівські шляхи Тараса», складений до 200-річчя від дня народження Великого Кобзаря.

Зі вступним словом виступила директор бібліотеки Інна Аліференко. Вона ознайомила присутніх з програмою Шевченківського тижня, який стартував у бібліотеці саме презентацією бібліографічного покажчика «Чернігівські шляхи Тараса».

Ведуча заходу, завідувачка відділу краєзнавства Ірина Каганова розповіла про зміст та структуру посібника, укладачем якого стала Людмила Студьонова, відомий бібліограф і краєзнавець, перша завідуюча відділу краєзнавства.

Про велич особистості Тараса Шевченка, значення його творчості для України й всього світу, чернігівських знайомих та друзів Кобзаря розповідали старший науковий співробітник Чернігівського історичного музея ім. В.В.Тарновського Світлана Половнікова та голова Чернігівського обласного осередку Національної спілки письменників України Олена Конечна.

Підбив підсумки засідання клубу голова Чернігівського обласного осередку Національної Спілки краєзнавців України, почесний президент клубу «Краєзнавець», директор Інституту історії, етнології та правознавства ім. О.М. Лазаревського ЧНПУ ім. Т.Г. Шевченка, професор Олександр Коваленко. Він високо оцінив зроблене та висловив сподівання, що створення бібліографії Т.Г.Шевченка продовжиться.

Цікавий перегляд літератури «Цілюще джерело Шевченкового слова», що підготували працівники відділу збереження основних фондів прокоментувала головний бібліотекар цього відділу Тетяна Ковальчук, а книжково-ілюстративну виставку «Чернігівські шляхи Тараса» завідувачка відділу краєзнавства Ірина Каганова.

Під час заходу було продемонстровано слайд-фільми «І стежечки, де він ходив» та «Чернігівці – лауреати Національної премії України імені Тараса Шевченка», які проілюстрували зміст покажчика.


http://www.cult.gov.ua/news/vidbulasja_prezentacija_bibliografichnogo_pokazhchika_chernigivski_shljakhi_tarasa/2014-03-06-4892
 

Останні новини Чернігівщини

Львівський апеляційний суд заборонив Владиславу Атрошенку обіймати посаду міського голови Чернігова протягом року

Львівський апеляційний суд заборонив Владиславу Атрошенку обіймати посаду міського голови Чернігова протягом року 12:43

Міському голові Чернігова Владиславу Атрошенку заборонили обіймати відповідну посаду строком на один рік.

За матеріалами СБУ судитимуть російського агента, який збирав інформацію про переміщення ЗСУ 10:09

Слідчі Управління СБ України в Чернігівській області завершили досудове розслідування стосовно мешканця прикордоння, який приховано збирав інформацію про місця дислокації та переміщення українських військ на території Чернігівщини та Київщини.

«Слугу Народу» на Чернігівщині очолив В’ячеслав Чаус

«Слугу Народу» на Чернігівщині очолив В’ячеслав Чаус 09:55

Обов’язки голови Чернігівської обласної організації партії «Слуга Народу» покладено на В’ячеслава Чауса, який є головою Чернігівської ОВА.

1 лютого - цей день в Україні та в світі

1 лютого - цей день в Україні та в світі 09:52

ДЕНЬ 343 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 343 RUSSIAN AGRESSION

Ворожі війська продовжують обстрілювати прикордоння Чернігівщини та Сумщини з мінометів

Ворожі війська продовжують обстрілювати прикордоння Чернігівщини та Сумщини з мінометів 09:50

Вчора, 30 січня, російські війська продовжували обстрілювати прикордоння Чернігівської та Сумської областей.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини