Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 28 червня, 02:40:15

Презентація електронної версії пересувної виставки “Чернігівські дороги Кобзаря”

06.03.2014   10:29Агенцiя

Майже все своє життя Тарас Григорович Шевченко перебував далеко від рідної землі, але завжди відчував себе її невід’ємною часткою.

В листі до брата він писав з Петербурга: “… а все-таки лучше, коли получиш, прочитаєш хоч слово рідне. Серце ніби засміється, коли знаєш, що там діється…”

5 березня в Чернігівському історичному музеї імені В.В. Тарновського відбулася презентація електронної версії пересувної виставки “Чернігівські дороги Кобзаря”. Виставка складатиметься з 16 планшетів з інформацією про перебування Тараса Шевченка у населених пунктах нашої області в її сучасних адміністративних межах.

Три подорожі Тарас Григорович здійснив Чернігівщиною. Саме з нашим краєм пов’язане його повернення в Україну 1843 року, коли на запрошення Г.С. Тарновського він відвідав Качанівку, і куди привіз свою знамениту картину “Катерина”. На Чернігівській землі Тарас Шевченко плідно працював як поет і художник, зустрів вірних та щирих друзів, палких шанувальників його таланту. Великого Кобзаря гостинно приймали представники ліберального дворянства, які переймалися долею митця, суттєво допомагали поетові подолати життєві труднощі.

На Чернігівщині він черпав натхнення в багатющій і славній історії, мальовничих краєвидах, жіночій чарівності. Тут він знайшов прототипів багатьох героїв своїх майбутніх творів. Пам’ять про перебування Кобзаря й досі жива в містах та містечках, селищах та селах нашого краю. В малюнках і світлинах, описах і підписах відтворена чернігівська Шевченкіана.

Окремий планшет присвячений Чернігівському історичному музею імені В.В. Тарновського, у зібранні якого: два автографа Т.Г. Шевченка – в альбомі “Качанівка” та на “Кобзарі”, подарованому художнику Григорію Честахівському, барельєф з хреста на Чернечій горі, відлитий 1883 р. за проектом та коштом Василя Тарновського, автопортрет Шевченка, перемальований Пантелеймоном Кулішем.

Виставка створена на основі путівника “Шляхами Тараса Шевченка. Чернігівщина” і має на меті впродовж цього ювілейного року відвідати ті містини, де гостював або бував Тарас Григорович і, таким чином, розширити коло шанувальників Тарасового Слова.

Сергій  Лаєвський

Останні новини Чернігівщини

На дорозі Р-69 Київ - Вишгород - Десна - Чернігів на тимчасових об'їздах біля двох зруйнованих мостів влаштували тверде покриття

На дорозі Р-69 Київ - Вишгород - Десна - Чернігів на тимчасових об'їздах біля двох зруйнованих мостів влаштували тверде покриття 18:25

Проїзд став комфортнішим. Для цього використано матеріали відфрезерування, отримані в процесі ремонту дороги.

18:18

Інженерно-саперні підрозділи Держспецтрансслужби Міністерства оборони України продовжують розмінування транспортної інфраструктури Чернігівщини.

У Ніжині відбудеться патріотичний велопробіг

У Ніжині відбудеться патріотичний велопробіг 17:41

Наближається свято Дня Конституції України. З нагоди свята буде проведено вело флешмоб "Я допомагаю ЗСУ".

В’ячеслав Чаус вручив сертифікати чемпіонам Дефлімпійських ігор та їхнім тренерам 17:22

11 медалей (10 золотих та 1 срібна) — результат чернігівських спортсменів на XXIV літніх Дефлімпійських іграх з плавання та кульової стрільби серед осіб з порушеннями слуху.