Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 4 грудня, 12:38:32

Відкрилася виставка "Борітеся й поборете…". ВІДЕО

05.03.2014   09:21

Образ Шевченка в портретному живописі, перебування Кобзаря на Чернігівщині, художнє осмислення його творчості стали основною тематикою виставки картин відомого на Чернігівщині художника Івана Пенського.

Іван Пенський

Іван Пенський

Відкриття виставки, присвяченої 200-літтю від дня народження Т. Шевченка, відбулося 4 березня в приміщенні Чернігівського центру перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів.

Автор картин – член національної спілки художників України, лауреат премії імені Михайла Коцюбинського. В своїх роботах він намагається відобразити власне сприйняття творчості та життєвого шляху Великого Кобзаря. Митець протягом багатьох років досліджував біографію Т. Шевченка, цікавився його перебуванням на Чернігівщині, досліджував його портрети, зображення, творчість. Деякі з них ілюструють життєвий шлях Кобзаря, відвідання ним Седнева, інші – відображають такі твори поета як «Садок вишневий коло хати», «Катерина» та інші. В експозиції переважають пейзажі.

Майстром тріумфального світла назвали художника представники Чернігівської обласної універсальної наукової бібліотеки імені В.Г. Короленка. Адже в його картинах багато світла і тіні, які мають гармонійне поєднання. Картини виконані в різній техніці (олія, пастель, акварель і змішана техніка) та створені в різний час. Деякі з картин написані майже півстоліття тому, інші – зовсім сучасні.

Іван Пенський зазначив, що ця виставка є невеликою. Адже основна частина робіт постійно експонується в Чернігівському професійному ліцеї залізничного транспорту. Також картини Івана Пенського зберігаються в фондах Міністерства культури України, в художніх музеях, у приватних колекціях України та світу.

На відкриття виставки привітати митця прийшли представники громадськості, журналісти, освітяни, бібліотечні працівники. «Ваші твори відіграють велику роль у відродженні та популяризації національного мистецтва», – зазначив депутат Чернігівської обласної ради Віктор Лазар. Відтак, ознайомлення з виставкою дає можливість глибше сприйняти творчість українського генія Тараса Шевченка.

Виставка діятиме протягом березня 2014 року.


 

Останні новини Чернігівщини

Укриття, харчоблок і осередок «Захисту України»: які новини в ліцеях у Тупичеві і Городні 11:28

Чернігівська ОВА багато уваги приділяє саме освітньому компоненту і працює над тим, щоб якомога більше дітей мали змогу навчатися очно. У рамках робочого візиту в громади начальник ОВА В’ячеслав Чаус відвідав ліцеї в Тупичеві і Городні.

Доступність починається з нас: у Чернігові відбулась тематична конференція 11:24

Питання психологічної взаємодії з ветеранами та їхніми родинами обговорили сьогодні учасники тематичної конференції, яка відбулася в КНП «Ветеранський простір». Співорганізатором події виступила громадська організація «Ветеранська спільнота України «Серцевір».

Вибухотехніки поліції Чернігівщини продовжують знешкоджувати збиті ворожі безпілотники 11:22

Днями співробітники управління вибухотехнічної служби поліції Чернігівщини знешкодили нерозірвану бойову частину ворожого ударного безпілотника, який був збитий Силами оборони України у Чернігівському районі.

Поліцейські Чернігівщини вибороли призові місця на Всеукраїнських ветеранських змаганнях 11:21

Днями у Києві відбувся турнір «Звитяга нескорених», який об’єднав 500 ветеранів, ветеранок та поранених захисників з усієї України.

Компенсаційні програми для роботодавців, які сприяють працевлаштуванню людей з інвалідністю

Компенсаційні програми для роботодавців, які сприяють працевлаштуванню людей з інвалідністю 11:19

Служба зайнятості надає фінансову підтримку роботодавцям, які винаймають чи облаштовують робочі місця для людей з інвалідністю.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини