Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 17 січня, 05:10:51

За покликом серця

22.12.2011   07:44Агенцiя

Саме під такою назвою ввійшло видання з історії медицини Новгород-Сіверщини в краєзнавчу скарбницю Чернігівщини.

Його автор – Тетяна Кром, бібліотекар районної Новгород-Сіверської лікарні, людина-патріот свого краю, приклала титанічні зусилля, збираючи великий архівний матеріал, фотографії, спогади колишніх працівників лікарні, щоб по крихтам відтворити історію найголовнішої ланки району, а головне – залишити пам’ять сучасним і прийдешнім поколінням про тих, хто стояв на сторожі здоров’я Новгород-Сіверщини.

Зацікавлений читач знайде тут сторінки історії, починаючи з медицини княжих часів, приказної, земської медицини, медицини найтяжчого періоду – воєнного лихоліття.

“Пам’ятати минуле це святий обов’язок сучасників перед попередниками, які були корінням нашого існування, від яких ми успадкували перевірені часом найкращі риси національного характеру – любов, доброту, милосердя. Швидкоплинний час не тільки стирає історію, а й забирає її свідків. На щастя ще зберігаються нетлінні скарби архівів, бібліотек.

В роботі над книгою допомогли цінні науково-бібліографічні покажчики з історії медицини Чернігівщини, видані працівниками Чернігівської обласної наукової медичної бібліотеки. Працювати над книгою мені було радісно і легко, тому що я весь час відчувала, що це моя місія і це важливо і потрібно людям нашого краю. Іноді цінні думки приходили вночі і я вставала, щоб скоріше записати їх” – розповідає Тетяна Кром.

Книга видана за сприяння голови Чернігівської обласної організації Партії регіонів, народного депутата України Маньковського Григорія Володимировича.


Головний бібліограф Чернігівської обласної наукової медичної бібліотеки Ірина Воронцовська

Останні новини Чернігівщини

 Власна справа, народжена з мрії та досвіду…

Власна справа, народжена з мрії та досвіду… 13:08

Юрій Нешкуренко з Чернігова давно знав, чим хоче займатися. За освітою він — слюсар з ремонту автомобілів, а на практиці — людина, до якої зверталися друзі та знайомі по допомогу з автівками. Ремонт власного авто, поради іншим, робота «для своїх» — усе це поступово переросло у мрію про власну справу.

Про ставки податків для фізичних осіб-підприємців 13:06

Пунктом 293.1 ст. 293 Податкового кодексу України (далі – Кодексу) визначено, що ставки єдиного податку для платників першої групи встановлюються у відсотках (фіксовані ставки) до розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня податкового (звітного) року (далі – прожитковий мінімум), другої групи – у відсотках (фіксовані ставки) до розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року (далі – мінімальна заробітна плата).

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 13:02

Протягом минулої доби зареєстровано 11 небезпечних подій, а саме: 11 пожеж.

Поліція викрила двох зухвалих зловмисників, які вчинили бійку та погрожували зброєю у Прилуках 08:36

За оперативного супроводу співробітників відділу кримінальної поліції Прилуцького районного відділу поліції слідчі під процесуальним керівництвом Прилуцької окружної прокуратури повідомили про підозру двом чоловікам, які вчинили хуліганські дії біля одного з ресторанів міста.

У Козельці поліцейські затримали підозрювану у вбивстві знайомого 08:34

Поліцейські відділення №1 (сел. Козелець) Чернігівського райуправління поліції затримали 42-річну місцеву мешканку, яка під час сварки вбила свого знайомого. Поліцейські помістили затриману до ізолятора тимчасового тримання.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини