Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 24 жовтня, 10:03:23

Виставкова діяльність Національного заповідника "Чернігів стародавній" в лютому

30.01.2014   07:26Агенцiя

Днями в Національному архітектурно-історичному заповіднику «Чернігів стародавній» (у Колегіумі) завершили роботу виставки картин талановитого українського художника Олександра Батенева та відомого краєзнавця і невтомного захисника старожитностей Андрія Карнабеда.

В експозиції Олександра Батенева, яка відкрилася 10 грудня 2013 року, було 40 картин. Вони виконані в різних техніках: акварель, гуаш, змішана техніка та графіка. Цікаво, що всі картини написані без попереднього олівцевого начерку, що надає їм, так би мовити, особливу свіжість і якщо хочете, прозорість.

У роботах художника можна побачити красу звичайних, на перший погляд, речей: букету квітів або глечика з компотом, цвітіння акації або морського прибою, зимового або весняного міста. Олександр Батенев наповнює свої картини позитивними емоціями та яскравими кольорами спілих яблук, ніжністю квітів, шелестом листя, прозорістю води, легкістю неба. Всі миті нашого життя, кожна з яких неповторна...

На початку грудня минулого року у виставковій залі Колегіуму було представлено і виставку художніх творів архітектора Андрія Карнабеда. Він багато уваги приділяв питанню збереженню пам’яток минулого, тож намагався увічнити їх на картинах, щоб ми й зараз могли помилуватись старовиною міста.

Чернігівці і гості міста вже звикли, що колектив Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній» презентує кращі твори українських і зарубіжних майстрів пензля. Цього року у виставкових залах Колегіуму (на Валу) будуть представлені не менш цікаві експозиції. Зокрема, у лютому планується у рамках музейно-виставкового проекту «Тобі Україно!» презентувати експозицію приватних музеїв України: Музею історичного культурного надбання «Платар»; Блогодійного фонду «Пам’яті Сергія Платонова Платар»; Музею родини Шереметьєвих; Музею української ікони «Духовні скарби України».

У лютому також також відбудеться і відкриття виставки Петра Печорного, народного художника України, лауреата Національної премії України імені Тараса Шевченка. Експозиція приурочена до 200-річчя з дня народження Т. Г. Шевченка.


«Чернігів стародавній»

Останні новини Чернігівщини

Поліція Чернігівщини розслідує обставини отримання вогнепального поранення мешканцем Ніжинського району

Поліція Чернігівщини розслідує обставини отримання вогнепального поранення мешканцем Ніжинського району 18:31

Поліцейські встановили, що 39-річного мешканця Мринської громади було поранено у живіт кулею з нарізного карабіна.

Ми зібралися вирішити питання, які тягнуться роками та десятиріччями: Дмитро Іванов про засідання екоштабу

Ми зібралися вирішити питання, які тягнуться роками та десятиріччями: Дмитро Іванов про засідання екоштабу 18:24

В обласній державній адміністрації продовжують шукати способи вирішення проблем із довкіллям Чернігівщини.

У бібліотеці Короленка провели круглий стіл

У бібліотеці Короленка провели круглий стіл "Чернігів і чернігівці в житті та науковій спадщині Сергія Єфремова…" 18:16

21 жовтня у читальному залі Чернігівської ОУНБ імені В. Г. Короленка зібралися дослідники та шанувальники наукової діяльності та громадсько-політичного життя історика літератури, академіка УАН і віце–президента ВУАН, автора унікальної праці "Історія українського письменства", безлічі наукових та публіцистичних книг та статей Сергія Єфремова.

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 831 новий випадок COVID-19

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 831 новий випадок COVID-19 18:11

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 23 жовтня в області зафіксовано 831 новий випадок COVID-19.

На Чернігівщині СБУ викрила корупційну схему збагачення чиновників одного із комунальних лісгоспів

На Чернігівщині СБУ викрила корупційну схему збагачення чиновників одного із комунальних лісгоспів 18:00

На Чернігівщині співробітники СБУ викрили «діяльність» посадових осіб одного із лісгоспів, які організували схему реалізації необлікованої деревини підприємцям для подальшого експорту.