Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 2 грудня, 03:28:32

200-річчя Кобзаря стане лейтмотивом культурно-мистецького життя в Чернігові

17.01.2014   09:48

Основним акцентом культурно-мистецького життя в Чернігові мають стати заходи з відзначення 200-річчя від дня народження Великого Кобзаря, адже відповідно до Указу Президента України 2014 рік оголошено роком Тараса Шевченка.

На цьому наголосила заступник міського голови Анна Романова в ході робочої зустрічі з керівниками окремих міських закладів культури, яка пройшла 16 січня в читальній залі бібліотеки ім. М. Коцюбинського. Саме тут уже в лютому розпочнуться офіційні міські заходи, присвячені пам’яті Тараса Григоровича, - Шевченківські читання.

На переконання Президента України Віктора Януковича, дуже важливою складовою підготовки заходів є донесення, особливо до нашої молоді, постаті Шевченка та важливості його місця в історії України. Якраз на це А. Романова зорієнтувала керівників міської школи мистецтв та художньої і музичних шкіл, які планують залучити своїх вихованців до мистецьких заходів на відповідну тематику.

Учасники зустрічі анонсували свої основні заходи, які проводитимуться в місті протягом усього року. Так, 2 лютого в Чернігові проходитиме творчий звіт «Співаймо шану Кобзареві», кращі колективи потім представлятимуть Чернігівщину 4 березня в Палаці «Україна» в столиці, де ціле відділення буде присвячено пам’яті Шевченка.

Музична школа №1 ім. С. Вільконського в березні організує вже традиційний огляд-конкурс «Кобзарська юнь України», в якому змагатимуться учасники з різних міст нашої держави. «Унікальність конкурсу в тому, що в ньому беруть участь виключно хлопці», - каже заслужений працівник культури України, художній керівник відомого зразкового ансамблю бандуристів «Соколики» Валентина Іщенко.

Восени Чернігів прийматиме учасників наступного масштабного фестивалю – «Бандура дарує натхнення». Він цікавий участю бандуристів-композиторів. Саме тут вони мають змогу показати всі надзвичайні можливості бандури – музичного інструменту, що став символом України.

За інформацією голови Чернігівської обласної спілки письменників Олени Конечної, готується до друку антологія творів чернігівських письменників, так чи інакше пов’язаних із Шевченком. «Хотілося б, аби книга стала прекрасним подарунковим виданням», - поділилася письменниця.

«Донести до сучасників Шевченкове слово – то наш святий обов’язок», - вважає директор міської комунальної централізованої бібліотечної системи Ніна Власенко. 200 назв творів Тараса Григоровича і 300 назв творів про нього – це те, чим сьогодні пишається бібліотека ім. М. Коцюбинського. Читачі можуть побачити кілька унікальних видань: передрук першого «Кобзаря», копії рукописів Шевченка, розповіді про невідомі сторінки його особистого життя.

За словами заступника начальника управління культури міської ради Юрія Ткача, детальний план заходів із відзначення в Чернігові 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка наразі практично готовий. Його повна версія буде розміщена на офіційному веб-порталі міської ради.

А. Романова доручила управлінню культури координувати реалізацію запланованого та нагадала всім присутнім про необхідність максимального інформування й залучення до заходів громадськості.
 

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині + 15 «Класів безпеки» 14:27

У рамках Всеукраїнського проєкту в Чернігівському районівпродовж тижня відкрито 15“Класів безпеки”.

В’ячеслав Чаус вступився за сумлінних платників податків: Відчепіться від бізнесу! 14:24

Тема створення додаткових бар’єрів для бізнесу Головним управлінням ДПС в Чернігівській області знайшла своє продовження у сьогоднішньому брифінгу в медіацентрі ОВА.

Завдали шкоду довкіллю на 32 мільйони гривень: правоохоронці скерували до суду провадження про забруднення земель 14:22

Слідчі Головного управління Нацполіції в області завершили досудове розслідування у двох кримінальних провадженнях щодо забруднення земель у Прилуцькому районі небезпечними відходами нафтовидобувної галузі. Матеріали проваджень з обвинувальними актами передано прокурору для направлення до суду.

Ніжинська поліція розслідує обставини травмування чоловіка на залізничних коліях 14:20

Вчора, близько 21:30, до поліції надійшло повідомлення про те, що у Носівці на залізничному вокзалі потяг травмував людину.

Виконавчий комітет встановив тарифи на опалення і гарячу воду для абонентів КП «ТКЕ». Для населення вони не змінюються

Виконавчий комітет встановив тарифи на опалення і гарячу воду для абонентів КП «ТКЕ». Для населення вони не змінюються 14:18

30 листопада виконавчий комітет Чернігівської міської ради погодив встановлення тарифів на теплову енергію, її транспортування та постачання, послуги з постачання теплової енергії, послуги з постачання гарячої води КП «ТКЕ», яке здійснює господарську діяльність на ТЕЦ.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини