Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 8 травня, 04:52:25

У Гетьманській столиці згадали Марію Мазепину

20.12.2013   11:51Агенцiя

Минулого тижня у Гетьманській залі палацу К.Розумовського відбувся захід “Марія Мазепина – погляд крізь століття”. Захід присвячено великій матері великого гетьмана Івана Мазепи, річниці з дня її упокоєння у грудні 1707 р.

Марія Мазепина відома в історії України не лише як матір гетьмана, а також як ревна покровителька православ’я, вона була ігуменею Києво-Печерського Вознесенського і Глухівського Успенського дівочих монастирів.

Очолювала ці монастирі Марія, вірогідно, більше двадцяти років. За її ігуменства Вознесенський монастир став освітнім і мистецьким осередком. Марія Магдалина вважається основоположницею надзвичайно складною гілки прикладної творчості — золотого шиття. У Вознесенському монастирі вишивали найвідповідальніші та найкоштовніші замовлення, як для Києво-Печерської Лаври, так і для інших церков України.

Сприяв розбудові святинь і гетьман Іван Мазепа. До кінця свого життя мати великого гетьмана була утаємничена в його справи, сприяла йому, була його авторитетною порадницею, подвижницею.

В фондовій колекції НІКЗ “Гетьманська столиця” є два портрети Марії Мазепи — сучасної київської художниці Ганни Фурс «Доля. Магдалена. Мазепина» та копія з прижиттєвого портрета Марії Мазепи, оригінал якого знаходиться в Краківському Національному музеї. Ці два портрети і були основним акцентом заходу, про них розповіла присутнім гостям зберігач фондів Оксана Новік.

Біографію Марії Магдалини озвучила завідуюча відділом науково-просвітницької роботи Наталія Сердюк, уривок з поеми В.Сосюри “Мазепа” прочитала науковий співробітник відділу “Цитадель” Марина Хармак, а про історію перепоховання останків черниць Вознесенського монастиря розповіла науковий співробітник Катерина Дзекун. Як музичне обрамлення заходу прозвучали пісня І.Мазепи “Ой, горе тій чайці” та народна пісня “Із-за гір, з-за гір” у виконанні автентичної групи народного фольклорно-обрядового ансамблю “Козацька душа”.

"Гетьманська столиця"

Останні новини Чернігівщини

Виявлено 144 нових випадки COVID-19

Виявлено 144 нових випадки COVID-19 18:07

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 7 травня в області зафіксовано 144 нових випадки COVID-19.

СБУ припинила діяльність злочинців, які займалися рекетом на Київщині і Чернігівщині

СБУ припинила діяльність злочинців, які займалися рекетом на Київщині і Чернігівщині 14:41

Служба безпеки України припинила діяльність міжрегіонального злочинного угруповання, учасники якого причетні до скоєння тяжких злочинів.

У Чернігові продовжують звільняти двори від незаконних гаражів та інших тимчасових споруд

У Чернігові продовжують звільняти двори від незаконних гаражів та інших тимчасових споруд 14:27

Рішенням виконавчого комітету Чернігівської міської ради від 6 травня визначений черговий перелік незаконно розміщених тимчасових споруд, які підлягають демонтажу.

Обсяги реалізованої продукції промисловості в січні–березні. ДОВІДКА

Обсяги реалізованої продукції промисловості в січні–березні. ДОВІДКА 12:20

Підприємства області в січні–березні 2021 р. реалізували промислової продукції (товарів, послуг) на 9 млрд.грн.

Чернігів: видання Інституту національної пам’яті передані на Донбас

Чернігів: видання Інституту національної пам’яті передані на Донбас 12:12

5 травня у Чернігові в офісі регіонального представництва Українського інституту національної пам’яті в області передано чергову добірку видань Інституту нацпам’яті Юрію Косенку, голові правління громадської організації «Українська Ініціатива», для закладів культури та освіти Луганської і Донецької областей.