Зібрались Катерини на свято у Чернігові. ФОТОрепортаж
Здавна, Чернігівщина славиться збереженням своїх традицій та обрядових свят.
Серед них одне із величних – свято «Катерининські вечорниці».
Взагалі, це жіноче свято. Адже Св.Катерина – покровителька жіночої долі, незаміжних дівчат.
Ввечері 7 грудня у Центрі народних ремесел дитячої творчості, зібралися переважно дівчата, Катерини. Були там і дорослі і малі. Святкове дійство своїми піснями супроводжував Чернігівський академічний народний хор.
Дівчатам та хлопцям, а яке ж свято без молодих хлопців, розповідали про обрядове дійство в далекі часи. Як дівчата кашу варили, як закликали свого суженого.
А потім разом весело гуляли. Дівчата ворожили, кидали чоботи,співали пісень, вишивали рушники та виготовляли ляльки-мотанки - домашні обереги.
Так і пролетів святковий вечір, який залишиться у пам’яті учасників свята на довгі роки.
Віктор Кошмал
Останні новини Чернігівщини
Уряд запускає кешбек на пальне — українці зможуть отримати від 5% до 15% компенсації 12:17
Зростання цін на пальне має глобальні причини і пов'язане з війною на Близькому Сході та її наслідками для світових енергетичних ринків. Держава реагує на ці виклики, щоб захистити добробут громадян.
Чернігівські стрільці здобувають медалі на чемпіонаті України у Львові 12:16
Вітаємо вихованців Чернігівської обласної школи вищої спортивної майстерності Олену Костевич та Ігоря Солов’я, які здобули золото у вправі ПП-мікст.
Псевдобанкіри заволоділи коштами жінки у сумі понад 55 тисяч гривень: поліція застерігає громадян від шахраїв 12:13
Поліцейські закликають мешканців Чернігівщини не передавати стороннім особам жодних відомостей про свої банківські картки та уникати операцій з переказу грошей на невідомі рахунки.
Надзвичайні події в області за останню добу 11:01
Протягом минулої доби зареєстровано 9 небезпечних подій, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 8 пожеж. Внаслідок цих подій 1 особа постраждала.
єВідновлення: компенсацію за пошкоджене житло отримають ще 12 чернігівців, за знищене — троє 10:57
Виконавчий комітет Чернігівської міської ради 19 березня затвердив чергові рішення комісій із розгляду питань щодо надання компенсації за пошкоджені/знищені об’єкти нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України.