В Чернігові розпочався 10-й Мандрівний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA
29 листопада у Чернігівській обласній бібліотеці ім.Короленка відбулась прес-конференція, присвячена офіційному відкриттю на Чернігівщині кінопоказів 10-го Мандрівного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA.
Участь в заході взяли: Ігор Чайка – відомий український режисер; Руслана Бурова та Олена Трубенок – представники ЧМГО «М’АРТ», Віктор Тарасов - представник Чернігівського громадського комітету захисту прав людини.
Як зазначила під час відкриття фестивалю Руслана Бурова: «Цінність цього фестивалю полягає в тому, аби засобами кіномистецтва привернути увагу українського суспільства до проблем простої людини, до виокремлення людину з натовпу, до світу її думок, почуттів та світобачення. Фільми мають потужне виховне значення, оскільки підводять до усвідомлення того, що права людини починаються саме з розуміння цінності, унікальності та неповторності кожної окремої людини».
Розпочався фестиваль показом фільму «Мрія» режисера Дар’ї Дрюченко. Це фільм-портрет музичного керівника школи-інтернату для глухих дітей Тетяни Радченко, мрія якої – мати власний дах над головою. Нажаль, між поняттями творити добро, займатися улюбленою справою і бути щасливою в житті не завжди стоїть знак рівності. Історія Тетяни – це драма талановитої, некорисливої людини, котра жертвує собою заради щастя й радості глухих дітей. Адже лише завдяки їй ці дітлахи можуть почути світ.
30 листопада Фестиваль продовжився показом в Чернігові в кінотеатрі ім.Щорса стрічки «Губін» та спілкуванням з режисером цього фільму Ігорем Чайкой та головним героєм Володимиром Губіним.
З 29 листопада по 10 грудня показ фестивальних фільмів на Чернігівщині відбуватиметься у кінотеатрах, школах, вузах, клубах, бібліотеках, а також у правоохоронних органах, пенітенціарних закладах тощо. Кожен перегляд буде супроводжуватись обговоренням тематичними дискусіями, диспутами та різноманітними інформаційними заходами.
Також рамках кінофестивалю працюватиме мандрівна виставка «Кожен має право знати свої права», гідами якої будуть молоді люди – старшокласники та студенти ВНЗ. Під час показів фільмів будуть розповсюджуватися інформаційні правові видання. Кожен бажаючий зможе отримати правову консультацію по різним питанням.
Організатори фестивалю в Чернігові:
Чернігівська громадська організація «М’АРТ» («Молодіжна альтернатива»), (0462) 77-41-10;
Чернігівський громадський комітет захисту прав людини, (0462) 625-381.
Віктор Тарасов
Останні новини Чернігівщини
Нелегальні азартні ігри: у Чернігові викрито та припинено діяльність грального закладу 11:04
За процесуального керівництва Чернігівської обласної прокуратури повідомлено про підозру місцевому жителю у незаконній діяльності з організації та проведення азартних ігор, за попередньою змовою групою осіб (ч. 2 ст. 203-2 КК України).
На розвиток науки у Чернігівській області у 2026 році спрямували 16,83 млн грн 10:19
Цього року за результатами державної атестації наукових установ і закладів вищої освіти Чернігівщина отримає 16,83 мільйона гривень базового фінансування науки.
Діють компенсації за працевлаштування 10:07
У 2025 році завдяки програмам компенсацій за працевлаштування роботу отримали 1028 громадян області. Компенсаційними програмами від служби зайнятості скористалися 700 роботодавців. Загалом їм профінансовано 20,8 млн. грн
На Чернігівщині суд виніс вирок наркодилеру, що займався незаконним поширенням психотропних речовин 07:56
Деснянський районний суд міста Чернігова виніс обвинувальний вирок зловмиснику, який займався розповсюдженням особливо небезпечних психотропних речовин. Його засуджено до 9 років позбавлення волі з конфіскацією майна.
Поліція затримала нетверезого водія, що спричинив ДТП у якій постраждала малолітня дитина 07:55
На Корюківщині поліцейські оперативно розшукали нетверезого водія, який скоїв ДТП з постраждалою дитиною та втік. Зловмисника затримали у процесуальному порядку.