Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 4 лютого, 05:55:16

Володимир Бойко та Петро Кралюк — "інтелектуали сучасної доби"

21.11.2013   07:32Агенцiя

«День» визначив двох лауреатів Премії імені Джеймса Мейса у меморіальні дні пам’яті жертв Голодомору

Володимир Бойко

Володимир Бойко

Цього року почесну відзнаку «За громадянську позицію в галузі публіцистики» вперше розділили аж два претенденти — доктор філософських наук Петро Кралюк та кандидат історичних наук Володимир Бойко. «Для мене Джеймс Мейс — передусім глибокий мислитель. Це людина, яка, можливо, розуміла українські проблеми краще, ніж деякі українці, які опинилися на вищих щаблях влади. Його слова та думки і далі залишаються актуальними», — сказав у своїй інавгураційній промові Петро Кралюк. А Володимир Бойко зазначив: «З плином часу спочатку незвичні і сміливі слова Джеймса Мейса поступово стали нормою».

За словами одного із минулих лауреатів премії Ігоря Сюндюкова, обидва лауреати не просто вивчають як публіцисти й науковці ті або інші аспекти української «європейськості». Вони «копають» цю проблему дуже глибоко. Автори демонструють чудові зразки «спектрального аналізу» нашої національної європейськості, не просто показуючи, що в різні часи і в різних регіонах України ми сприймали Європу як власний дім, а не накинуту будь-ким «чужину», але й аналізуючи, і то дуже ґрунтовно, з чого ця європейськість складається.

«Для нас важлива підтримка якісної інтелектуальної публіцистики, того рівня, до якого ми повинні дотягуватися, і який уособлював своєю діяльністю Джеймс Мейс, — говорить головний редактор «Дня» Лариса ІВШИНА. — Я рада за всіх наших лауреатів, адже за всі ці роки вони ні трохи не «здали» ні в інтелектуальному насиченні, ні у громадянській активності».

Премія імені Джеймса Мейса, яку створила головний редактор газети «День» Лариса Івшина, вручається уже п’ятий рік поспіль. Її попередніми лауреатами стали відомі публіцисти Ігор Лосєв, Сергій Грабовський, Ігор Сюндюков та Олександр Палій, які у повному складі були присутні на нагородженні своїх наступників.

На урочистому засіданні Громадської ради конкурсу виступили Голова громадської ради конкурсу, Надзвичайний і Повноважний Посол України, письменник Юрій Щербак, голова Національної спілки журналістів України Олег Наливайко, доктор історичних наук, професор, завідувач відділу історії України 20—30-х рр. ХХ ст. Інституту історії України НАН України Станіслав Кульчицький, письменниця, удова Джеймса Мейса Наталія Дзюбенко-Мейс, лауреати попередніх премій.


http://www.day.kiev.ua/uk/article/den-ukrayini/volodimir-boyko-ta-petro-kralyuk-intelektuali-suchasnoyi-dobi

Останні новини Чернігівщини

Коефіцієнт індексації НГО земель: що врахувати аграріям у декларації 18:25

Для розрахунку податкових зобов’язань у 2026 році застосовуватиметься коефіцієнт індексації нормативної грошової оцінки земель за 2025 рік – 1,08. Він є єдиним для всіх категорій земель і видів угідь, зокрема й сільськогосподарських.

Шахрайство зі спадщиною: судитимуть організатора злочинної групи та двох приватних нотаріусів 18:22

Прокурорами Чернігівської обласної прокуратури направлено до суду обвинувальний акт стосовно організатора злочинного угрупування та двох пособників за фактами шахрайства, використання підроблених документів та легалізації майна, одержаного злочинним шляхом (ч. 4 ст. 190, ч.ч. 2, 3 ст. 28 ч. 4 ст. 358, ч. 2 ст. 209 КК України).

 Безпека пацієнтів понад усе: в Чернігівській обласній дитячій лікарні впроваджують передові стандарти гігієни WASH

Безпека пацієнтів понад усе: в Чернігівській обласній дитячій лікарні впроваджують передові стандарти гігієни WASH 18:21

Чисті руки медика – це врятовані життя. Дотримуючись цієї філософії, фахівці Чернігівської обласної дитячої лікарні пройшли інтенсивне навчання з кращих світових практик у сфері води, санітарії та гігієни (WASH).

«Енергопідтримка для ФОП» до 15000 гривень

«Енергопідтримка для ФОП» до 15000 гривень 18:17

Щоб допомогти українським підприємцям пережити зиму в умовах постійних обстрілів та аварійних відключень, Уряд запровадив спеціальну програму підтримки, яку буде реалізовувати Міністерство економіки, довкілля та сільського господарства України та Державна служба зайнятості.

У Прилуках поліцейські затримали наркоторговця 11:19

Співробітники відділу кримінальної поліції спільно з поліцейськими сектору боротьби з наркозлочинністю Прилуцького районного відділу поліції під процесуальним керівництвом Прилуцької окружної прокуратури задокументували низку фактів збуту наркотичних засобів, вчинених 44-річним мешканцем міста Ічня.