Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 24 червня, 23:36:30

Відбулося відкриття персональної виставки Анастасії Калюжної

21.11.2013   07:14Агенцiя

19 листопада у виставкових залах Чернігівського музею сучасного мистецтва «Пласт-Арт» відбулося відкриття персональної виставки члена Кримської організації Національної спілки художників України Анастасії Калюжної.

Поетична назва «Солнечная колыбель» засвідчує духовну прихильність художниці до стародавнього міста, який дарує натхнення і радість життя. «В Керчи живет мой Бог…», - говорить Анастасія.

На відкритті були присутні директор департаменту культури і туризму, національностей та релігій обласної державної адміністрації Сергій Мойсієнко, начальник управління культури міської ради Олег Васюта, куратор музею, доктор філософських наук Володимир Личковах.

На виставці було представлено 49 творів, переважну частину яких складають живописні роботи, а також - графіка. Всі роботи створені за мотивами тематичних пленерів, які проходили в Будинку Творчості «Седнів» (м. Чернігів, 2010р.), в Будинку Творчості К. Коровіна ( с. Гурзуф, 2011 р.), VIII Міжнародного пленеру «Хортиця крізь віки» (м. Запоріжжя, 2010р.), ХІІІ Міжнародного Репінського пленеру (м. Чугуїв, 2012 р.), а також пленерів в Переяслав-Хмельницькому (2009р.), Кам’янці-Подільському (2004р.) і в Криму.

Домінантою експозиції можна назвати картини «Стрибок» і «Кам’яна могила», які являються результатом творчого бачення історії українського козацтва. Стародавнім архітектурним пам’яткам України присвячена серія робіт «Спаський собор. Чернігів», «Всіхсвятська церква», «Вид на Києво-Печерську Лавру». Картини «Очікування», «На вулиці Митридацькій», «Гавань пам’яті», «Море кличе», «Керченська бухта» та інші створюють образ стародавнього міста з героїчним минулим і унікальним риболовним промислом Пантикапи, рибного шляху, який зберігся на Азовських берегах. Гурзуфські і Седневські вуличкі, селянські дворики, річка Снов, пейзажі Слобожанщини та інших стародавніх міст України передають витонченість почуттів автора, стан природи, енергію землі, хвилюють ніжним відношенням художниці до краси оточуючого світу й до людини.

Особливе місце в експозиції займають автопортрети та образи юних сучасників: «Карина», «Друзі», «Автопортрет», «Натхнення». Натюрморти наповнені світлом і свіжістю, відрізняються чистотою кольорів, це «Натюрморт з калиною», «Натюрморт з бузком».

В 1999-2002 роках А. Калюжна навчалась в Кримському державному гуманітарному інституті (м. Ялта), факультет естетичного виховання по спеціальності «Образотворче мистецтво»; 2002-2008р. – в Національній академії образотворчого мистецтва й архітектури України (м.Київ), факультет станкового живопису та композиції, майстерня професора М. Гуйди. На третьому та четвертому курсі відвідувала скульптурну майстерню академіка В.З.Бородая. Творчий діапазон Анастасії Калюжної досить широкий: тематичні композиції, портрети, натюрморти, пейзажі, книжкові ілюстрації, пластика. З 1999 року вона брала участь у багатьох міських, республіканських, обласних та всеукраїнських виставках і пленерах. Це її 22 персональна виставка.

Роботи художниці зберігаються в зібранні Керченського історико-культурного заповідника, Благодійного Фонду «Деметра», Музея сучасного образотворчого мистецтва України, Сімферопольського художнього музея, Луганського обласного художнього музею, в приватних колекціях України, Росії, Казахстану, США, Ізраїля.

Відвідувачі виставки мали змогу познайомиться з роботами талановитої молодої художниці, яка більше за все цінує свободу творчого самовираження.

Виставка триватиме до 15 грудня, тож, всі охочі ще мають можливість оглянути роботи молодої та талановитої художниці.

Музей сучасного мистецтва «Пласт-Арт» м.Чернігів, вул. Горького, 6

http://www.cult.gov.ua/news/vidbulosja_vidkrittja_personalnoji_vistavki_chlena_krimskoji_organizaciji_nacionalnoji_spilki_khudozhnikiv_ukrajini_anastasiji_kaljuzhnoji/2013-11-20-4730
 

Останні новини Чернігівщини

Патрульні розшукали водія, який залишив місце автопригоди, він був з ознаками спʼяніння 14:38

21 червня близько 17-ї години, на лінію 102 надійшло повідомлення про ДТП на парковці міського пляжу — водій авто Volkswagen Passat, рухаючись заднім ходом, здійснив наїзд на автомобіль заявниці Skoda Octavia та залишив місце події.

ебайдужість громадян допомогла патрульним виявити нетверезого мотоцикліста 14:16

21 червня ввечері на лінію 102 надійшло повідомлення: на парковці торгового центру на проспекті Левка Лукʼяненка їздить мотоцикліст, ймовірно, напідпитку. На місце направили екіпаж патрульних.

Чернігівщина – серед регіонів, які демонструють найкращі результати у впровадженні програми ментального здоров’я «Ти як?» 13:32

У межах ініціативи першої леді Олени Зеленської «Ти як?» днями відбулося п’ятнадцяте розширене засідання Міжвідомчої координаційної ради з питань охорони психічного здоров’я та надання психологічної допомоги особам, які постраждали внаслідок збройної агресії рф проти України.

У Чернігові відкрили мультиспортивну арену, встановлену за підтримки міста-побратима Аахена 12:45

Понад 500 юних спортсменів Чернігова отримали новий сучасний простір для тренувань. На території веслувальної бази ДЮСШ «Україна» на березі Десни офіційно розпочала роботу мультиспортивна ігрова арена з тренажерним обладнанням, встановлена завдяки підтримці міста-побратима Аахена в межах проєкту Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ).

Мобільність у кризових умовах: 12 позашляховиків Mitsubishi стали на захист життєдіяльності громад завдяки надійному плечу підтримки німецьких партнерів THW 12:17

Завдяки багаторічній співпраці з Німецьким федеральним агентством з надання технічної допомоги Technisches Hilfswerk (THW) прифронтові територіальні громади Чернігівщини, для яких в умовах постійних ворожих атак надійний транспорт є питанням виживання та ефективності, отримали транспортні засоби Mitsubishi L 200 Double cabine GL в кількості 12 одиниць.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини