Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 9 липня, 15:15:01

Батурин. Відбулись пам’ятні заходи до 305-х роковин Батуринської трагедії

14.11.2013   15:02Агенцiя

13 листопада до 305-х роковин Батуринської трагедії у Національному історико-культурному заповіднику «Гетьманська столиця» у м. Батурині відбулись пам’ятні заходи, які розпочалися із заупокійної молитви.

У заході взяли участь заступник Директора Інституту національної пам’яті Володимир Кривошея та представник Інституту у Чернігівській області Сергій Бутко, голова міжнародної програми Фулбрайта в Україні пані Марта Коломієць (США), голова Бахмацької райдержадміністрації Микола Миронець, Батуринський міський голова Анатолій Бороденко, представники наукових кіл, студентської та учнівської молоді, представники козацьких організацій з міста Конотопа та Ромни Сумської області, які поклали квіти до Пам’ятника жертвам Батуринської трагедії.

На Цитаделі Батуринської фортеці була відслужена поминальна літія та здійснено перепоховання до крипти церкви Воскресіння Господнього останків людей, виявлених під час проведення археологічних досліджень міста Батурина.

У Гетьманському будинку відбулась презентація виставки «І вишите моє життя на ньому», присвяченої народному художнику України Сергію Нечипоренку.

Окрім того, всі учасники заходу отримали в подарунок примірник «Думи-заповіту гетьмана Івана Мазепи», рядки з якого «А за віру хоч умріте, І вольностей бороніте!» стали життєвим кредо великого гетьмана.

Останні новини Чернігівщини

Гроші самі не приходять!

Гроші самі не приходять! 14:37

Їх потрібно заробити, або створити умови для бізнесу, якій отримавши прибуток, сплатить більше податків.

Оприлюднено базові показники роботи суду за перше півріччя 2020 року

Оприлюднено базові показники роботи суду за перше півріччя 2020 року 13:02

За перше півріччя 2020 року Чернігівським окружним адміністративним судом розглянуто майже дві з половиною тисячі справ та матеріалів.

Інформація щодо захворювання на коронавірусну інфекцію

Інформація щодо захворювання на коронавірусну інфекцію 12:20

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА станом на 11.00 четверга, 9 липня, в Чернігівській області зафіксовано +6 випадків захворювання на коронавірусну хворобу.

В області до 93% збільшилась кількість дітей, охоплених сімейними формами виховання

В області до 93% збільшилась кількість дітей, охоплених сімейними формами виховання 12:15

Протягом першого півріччя поточного року в області статус дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування отримали 112 осіб.

У Городні пробурили нову артезіанську свердловину

У Городні пробурили нову артезіанську свердловину 12:07

На початку липня у Городні завершили будівництво артезіанської свердловини. Її глибина – 508 метрів. Це резервна свердловина, що дозволить забезпечити стабільне водопостачання якісної питної води жителям міста, пишуть на сайті громади.