У Чернігові національно-культурне товариство "Сябри" відзначило 10-річчя. ВІДЕО
Сьогодні в Україні мешкають представники більше ніж 130 національностей.
Таке культурне розмаїття не лише справжнє надбання, а й вагомий чинник консолідації суспільства. Другою за чисельністю діаспорою в країні вважається білоруська. В Чернігівській області їх представляє національно-культурне товариство «Сябри», яке відзначило 10-річчя свого заснування.
У перекладі з білоруської «Сябри» — це друзі. І перший ювілей засвідчив, що вони вміють дружити — на свято прийшли росіяни, поляки, вірмени, роми, азербайджанці, корейці, німці…
Виставку національних товариств відвідав і перший секретар Посольства Республіки Білорусь в Україні Володимир Нєронський.
Музичний концерт та презентація національних кухонь завершили святкування ювілею.
ОДТРК "Сівер-центр"
Останні новини Чернігівщини
Чернігів і Амстердам стали партнерами в європейському проєкті кліматичної нейтральності 11:42
Місто Чернігів отримало європейського партнера — місто Амстердам — у межах міжнародного проєкту SUN4Ukraine (Sustainable Urban Net Zero Network for Ukraine).
Медицина без бар’єрів: у Бобровицькій громаді працює мобільна клініка 11:39
Доступність медичних послуг – один із пріоритетів Національної стратегії із створення безбар’єрного простору в Україні, ініційованої першою леді Оленою Зеленською. Над цим на Бобровиччині працюють як лікарі, так і керівництво громади разом з депутатським корпусом.
У Чернігові відкрилася фотовиставка «Обличчя стійкості» 11:22
23 жовтня у Чернігові відкрилася фотовиставка «Обличчя стійкості», присвячена незламності українських жінок у період війни, та організована Коаліцією «Чернігівщина 1325».
У січні-вересні 2025 року на Чернігівщині сплачено 30,7 млрд гривень податків, зборів та єдиного внеску 11:07
У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області повідомили, що до бюджетів усіх рівнів Чернігівської області платниками податків у січні-вересні 2025 року сплачено 19,4 млрд грн податків, зборів та обов’язкових платежів, що на 25,4 відс. (на 3,9 млрд грн) перевищує факт надходжень відповідного періоду 2024 року.
До Всесвітнього тижня ядерної науки: у 100 школах проведуть XR-виставку «Чорнобиль у війні: уроки ядерної безпеки» 10:12
Вперше в Україні до Nuclear Science Week — Всесвітнього тижня ядерної науки — музейники, науковці та освітяни запускають одразу у 100 школах XR-виставку «Чорнобиль у війні: уроки ядерної безпеки».