Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 7 грудня, 08:41:40

Відбулося обговорення науково-документального видання “Чернігівщина в роки окупації 1941 – 1943 рр.”

31.10.2013   10:54Агенцiя

30 жовтня у приміщенні Інституту історії, етнології та правознавства ім. О.М. Лазаревського Чернігівського національного педагогічного університету ім. Т.Г. Шевченка відбулося обговорення науково-документального видання “Чернігівщина в роки окупації 1941 – 1943 рр.”.

В обговоренні взяли участь автори-упорядники Коваленко Олександр – кандидат історичних наук, професор, директор Інституту історії, етнології та правознавства ім. О.М. Лазаревського Чернігівського національного педагогічного університету ім. Т.Г. Шевченка, Подкур Роман – кандидат історичних наук, старший науковий співробітник відділу регіональних проблем історії України Інституту історії України НАН України, відповідальний секретар Головної редакційної колегії науково-документальної серії книг “Реабілітовані історією”, Лисенко Олена – директор Комунального закладу “Пошукове агентство по створенню науково-документальних серіалів “Книга Пам’яті” та “Реабілітовані історією” Чернігівської обласної ради.

Авторами-упорядниками було представлено план-проспект та короткий зміст науково-документального видання, озвучено принципи та критерії відбору документів, що будуть опубліковані, норми та правила їх археографічного опрацювання.

Акцентувалася увага на тому, що науково-документальне видання “Чернігівщина в роки окупації 1941 – 1943 рр.” дасть змогу прослідкувати вплив нацистського окупаційного режиму на повсякденне життя населення, реакцію пересічних людей на дії нацистів, типи настроїв та поведінки, механізм виживання людей на окупованій території.

Метою видання є введення до наукового обігу нових архівних документів, що висвітлюють повсякденне життя людей в умовах нацистської окупації. Такі дослідження, глибоким переконанням авторів, реконструюють складну, мозаїчну картину життя нашого суспільства у 1941 – 1945 рр. Автори-упорядники намагатимуться показати життя на окупованій території Чернігівщини без звичних агітаційно-пропагандистських прийомів, всебічно розкрити проблему формування історичної пам’яті суспільства.
 

Останні новини Чернігівщини

За допомогами від фонду звернулись  майже 70 тисяч працюючих громадян Чернігівщини

За допомогами від фонду звернулись майже 70 тисяч працюючих громадян Чернігівщини 07:38

Упродовж січня-листопада 2021 року за виплатами відповідно до загальнообов’язкового державного соціального страхування звернулись 65,8 тис працюючих громадян Чернігівщини

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 07:37

Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані на території Чернігівської області за період з 8:00 06 грудня по 8:00 07 грудня 2021 року

Ярослава Крамаренко про арт-проєкт «Mark Future Art» у Чернігові

Ярослава Крамаренко про арт-проєкт «Mark Future Art» у Чернігові 07:35

Учасниця проєкту «Бізнес-акселератор» Ярослава Крамаренко розповіла про свою мрію — арт-проєкт «Mark Future Art» у Чернігові

Казначейство не реєструє договорів: у Прилуках два ОСББ не можуть отримати компенсацію на утеплення

Казначейство не реєструє договорів: у Прилуках два ОСББ не можуть отримати компенсацію на утеплення 07:28

Прилуцька міська рада не може надати платіжні доручення для проведення відшкодування заходів із енергозбереження за програмою «Енергодім» для двох ОСББ (вул. Земська та вм 12).

Проєкт “Я-Медіа” на Чернігівщині: підсумки листопада

Проєкт “Я-Медіа” на Чернігівщині: підсумки листопада 07:18

На Чернігівщині триває реалізація міжнародного проєкту «Я – Медіа».