Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 13 квітня, 15:54:54

Незвичний концерт, незвична книга

13.12.2011   11:04Агенцiя

Василя Нечепу всі знають як кобзаря – лірника. За це і національну Шевченківську премію отримав, і звання народного артиста України.

Але в Чернігівському обласному музично- драматичному театрі імені Т.Шевченка він вирішив постати в незвичному ракурсі – мало не як оперного виконавця.

Одна тільки арія Андрія із опери С.Гулака- Артемовського “Запорожець за Дунаєм” чого варта! А така річ була на концерті не одна.

Власне, і концертом це дійство назвати не можна: Василь Нечепа таким незвичним чином представляв свою книгу “Рід козацький, величавий”. А для представлення йому знадобилась не тільки сцена театру, але й зведений оркестр та хор – на сцені одночасно були більше 130 артистів.

“Це в мене сотий концерт пам’яті кобзаря Терешка Пархоменка. Він помер 1911 року, побитий тими, хто боявся слова правди. Він навчив грати Корнєвського, а той – мене. Таким чином я продовжую творче життя Терешка”, – говорив Василь Нечепа.

На сцені – сім бандур, в тому числі одна металева. А ще – яблука, калина та квіти, яких все більшало до закінчення дійства. Внуки кобзаря – Одарка та Михайлик потішили весь зал своєю безпосередністю і порадували діда. Було багато вітань – від міського голови Славутича Володимира Удовиченка, земляків з Носівки, професора з Києва Василя Яременка, чернігівських урядовців.

Але сама побудова концерту, де було більше не кобзарських номерів, а традиційних, як на мене, засвідчила намагання Василя Нечепи довести своє вміння співати у широкому діапазоні. А для чого це доводити? Он у Японії випускник вузу повинен знати 600 народних пісень, а в США найпопулярнішою музикою до сьогодні лишається кантрі – можна сказати, їхня народна музика. А чого нам, українцям, треба доводити що народна мелодія, носієм якої є кобзар, звучить на рівні з традиційною?

А книга Василя Нечепи незвична переплетенням родів – він стверджує, що на його родовому дворищі у Носівці жили Наливайки, Нечаї – саме оті, знамениті козацькі роди.

http://siver.com.ua/news/nezvichnij_koncert_nezvichna_knigi/2011-12-13-9188

Василь Чепурний

Останні новини Чернігівщини

В області триває комплекс весняно-польових робіт

В області триває комплекс весняно-польових робіт 12:10

Цьогорічний посів ярих сільськогосподарських культур (прогноз майже 1 млн 33 тис. га) розпочато на три тижні пізніше 2020 року.

Прилуки: апаратна нарада з актуальних питаннь життєдіяльності

Прилуки: апаратна нарада з актуальних питаннь життєдіяльності 11:55

12 квітня міський голова Ольга Попенко провела нараду з заступниками міського голови, начальниками управлінь, відділів міської ради, керівниками підприємств комунальної сфери та медичних установ.

Ніжин: оновленно матеріально-технічної бази Ніжинських медзакладів

Ніжин: оновленно матеріально-технічної бази Ніжинських медзакладів 11:42

12 квітня для КНП «Ніжинська міська стоматологічна поліклініка» доставили нове обладнання.

Анна Коваленко: Ситуацію з поширенням COVID-19 в Чернігівській області вдалося взяти під контроль, показники захворюваності поступово стабілізуються

Анна Коваленко: Ситуацію з поширенням COVID-19 в Чернігівській області вдалося взяти під контроль, показники захворюваності поступово стабілізуються 11:30

Впродовж останніх двох тижнів Чернігівська область перебувала в "червоній" карантинній зоні. Голова обласної державної адміністрації Анна Коваленко зазначила, що ці 14 днів – це мінімальний період, після якого можна робити висновки про ефективність жорстких карантинних заходів.

Бійця з Чернігівщини нагороджено орденом

Бійця з Чернігівщини нагороджено орденом "За мужність" (посмертно) 11:15

Старшого солдата Сергія Петраускаса, уродженця Ічні, за особисту мужність і самовіддані дії, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України нагороджено орденом «За мужність» ІІІ ступеня (посмертно).