Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 13 липня, 14:49:15

Представлено книгу про національно-визвольну боротьбу на південній Чернігівщині

28.10.2013   08:00Агенцiя

26 жовтня відбулася презентація книги історика Віктора Моренця «Земля, полита кров’ю». Видання розповідає про національно-визвольну боротьбу 1919-1924 рр. на теренах південної Чернігівщини.

Віктор Моренець

Віктор Моренець

Захід відбувся в рамках зустрічі прилучан із народним депутатом, уповноваженим представником парламентської фракції Всеукраїнського об'єднання "Свобода" на Чернігівщині Русланом Марцінківом. Також на представленні книги був присутній голова обласного осередку «Свободи» Костянтин Лубенцов.

Зустріч відбулася в актовій залі Прилуцької спеціялізованої школи І-ІІІ ступенів № 6. На представлення книги зібралося близько двохсот прилучан та гостей міста, які прибули з усієї области.

Виступаючи перед громадою, Руслан Марцінків представив присутнім автора презентованого видання. Зазначимо, що на видання книги пожертвували кошти народний обранець та свободівці краю.

До присутніх звернувся автор передмови до книги «Земля, полита кров’ю» український журналіст, театрознавець, член спілки театральних діячів, журналістів України Віталій Жежера. Відомий публіцист зауважив, що Віктор Моренець зумів вдало описати у книзі історію таким чином, що його мала батьківщина стає центром подій. На відміну від инших істориків та краєзнавців, автор «Землі, политої кров’ю» робить це аргументовано, базуючись на значній кількості опрацьованих архівних документів, світлин.

Непересічність такої події, як вихід у світ книги про національно-визвольну боротьбу на південній Чернфігівщині, оцінили і міські краєзнавці. Це, зокрема, підтвердила у своєму виступі заступник голови Прилуцького краєзнавчого товариства ім.В.Маслова Олена Клочко.

Слово також мав журналіст та історик Ростиславу Мартинюку. Родом із Чернігівщини, пан Ростислав наголосив на тому, що дуже важливо зберігати та відтворювати пам’ять про визвольну боротьбу своїх земляків.

Голова Прилуцької районної організації ВО «Свобода» Юрій Щербина у своєму виступі висловив надію, що ця книга не буде припадати пилом на поличках, а виведе із мороку затуманених українців.

Продовжуючи захід, виступив автор книги Віктор Моренець. Історик на проєкторві продемонстрував присутнім знімки документів та світлин із державних, наукових та громадських архівів. Показ кожного слайду дослідник супроводжував розповіддю про ті чи инші історичні події або  постаті, які описано в книзі. Віктор Моренець розповів про історію створення книги, а також подякував тим, хто долучився до створення видання.

На завершення презентації виступив гурт «Мамай». Музики виконали кілька українських пісень, зокрема одну авторську композицію.

Учасники заходу наголошують: важливо, аби книги не лише було видано, але й прочитано. Тому необхідно популяризувати українське слово серед громадськости. Зауважимо, що книги буде передано до місцевих музеїв та бібліотек. Також у подальшому видання представлять у инших містах области, зокрема в Чернігові.


За інформацією прес-служби Чернігівської обласної організації ВО «Свобода

Останні новини Чернігівщини

Духовий оркестр філармонійного центру - у “XVIII Європараді духових оркестрів у Центрі Європи”

Духовий оркестр філармонійного центру - у “XVIII Європараді духових оркестрів у Центрі Європи” 14:09

Вірус COVID-19 вніс суттєві корективи у повсякденний спосіб життя як окремих людей, так і цілих колективів. Не став виключенням і Духовий оркестр Чернігівського обласного філармонійного центру (художній керівник та головний диригент - заслужений діяч мистецтв України Анатолій Ткачук).

У Чернігівській області за минулу добу +1 випадок захворювання на COVID-19

У Чернігівській області за минулу добу +1 випадок захворювання на COVID-19 13:45

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА станом на 11 годину, 13 липня, у Чернігівській області один новий випадок інфікування COVID-19.

До чернігівських шкіл прибули нові меблі для першачків, передбачені стандартами НУШ

До чернігівських шкіл прибули нові меблі для першачків, передбачені стандартами НУШ 12:31

97 навчальних аудиторій для учнів та учениць перших класів обладнують у Чернігові цього року згідно зі стандартами Нової української школи (НУШ).

Експерти Чернігівщини з початку року прийняли до опрацювання понад 9 тис. документацій із землеустрою

Експерти Чернігівщини з початку року прийняли до опрацювання понад 9 тис. документацій із землеустрою 12:25

З початку 2020 року фахівці Держгеокадастру Чернігівської області прийняли до опрацювання за принципом екстериторіальності 9 036 проектів землеустрою з інших областей.

Ніжин: відбулась щотижнева оперативна нарада

Ніжин: відбулась щотижнева оперативна нарада 12:22

13 липня відбулась щотижнева оперативна нарада під головуванням міського голови Анатолія Лінника.