Молодіжний театр відсвяткував 25-річчя вистави "Про Федота-стрільця..."
5 жовтня Молодіжний театр святкував чвертьвіковий ювілей відтоді, як відбулася прем’єра вистави за п’єсою-казкою письменника та актора московського театру на Таганці Леоніда Філатова «Про Федота-стрільця…».
![](/uploads/6076-m.jpg)
У «Федота» цікава доля. За чверть століття існування вистави з нею прощалися декілька разів. Гадали, Олександр Максяков та Тетяна Тушич поїхали, - прощавай, Федоте.
Аж ні, глядачі питали. Навіть вимагали. І тоді почалися, як-то кажуть на театрі «вводи». Роль Генерала замість Олега Шпака, що пішов з театру у журналістські простори, став грати Олексій Биш, роль Царя доручили Роману Покровському, а Царівни – Руслані Остапко. Послом та Голосом спочатку був Володимир Банюк, який ще з перших днів існування вистави її недолюблював, так само як і свою роль в ній, тому протягом подій був змінений на Олексія Щевельова,тепер артиста театру імені Шевченка, а Льошу, в свою чергу замінили Миколою Бічуком. Із незмінних виконавців залишились Валентин Макар (Федот), Тетяна Салдецька (Маруся), Любов Веселова (Баба Яга) та Юлія Матросова (Нянька).
У такому складі й відзначили 25-річчя «Федота-стрільця». Та ще й «забацали» акторський капусник з пиріжками. Здавалося б, час вистави сплинув, музика постаріла, та й монтувальники сцени, вони ж актори театру, не люблять кожного разу перебудовувати залу… Але завжди є справедлива та вірна фраза у самій виставі: «Мы не жалуем Федота, а народ – наоборот».
Текст і фото Алла Пушкіна
Останні новини Чернігівщини
![Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток](/uploads/33438-s.jpg)
Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток 12:19
Культурна спадщина є невід'ємною частиною національної ідентичності та історичної пам'яті кожного народу. Вона втілює в собі багатовікові традиції, досягнення мистецтва, архітектури та науки, відображаючи унікальний шлях розвитку суспільства.
![У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів](/uploads/15-s.jpg)
У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів 12:03
У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області повідомили, що до місцевих бюджетів усіх рівнів Чернігівської області за січень-червень 2024 року надійшло 4,3 млрд грн від сплати податків і зборів. Із загальної суми в обласний бюджет спрямовано 0,6 млрд грн, решту коштів отримали бюджети територіальних громад.
![Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті](/uploads/17681-s.jpg)
Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті 10:10
Кіберполіція України інформує про небезпеку вербування російськими спецслужбами для вчинення диверсій, зокрема – підпалів автомобілів українських військовослужбовців.
Медиків Чернігова привітали з професійним святом 10:06
У Чернігові працівників і працівниць закладів охорони здоров’я нагородили з нагоди Дня медичного працівника України, який відзначається 27 липня.
![Надзвичайні ситуації в області за минулу добу](/uploads/49-s.jpg)
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:04
Протягом минулої доби зареєстровано 8 пожеж. Внаслідок цих подій 3 особи постраждало.