Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 13 січня, 01:53:10

Скульптор Геннадій Єршов в гостях у Клубу молодого політолога

25.09.2013   10:51

Чи можна вважати Чернігів європейським містом? Цю тему підняли на зустрічі Клубу молодого політолога 24 вересня. Гість зустрічі – відомий скульптор Геннадій Єршов висловив свою думку на цю тему та відповів на питання присутніх.

Геннадій Єршов

Геннадій Єршов


«Чернігів дуже гарний, але тут  не вистачає головного художника  міста». – розпочав зустріч Геннадій Єршов. Він вважає, що місто має  великий потенціал в плані  скульптур і естетичного оформлення. «Якщо проїхати по Чернігову, я б міг показати дуже багато місць, де повинні стояти пам’ятники і скульптури».

В першу чергу митець пропонує встановити кінний пам’ятник князю Мстиславу Хороброму біля входу на Вал та гетьману Павлу Полуботку. Також скульптор відзначив імена чернігівських церковних діячів Феодосія Углицького та Лазара Барановича.

Геннадій Єршов висловив деякі зауваження щодо існуючих архітектурних  комплексів. «Фонтан біля мерії виглядає як велика могила. Але це місце можна  оживити. Якщо жителі так хочуть повернути  жабки, чому б не поставити їх довкола фонтану?..».

Скульптор закликав молодь і творчих людей обмінюватись своїм досвідом і проектами з  європейськими колегами. Чернігів і  Україну Геннадій Єршов вважає дуже подібною до Європи і позитивно оцінює культурну інтеграцію. «Я сам вже  давно «почесний консул» між Україною і Польщею в культурному плані. Україні, Чернігову є чим поділитися з європейською культурою! Тут … ого! Тут душа!» - емоційно заявив митець.

Довідково:

Геннадій Єршов (12 липня 1967) — український та польський  художник-скульптор. Народився 12 липня 1967 року в польсько-українській родині у Чернігові. Почав творити в Україні де одразу здобув успіх і визнання, створивши знаковий для Чернігова пам'ятник «Жертвам Чорнобиля» та пам'ятник Івану Мазепі. Художник відомий у Польщі також з пам'ятників та творів сакрального мистецтва. Рельєфи що зображують Страсті Христові стали прикрасою у найбільшому цегляному соборі на світі, який називають «Короною Гданська». Автор портретної галереї сучасників, відомих діячів науки, культури та релігії. Творить для Республіки Польщі та України.

Останні новини Чернігівщини

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій Чернігівщини на початок року

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій Чернігівщини на початок року 16:11

Шукаєте роботу? Звертайтеся до служби зайнятості і ви не пошкодуєте! Серед наявних вакансій обов’язково знайдеться та, яка відповідає вашим бажанням і професійним навичкам.

Ще 78 чернігівських родин отримають допомогу при народженні дитини

Ще 78 чернігівських родин отримають допомогу при народженні дитини 16:07

Одноразову матеріальну допомогу при народженні дитини отримає ще 78 чернігівок, які зареєстровані в реєстрі територіальної громади міста.

На Ніжинщині лікарці повідомили про підозру за неналежне виконання професійних обов’язків

На Ніжинщині лікарці повідомили про підозру за неналежне виконання професійних обов’язків 16:02

Слідчі відділення поліції №1 (м. Бахмач) Ніжинського районного управління поліції встановили, що у березні 2025 року на прийом до лікарки загальної практики – сімейної медицини звернулася 29-річна місцева мешканка зі скаргами на біль у лівій підлопатковій ділянці, який посилювався під час вдиху та рухів.

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 16:00

Протягом минулої доби зареєстровано 11 небезпечних подій, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 10 пожеж. Внаслідок цих подій загинули 3 особи та 2 особи постраждали.

“День Тетяни у колі друзів” 08:47

11 січня 2026 року Чернігівський обласний філармонійний центр традиційно зібрав друзів, готових поділитися один з одним щирими емоціями. Цього дня шанувальники мистецтва зустрілися, аби разом відсвяткувати Тетянин день — особливе свято, присвячене небесній покровительці всіх Тетян.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини