Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 6 грудня, 22:58:26

До 70-річчя звільнення Чернігівщини від німецьких окупантів: Чернігівсько-Припятська операція

18.09.2013   07:14

Лекція, присвячена подіям звільнення Чернігівської області у 1943 р. від нацистської окупації, відбулася сьогодні в Чернігівському центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів в рамках навчання новопризначених спеціалістів відділів, управлінь облдержадміністрації, райдержадміністрацій.

“Чернігово-Прип’ятська наступальна операція радянських військ Центрального фронту стала складовою частиною Чернігівсько-Полтавської операції – першого етапу битви за Дніпро” – зазначив у своєму виступі науковий співробітник Українського інституту національної пам’яті Сергій Бутко.

Він звернув увагу на плани радянського та німецького військового командування щодо військових дій на теренах Лівобережної України, зокрема, прагнення Гітлера будь-що зупинити наступ Червоної армії на оборонній лінії по Дніпру (т. зв. “східний вал”), співідношення сил напередодні наступальної операції радянських військ Центрального фронту, що розпочалася 26 серпня 1943 р.

Далі йшлося про хід операції у вересні 1943 р., результатом якої стало звільнення населених пунктів Сумської, Чернігівської областей та безпосередньо Чернігова. “При звільненні міста повторився 1941 рік, тільки навпаки. За три дні, з 19 по 21 вересня 1943 р. сили 13-ої та 61-ої армій зайняли села навколо Чернігова.

Німецьке угруповання в місті було фактично оточено і поспіхом покинуло місто.  У 1941 р. німці захопили Чернігів лише після двох тижнів запеклих боїв”. Розгром військ противника на Чернігівщині створив умови для подальшого наступу радянських армій у напрямку Дніпра та відкрив дорогу на Київ.

Останні новини Чернігівщини

«Пліч-о-пліч Всеукраїнські шкільні ліги»: серед школярів області відбудуться змагання з чотирьох видів спорту

«Пліч-о-пліч Всеукраїнські шкільні ліги»: серед школярів області відбудуться змагання з чотирьох видів спорту 12:51

Перше засідання організаційного комітету щодо реалізації на Чернігівщині у 2023-2024 навчальному році проєкту «Пліч-о-пліч Всеукраїнські шкільні ліги» відбулось сьогодні під головуванням заступниці начальника ОВА Жанни Шерстюк.

До Дня святого Миколая діти загиблих Героїв отримують вітання та подарунки від громади Чернігова 12:47

До Дня Святого Миколая громада Чернігова підготувала привітання та подарунки для дітей, один з батьків яких загинув у російсько-українській війні, під час виконання службового обов'язку. Управління культури та туризму за підтримки Чернігівської міської ради організовує заходи для дітей різної вікової категорії.

Гроші ходять за людиною… 12:35

Це, зокрема, і про професійне навчання за сприяння служби зайнятості. У тих, хто не має затребуваної на ринку праці професії, є можливість отримати її безкоштовно. Так, діють програми з професійної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації, зокрема, як шляхом видачі сертифікатів безробітним, так і з наданням ваучерів для певних категорій населення.