Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 18 жовтня, 20:52:12

У Ніжин завітали греки. ФОТО

11.09.2013   11:50Агенцiя

У Ніжині, за підтримки греко-сербсько-українського товариства Дружби і співробітництва Трьох святителів та рівноапостольних святих Кирила і Мефодія, відбулась конференція присвячена просвітницькій та книговидавничій діяльності греків братів Зосимів.

Почесними гостями заходу стали аташе посольства Греції пан Агапіос Калогноміс, Евтихіос Делліс, президент товариства Сотирис Коскорис, ректор університету імені  Миколи Гоголя Олександр Бойко, заступник міського голови Олег Баранков, депутат міської ради Олександр Шалай. За українською традицією, гостям з Греції на порозі Гоголівського корпусу представники грецького товариства Ніжина вручили хліб-сіль.

Привітали високих гостей ректор університету імені Миколи Гоголя Олександр Бойко, який акцентував особливу увагу на особистостях, які закінчили славетний вуз і стали  відомими світовими  класиками літератури. Відзначив Олександр Дмитрович і надбання музею рідкісної книги, фоліанти якого знаходяться в єдиному екземплярі і є гордістю університету.

У своєму виступі заступник міського голови Олег Баранков  відзначив роботу грецького товариства в Ніжині, його тісну співпрацю з міською владою. Олег Григорович зазначив, що члени товариства свято оберігають пам’ять своїх предків, зокрема великих просвітителів і меценатів братів Зосимів , які внесли неабиякий внесок у розквіт міста над Остром.

В рамках конференції доповідачі ознайомили присутніх з великими грецькими благодійниками в Ніжині. Музикознавець, кандидат мистецтвознавства, доцент НДУ Олена Кавунник розповіла про минуле і сьогодення музичної культури греків у Ніжині, а також переглянули фільм режисера Сергія Ковальова «Греки в Ніжині».

Протягом двох днів гості з сонячної Греції побували на кладовищі, де знаходяться поховання видатних просвітителів братів Зосимів, зустрілися з представниками ніжинського грецького товариства, відвідали історичні та пам’ятні місця Ніжина.

Останні новини Чернігівщини

Чернігів очікує на договори з НАК Нафтогаз

Чернігів очікує на договори з НАК Нафтогаз 19:11

У проблемному питанні щодо закупівлі газу для бюджетних закладів, які мають газові котельні і тому тепер мають придбати його самостійно, відбулися деякі процедурні зрушення. Про них повідомив заступник чернігівського міського голови Віктор Геращенко сьогодні, 18 жовтня, на зустрічі керівництва міста з делегацією батьків вихованців дитсадка №66.

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 126 нових випадків COVID-19

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 126 нових випадків COVID-19 19:03

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 18 жовтня в області зафіксовано 126 нових випадків COVID-19.

Прокуратура повернула державі землі історико-культурного значення 16:06

Рішенням Козелецького районного суду Чернігівської області задоволено позов обласної прокуратури в інтересах Чернігівської обласної державної адміністрації до приватних осіб та ГУ Держгеокадастру в Чернігівській області про визнання недійсними наказів, свідоцтва про право власності та договору купівлі-продажу.

  Чернігівська область: рятувальники проводять профілактичні заходи серед громадян приватного житлового сектору

Чернігівська область: рятувальники проводять профілактичні заходи серед громадян приватного житлового сектору 16:04

Проведення рятувальниками Чернігівщини профілактичних відпрацювань житлового сектору є одним із методів боротьби з пожежами.

20,8% жителів Чернігівщини повністю вакциновані проти COVID-19

20,8% жителів Чернігівщини повністю вакциновані проти COVID-19 15:53

За даними Чернігівського обласного центру громадського здоров’я, станом на 18 жовтня в області щеплено 377 016 осіб (46,3% від загальної кількості населення).