Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 24 жовтня, 08:06:07

Виставка графіки “Зал очікування птахів і людей” відкрилася у Чернігові

05.09.2013   11:41Агенцiя

3 вересня в Чернігівському обласному художньому музеї імені Григорія Галагана відкрилася виставка графіки чернігівської художниці Лесі Синиченко “Зал очікування птахів і людей”.

На виставці представлено 20 робіт художниці . Більшість з них – книжкові ілюстрації.

Леся Синиченко: – Ці малюнки різних років – спроба сфокусуватися на моменті просторово-часового переходу з одного стану в інший. Очікування знайоме кожному. Воно як хиткий місток між минулим і майбутнім. Балансування між тим, що було і тим, що, ймовірно буде. Або не буде. Це пастка надій. Втім, очікування завжди пов’язане з надією. Іноді примарні передчуття замінюють зміст. Ми забуваємо кого і чого очікували. Втрачений час загострює відчуження. І починає здаватися, що лише очікування виправдовує безглуздість існування. Одночасно безліч елементарних подій наштовхують на думку, що безглуздо саме очікування.

Пам’ятаю, коли мама сідала писати якісь натюрморти, завжди ставила поруч маленький мольберт для мене. У п’ять років я вже заявила, що буду художником як мама і журналістом як тато. У 6 років відбулася моя перша персональна виставка – це були ілюстрації до міфів Давньої Греції. Щоліта відпочивала у бабусі на Іссик-Кулі. Вважаю, що саме Тянь-Шань і Чернігів, переплетення гір і стародавньої архітектури зіграли важливу роль у формуванні мого художнього сприйняття світу.

Леся Синиченко народилася 4 грудня 1978 у Чернігові. Працювала редактором, журналістом у різних українських виданнях. Серед них – “Нові Чернігівські відомості” (1995-1996), “Правда України” (1997-2000), “Без цензури” (2003-2007), “Комерсант Україна” (2007-2008), “Політика і Культура України” (2008-2009), “Слово Просвіти” (2010). Співпрацювала з журналами “Український тиждень”, “Главред”, “Жила”, “Cultura” ( Киргизстан ).

У 1994 році закінчила художню школу, в 2001-му – Національний університет імені Т. Г. Шевченка, Інститут журналістики. Оповідання та вірші Лесі Синиченко друкувалися в періодиці. Дипломант конкурсу “Нові імена України” (Образотворче мистецтво).

Персональні виставки художниці проходили в Чернігові, Києві та Москві. Вона оформила кілька поетичних книг і брала участь у численних колективних виставках і проектах. Її твори знаходяться в приватних колекціях в Україні, Росії, Німеччині, Великобританії, Японії.

З роботами художниці можна ознайомитися до 22 вересня.


http://www.cult.gov.ua/news/vistavka_grafiki_zal_ochikuvannja_ptakhiv_i_ljudej_vidkrilasja_u_chernigovi/2013-09-05-4551

Останні новини Чернігівщини

Поліція Чернігівщини розслідує обставини отримання вогнепального поранення мешканцем Ніжинського району

Поліція Чернігівщини розслідує обставини отримання вогнепального поранення мешканцем Ніжинського району 18:31

Поліцейські встановили, що 39-річного мешканця Мринської громади було поранено у живіт кулею з нарізного карабіна.

Ми зібралися вирішити питання, які тягнуться роками та десятиріччями: Дмитро Іванов про засідання екоштабу

Ми зібралися вирішити питання, які тягнуться роками та десятиріччями: Дмитро Іванов про засідання екоштабу 18:24

В обласній державній адміністрації продовжують шукати способи вирішення проблем із довкіллям Чернігівщини.

У бібліотеці Короленка провели круглий стіл

У бібліотеці Короленка провели круглий стіл "Чернігів і чернігівці в житті та науковій спадщині Сергія Єфремова…" 18:16

21 жовтня у читальному залі Чернігівської ОУНБ імені В. Г. Короленка зібралися дослідники та шанувальники наукової діяльності та громадсько-політичного життя історика літератури, академіка УАН і віце–президента ВУАН, автора унікальної праці "Історія українського письменства", безлічі наукових та публіцистичних книг та статей Сергія Єфремова.

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 831 новий випадок COVID-19

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 831 новий випадок COVID-19 18:11

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 23 жовтня в області зафіксовано 831 новий випадок COVID-19.

На Чернігівщині СБУ викрила корупційну схему збагачення чиновників одного із комунальних лісгоспів

На Чернігівщині СБУ викрила корупційну схему збагачення чиновників одного із комунальних лісгоспів 18:00

На Чернігівщині співробітники СБУ викрили «діяльність» посадових осіб одного із лісгоспів, які організували схему реалізації необлікованої деревини підприємцям для подальшого експорту.