Виставка графіки “Зал очікування птахів і людей” відкрилася у Чернігові
3 вересня в Чернігівському обласному художньому музеї імені Григорія Галагана відкрилася виставка графіки чернігівської художниці Лесі Синиченко “Зал очікування птахів і людей”.

На виставці представлено 20 робіт художниці . Більшість з них – книжкові ілюстрації.
Леся Синиченко: – Ці малюнки різних років – спроба сфокусуватися на моменті просторово-часового переходу з одного стану в інший. Очікування знайоме кожному. Воно як хиткий місток між минулим і майбутнім. Балансування між тим, що було і тим, що, ймовірно буде. Або не буде. Це пастка надій. Втім, очікування завжди пов’язане з надією. Іноді примарні передчуття замінюють зміст. Ми забуваємо кого і чого очікували. Втрачений час загострює відчуження. І починає здаватися, що лише очікування виправдовує безглуздість існування. Одночасно безліч елементарних подій наштовхують на думку, що безглуздо саме очікування.
Пам’ятаю, коли мама сідала писати якісь натюрморти, завжди ставила поруч маленький мольберт для мене. У п’ять років я вже заявила, що буду художником як мама і журналістом як тато. У 6 років відбулася моя перша персональна виставка – це були ілюстрації до міфів Давньої Греції. Щоліта відпочивала у бабусі на Іссик-Кулі. Вважаю, що саме Тянь-Шань і Чернігів, переплетення гір і стародавньої архітектури зіграли важливу роль у формуванні мого художнього сприйняття світу.
Леся Синиченко народилася 4 грудня 1978 у Чернігові. Працювала редактором, журналістом у різних українських виданнях. Серед них – “Нові Чернігівські відомості” (1995-1996), “Правда України” (1997-2000), “Без цензури” (2003-2007), “Комерсант Україна” (2007-2008), “Політика і Культура України” (2008-2009), “Слово Просвіти” (2010). Співпрацювала з журналами “Український тиждень”, “Главред”, “Жила”, “Cultura” ( Киргизстан ).
У 1994 році закінчила художню школу, в 2001-му – Національний університет імені Т. Г. Шевченка, Інститут журналістики. Оповідання та вірші Лесі Синиченко друкувалися в періодиці. Дипломант конкурсу “Нові імена України” (Образотворче мистецтво).
Персональні виставки художниці проходили в Чернігові, Києві та Москві. Вона оформила кілька поетичних книг і брала участь у численних колективних виставках і проектах. Її твори знаходяться в приватних колекціях в Україні, Росії, Німеччині, Великобританії, Японії.
З роботами художниці можна ознайомитися до 22 вересня.
Останні новини Чернігівщини
Завершено масштабне відновлення гімназії №34 11:23
У Чернігові завершилися масштабні ремонтні роботи в гімназії №34, яка зазнала пошкоджень під час повномасштабного вторгнення російської федерації в Україну у 2022 році.
Крістіна Опанасенко - бронзова призерка кубку Європи з дзюдо серед юніорів 10:40
З 05 до 06 липня в чеській Празі відбувся кубок Європи з дзюдо серед юніорів.
Хотіла отримати «грошову допомогу», натомість втратила майже 7 тисяч гривень: поліція Чернігівщини вкотре застерігає громадян від шахраїв 10:18
В соцмережах шахраї поширюють фейкові оголошення про оформлення «грошової допомоги».
На Чернігівщині коштом держави буде модернізовано харчоблоки ще у двох ліцеях 09:47
У Чернігівському ліцеї № 1 та Гончарівському імені героя АТО Дмитра Степанченка невдовзі розпочнуться роботи з модернізації харчоблоків.
Стрільці з Чернігівщини здобули нагороди на чемпіонаті України 09:35
У період з 26 червня до 04 липня у Вінниці відбувся літній чемпіонат України зі стрільби кульової.