Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 13 квітня, 18:46:41

“А рідний Чернігів дібровами дише…”

31.08.2013   10:30Агенцiя

У Чернігівському відділенні Українського фонду миру відбувся“круглий стіл” на тему “Мешканці міста на відбудові зруйнованого і будівництві післявоєнного Чернігова”, присвячене 70-річчю визволення області від фашистських загарбників.

Відкрила та провела засідання секретар відділення Українського фонду миру Валентина Петрова, яка спершу зацитувала вірша:

А рідний Чернігів дібровами дише
І зводиться вище, все вгору і вгору.
Добротні оселі, висотні будови,
І площі, і сквери, і тиха Десна,
І люди щасливі, і люди чудові
Проходять по місту, як юна весна…

Але так було не завжди. Нелегка доля випала нашому Чернігову в роки війни. Місто було настільки зруйновано, що у вересні 1943 року, на час його визволення радянською армією, з центральної площі було видно околиці та навколишні поля. Заклик підняти місто з руїн знайшов підтримку населення, якого тоді було трохи більше одинадцяти тисяч. Уже наприкінці визвольного року почалося навчання у школах, а через рік – в учительському інституті, нині педуніверситеті. У 1949 році знову запрацювала фабрика музичних інструментів. У 1950-му споруджено залізничний міст через Десну, наступного року відкрився новий залізничний вокзал. У 1956-му місто одержало природний газ, а через рік розпочалося будівництво найбільшого в Європі заводу з виробництва хімічного волокна…

Своїми спогадами про відбудову Чернігова поділилися Лідія Ахрьомкіна – залізничниця; перший післявоєнний перший секретар міському комсомолу Клавдія Томилко, яка спершу працювала на будові, на “Хімволокні”, а потім ткалею на камвольно-суконному комбінаті, де за сумлінну працю удостоїлася звання Героя Соціалістичної Праці; Людмила Прог – колишній заступник головного лікаря міської лікарні № 4; Ірина Четвертак – голова міської ветеранської організації.

Антоніна Іванцова та Анатолій Вареник – корінні чернігівці. Перша пройшла трудовий шлях від майстра до директора швейної фабрики, другий – від робітника до помічника директора об’єднання “Хімволокно”, а нині завідує музеєм Лісковиці. Він створений майже десять років тому, але вже полюбився чернігівцям. До речі, такі ж оригінальні музеї є в товаристві “Чернігівгаз” і школі № 22. Про ці музеї теж розповіли на зустрічі їхні завідувачі Віктор Булах та Валентина Пильник.

Учасникам “круглого столу” сердечно подякував голова Федерації профспілкових організацій області Микола Богдан, а голова Чернігівського відділення Українського фонду миру Володимир Струк наголосив, що подібні зустрічі найперше висвітлюють події, що вже давно стали нашою історією, а отже, мають виховне значення для молоді, зрештою – об’єднують зусилля громадськості на утвердження миру та злагоди в Україні й за її межами.

http://www.hvilya.com/news/a_ridnij_chernigiv_dibrovami_dishe/2013-08-30-2826

Останні новини Чернігівщини

До уваги платників податків, що звертаються за отриманням Довідки про відсутність заборгованості

До уваги платників податків, що звертаються за отриманням Довідки про відсутність заборгованості 16:25

Головне управління ДПС у Чернігівській області у зв’язку із наявністю значної кількості типових помилок при оформленні платниками Заяв про надання довідки про відсутність заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи, повідомляє таке.

За матеріалами СБУ винесено вирок бойовику «днр», який воював проти Сил оборони України на Донеччині

За матеріалами СБУ винесено вирок бойовику «днр», який воював проти Сил оборони України на Донеччині 16:23

За матеріалами СБУ до 15 років позбавлення волі засуджено бойовика «днр», який брав активну участь у бойових діях проти Сил оборони України на боці російських найманців.

Чернігівців запрошують на безоплатний курс із кібербезпеки від міжнародної компанії Cisco Systems

Чернігівців запрошують на безоплатний курс із кібербезпеки від міжнародної компанії Cisco Systems 16:11

В Україні відкрили набір на безоплатний онлайн-курс з основ кібербезпеки від міжнародної компанії Cisco Systems, лідера в галузі мережевих технологій. Курс запускають у партнерстві з освітньо-культурною мережею Гончаренко центр, а навчання стартує 15 квітня.

Співпраця з містами-побратимами та візит до американського Вайт-Плейнс 16:04

Зміцнення та розвиток партнерських зв'язків. Депутатка Чернігівської міської ради Юлія Лобачова під час поїздки до Сполучених Штатів Америки відвідала Вайт-Плейнс – місто-побратим Чернігова.

Хотіла отримати «грошову допомогу», натомість втратила 37 тисяч гривень: поліція Чернігівщини вкотре застерігає громадян від шахраїв 11:21

В соцмережах шахраї поширюють фейкові оголошення про оформлення «грошової допомоги». Поліцейські закликають громадян не переходити за подібними посиланнями та не вводити дані своїх банківських карток і паролі нібито для «зарахування грошей».

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини