Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 29 березня, 16:32:20

“А рідний Чернігів дібровами дише…”

31.08.2013   10:30Агенцiя

У Чернігівському відділенні Українського фонду миру відбувся“круглий стіл” на тему “Мешканці міста на відбудові зруйнованого і будівництві післявоєнного Чернігова”, присвячене 70-річчю визволення області від фашистських загарбників.

Відкрила та провела засідання секретар відділення Українського фонду миру Валентина Петрова, яка спершу зацитувала вірша:

А рідний Чернігів дібровами дише
І зводиться вище, все вгору і вгору.
Добротні оселі, висотні будови,
І площі, і сквери, і тиха Десна,
І люди щасливі, і люди чудові
Проходять по місту, як юна весна…

Але так було не завжди. Нелегка доля випала нашому Чернігову в роки війни. Місто було настільки зруйновано, що у вересні 1943 року, на час його визволення радянською армією, з центральної площі було видно околиці та навколишні поля. Заклик підняти місто з руїн знайшов підтримку населення, якого тоді було трохи більше одинадцяти тисяч. Уже наприкінці визвольного року почалося навчання у школах, а через рік – в учительському інституті, нині педуніверситеті. У 1949 році знову запрацювала фабрика музичних інструментів. У 1950-му споруджено залізничний міст через Десну, наступного року відкрився новий залізничний вокзал. У 1956-му місто одержало природний газ, а через рік розпочалося будівництво найбільшого в Європі заводу з виробництва хімічного волокна…

Своїми спогадами про відбудову Чернігова поділилися Лідія Ахрьомкіна – залізничниця; перший післявоєнний перший секретар міському комсомолу Клавдія Томилко, яка спершу працювала на будові, на “Хімволокні”, а потім ткалею на камвольно-суконному комбінаті, де за сумлінну працю удостоїлася звання Героя Соціалістичної Праці; Людмила Прог – колишній заступник головного лікаря міської лікарні № 4; Ірина Четвертак – голова міської ветеранської організації.

Антоніна Іванцова та Анатолій Вареник – корінні чернігівці. Перша пройшла трудовий шлях від майстра до директора швейної фабрики, другий – від робітника до помічника директора об’єднання “Хімволокно”, а нині завідує музеєм Лісковиці. Він створений майже десять років тому, але вже полюбився чернігівцям. До речі, такі ж оригінальні музеї є в товаристві “Чернігівгаз” і школі № 22. Про ці музеї теж розповіли на зустрічі їхні завідувачі Віктор Булах та Валентина Пильник.

Учасникам “круглого столу” сердечно подякував голова Федерації профспілкових організацій області Микола Богдан, а голова Чернігівського відділення Українського фонду миру Володимир Струк наголосив, що подібні зустрічі найперше висвітлюють події, що вже давно стали нашою історією, а отже, мають виховне значення для молоді, зрештою – об’єднують зусилля громадськості на утвердження миру та злагоди в Україні й за її межами.

http://www.hvilya.com/news/a_ridnij_chernigiv_dibrovami_dishe/2013-08-30-2826

Останні новини Чернігівщини

Пам’яті Андрія Юрченка: у Чернігові відбулися змагання з дзюдо на честь загиблого Героя 09:41

Цим видом спорту Захисник України займався з дитинства і аж до вступу в Чернігівський ліцей з посиленою військово-фізичною підготовкою. Де, навички та вміння, отримані під час тренувань з бойового мистецтва допомогли самореалізуватися та показати чудові результати в навчанні.

На варті безпеки дітей: у Чернігові офіцер «СОБ» виявив біля школи підозрілий предмет 09:32

Вчора під час обстеження території поблизу чернігівської школи офіцер «Служби освітньої безпеки» виявив у землі підозрілий предмет, що візуально схожий на міну. Пильний поліцейський негайно відреагував на знахідку та убезпечив дітей від наближення до ймовірно вибухонебезпечного предмета.

 До довічного позбавлення волі засуджено двох російських військових за умисне вбивство чотирьох цивільних

До довічного позбавлення волі засуджено двох російських військових за умисне вбивство чотирьох цивільних 09:27

За публічного обвинувачення прокурорів Прилуцької окружної прокуратури в порядку спеціального судового розгляду визнано винними двох військовослужбовців зс рф у порушенні законів та звичаїв війни, вчинених групою осіб за попередньою змовою, поєднаних з умисними вбивствами (ч. 2 ст. 28 ч. 2 ст. 438 КК України). Вироком Ічнянського районного суду їх засуджено до довічного позбавлення волі.

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:25

Протягом минулої доби зареєстровано 6 небезпечних подій, а саме: 6 пожеж.

29 березня: цей день в Україні і світі

29 березня: цей день в Україні і світі 09:22

ДЕНЬ 765 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 765 RUSSIAN AGRESSION

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини