Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 27 лютого, 12:32:40

Голландська морячка Карін заспівала українською в Чернігові

27.08.2013   10:12Агенцiя

У День Незалежності України фольклорний колектив "Зарянка" із Нідерландів виконав пісні різними мовами у Чернігові на VIII Міжнародному фольклорному фестивалі національних культур "Поліське коло".

"Наш колектив - самодіяльний, але співає на високому професійному рівні. В його репертуарі багато пісень українською, російською та голландською мовами. Крім того, є чуваські, мордовські, циганські, козачі та релігійні пісні. Вчити твори іноземними мовами голландцям дуже важко, але вони стараються заради гарної музики", - розповіла художній керівник "Зарянки", росіянка за походженням Ірина Распопова.

За її словами, в цілому фольклорний колектив налічує близько 30 учасників, переважно голландців. На фестиваль до Чернігова приїхало сім чоловік. Серед них - як пенсіонери і домогосподарки, так і працюючі люди. "Ось Карін, наприклад, - морячка. Її чоловік - капітан судна, а вона - матрос", - сказала, знайомлячи зі співаками, Распопова.

Колектив "Зарянка" створений при однойменному фонді, діяльність якого спрямована на збереження російської і голландської традиційних культур. На "Поліське коло" до Чернігова він приїхав уперше.

Як повідомила режисер фестивалю Ірина Дерейчук, окрім голландців, уперше тут також гості з Чуваської республіки Росії та етнічний колектив із Німеччини. Останній привіз старовинні німецькі танці.

Концерти "Поліського кола" проходили на сценах Центрального парку культури та відпочинку та на Красній площі Чернігова. Традиційно свою творчість на них представляли художні колективи з Росії, Білорусі, різних міст України та національних товариств Чернігівської області: азербайджанського, єврейського, польського, німецького та інших.

Гармонійним доповненням фестивалю стала розгорнута в парку виставка плодів та квітів "Щастя краси". Шедеври невгасимої фантазії на ній представили десятки навчальних закладів, підприємств та організацій міста.

УКРІНФОРМ

Останні новини Чернігівщини

Чернігівщина – у трійці регіонів-лідерів підсумкового рейтингу щодо дотримання місцевими органами виконавчої влади вимог та принципів державної регуляторної політики

Чернігівщина – у трійці регіонів-лідерів підсумкового рейтингу щодо дотримання місцевими органами виконавчої влади вимог та принципів державної регуляторної політики 12:30

За даними Аналітичного звіту за 2020 рік, які щорічно готує Державна регуляторна служба України, Чернігівщина посіла 3 місце в підсумковому рейтингу дотримання місцевими органами виконавчої влади вимог та принципів державної регуляторної політики.

Деклараційна кампанія - 2021: кому декларацію подавати не потрібно

Деклараційна кампанія - 2021: кому декларацію подавати не потрібно 11:52

Згідно з п. 179.4 ст. 179 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) платники податку звільняються від обов’язку подання податкової декларації про майновий стан і доходи (далі – Декларація) в таких випадках:

Вшановуючи ювілей Лесі Українки

Вшановуючи ювілей Лесі Українки 11:35

25 лютого в день народження видатної української письменниці, на сцені Чернігівського обласного академічного українського музично-драматичного театру ім. Т.Г.Шевченка відбувся показ вистави «Саронська квітка, або Інша сторона гріха» за творами Лесі Українки, присвячений відзначенню 150-ї річниці від дня народження відомої далеко за межами України поетеси і культурної діячки.

"Борімося – поборемо, нам Бог помагає!" 11:06

Ще одна сумна дата додалась до календаря трагічних подій України. З 2020 року, 26 лютого в нашій державі відзначають День спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя.

Про підсумки діяльності представників операції UNIFIER ЗС Канади та Литовської тренувальної місії НАТО

Про підсумки діяльності представників операції UNIFIER ЗС Канади та Литовської тренувальної місії НАТО 10:55

Підсумки діяльності представників операції UNIFIER ЗС Канади та Литовської тренувальної місії НАТО підбили в 169-му Навчальному центрі імені князя Ярослава Мудрого.