Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 3 грудня, 01:02:17

Голландська морячка Карін заспівала українською в Чернігові

27.08.2013   10:12Агенцiя

У День Незалежності України фольклорний колектив "Зарянка" із Нідерландів виконав пісні різними мовами у Чернігові на VIII Міжнародному фольклорному фестивалі національних культур "Поліське коло".

"Наш колектив - самодіяльний, але співає на високому професійному рівні. В його репертуарі багато пісень українською, російською та голландською мовами. Крім того, є чуваські, мордовські, циганські, козачі та релігійні пісні. Вчити твори іноземними мовами голландцям дуже важко, але вони стараються заради гарної музики", - розповіла художній керівник "Зарянки", росіянка за походженням Ірина Распопова.

За її словами, в цілому фольклорний колектив налічує близько 30 учасників, переважно голландців. На фестиваль до Чернігова приїхало сім чоловік. Серед них - як пенсіонери і домогосподарки, так і працюючі люди. "Ось Карін, наприклад, - морячка. Її чоловік - капітан судна, а вона - матрос", - сказала, знайомлячи зі співаками, Распопова.

Колектив "Зарянка" створений при однойменному фонді, діяльність якого спрямована на збереження російської і голландської традиційних культур. На "Поліське коло" до Чернігова він приїхав уперше.

Як повідомила режисер фестивалю Ірина Дерейчук, окрім голландців, уперше тут також гості з Чуваської республіки Росії та етнічний колектив із Німеччини. Останній привіз старовинні німецькі танці.

Концерти "Поліського кола" проходили на сценах Центрального парку культури та відпочинку та на Красній площі Чернігова. Традиційно свою творчість на них представляли художні колективи з Росії, Білорусі, різних міст України та національних товариств Чернігівської області: азербайджанського, єврейського, польського, німецького та інших.

Гармонійним доповненням фестивалю стала розгорнута в парку виставка плодів та квітів "Щастя краси". Шедеври невгасимої фантазії на ній представили десятки навчальних закладів, підприємств та організацій міста.

УКРІНФОРМ

Останні новини Чернігівщини

Виявлено 505 нових випадків COVID-19

Виявлено 505 нових випадків COVID-19 16:57

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА станом на 2 грудня в області зафіксовано 505 нових випадків COVID-19.

Кабінет міністрів України не буде продовжувати карантин вихідного дня у грудні

Кабінет міністрів України не буде продовжувати карантин вихідного дня у грудні 14:17

Про це на засіданні повідомив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль.

Що ми знаємо про Десну? 14 фактів

Що ми знаємо про Десну? 14 фактів 14:13

Чарівна Десна – це безцінний спадок, про який кожен з нас має дбати, аби зберегти для наступних поколінь.

Олена Костевич виборола бронзову нагороду міжнародних змагань з кульової стрільби Polish Open Kaliber

Олена Костевич виборола бронзову нагороду міжнародних змагань з кульової стрільби Polish Open Kaliber 12:46

Знана чернігівська спортсменка Олена Костевич виборола бронзову нагороду у вправі ПП-3 (гібридний фінал) на міжнародних змаганнях з кульової стрільби Polish Open Kaliber.

У Чернігові затвердили Програму підтримки дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, а також сімей з дітьми

У Чернігові затвердили Програму підтримки дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, а також сімей з дітьми 12:01

У Чернігові затвердили Програму розвитку сімейних форм виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, попередження дитячої бездоглядності та безпритульності, соціальної підтримки сімей з дітьми у місті Чернігові на 2021-2023 роки.