Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 2 лютого, 02:47:17

“Віддані магії неба”

17.08.2013   10:03Агенцiя

Це назва нової книги, яка присвячена історії цивільної авіації Чернігівщини.

Видання нової книжки було підготовлене до друку краєзнавчим відділом Чернігівської обласної універсіальної бібліотеки імені Короленка. Книга складається із двох частин. У першій йдеться про історію розвитку авіаційного руху на Чернігівщині, а у другій – розповідь про Чернігівський об’єднананий авіазагін.

Людство завжди мріяло літати. Чоловікам так хотілося піднятися в небо й подивитися на красу землі згори. Земляни із заздрістю та захопленням спостерігали за птахами – такими вільними та незалежними. І саме тому всі так раділи появі перших літаків.

Пишалися льотчиками й на Чернігівщині. Кожен другий у 20 роках минулого століття хотів обрати для себе саме цю професію. На теренах Радянського Союзу, спочатку в Москві, згодом у Харкові, а потім у Чернігові створилося авіаційне суспільство “Доброліт”. Любов до авіації була просто шаленою. В одній чернігівській сім’ї одинадцятимісячного малюка записали в членство авіаційного флоту.

Друга частина книги – “Біографія. Любов. Долі” складається з трьох розділів. Перший – “Небо вибрало нас” – містить 126 анкет та фотографій льотчиків, диспетчерів, авіатехніків та інших працівників загону, тут можна переглянути списки працівників авіапідприємства з 1935 по 2002 роки і це аж 547 прізвищ.

Другий розділ має назву “Аеродром стає долею для всіх причетних” – це безліч фотографій, на яких відображені трудові будні всіх, хто творив історію вітчизняної авіації.

Третій розділ під назвою “Спогади” говорить сам за себе. Безпосередні свідчення льотчиків є надзвичайно цікавими для всіх, хто захоплюється історією Чернігівщини та розвитком авіаційної галузі. Тож “Віддані магії неба” знайомить нас із історією розвитку повітроплавання на Чернігівщині починаючи із ХІХ століття.


http://chodtrk.com.ua/?p=10609

Останні новини Чернігівщини

Досвід прикордонних громад Чернігівщини стане у пригоді під час повоєнного відновлення 22:41

30 січня в Укрінформі відбувалась презентація напрацювань проекту «Підвищення стійкості та безпеки звільнених територіальних громад Чернігівської області», який був реалізований у 4 пілотних територіальних громадах – Городянській, Ріпкинській, Тупичівській та Новобілоуській.

Про деколонізацію назви головної бібліотеки Чернігівщини

Про деколонізацію назви головної бібліотеки Чернігівщини 22:38

Наступного дня після вшанування подвигу Героїв Крут у ЗМІ з’явилася інформація, що за дорученням Департаменту культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської обласної військової адміністрації в Комунальному закладі «Чернігівська обласна універсальна наукова бібліотека імені В. Г. Короленка» Чернігівської обласної ради розпочато процес її перейменування.

Міжнародна організація з Нідерландів допомагає Чернігівщині у відновленні пошкоджених будинків 22:35

ZOA — міжнародна організація з надання допомоги та відновлення, яка базується в Нідерландах, і працює у 15 країнах по всьому світу

Чернігівські рятувальники роз'яснили про небезпеку виходу на тонку кригу водойм

Чернігівські рятувальники роз'яснили про небезпеку виходу на тонку кригу водойм 22:31

31 січня співробітники Головного управління та Чернігівського районного управління ДСНС в області здійснили профілактичні інструктажі серед громадян та любителів зимової риболовлі на річці Стрижень, що протікає в обласному центрі.

Обстріл села в Чернігівській області: вже 4 загиблих, одна людина поранена 22:25

Через обстріл села Єліне Чернігівської області загинули чотири людини.

АНОНСИ ПОДІЙ