Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 27 листопада, 00:18:09

Виставкова серія живописних робіт Тетяни Нікітіної-Домбровської “За все завдячую тобі”

17.08.2013   09:03Агенцiя

Слова щирої вдячності російської художниці та педагога, члена Міжнародного художнього фонду Московського об’єднання художників (з 2008 р.) Тетяни Нікітіної-Домбровської звернені до її батьків, вчителів, меценатів, всім тих, хто сприяв її постійному розвитку та творчому становленню.

“За все завдячую тобі” – це виставкова серія живописних робіт, кожного разу відмінних від попередніх як за образною змістовністю, так і технічним виконанням, що демонструє широкому загалу досягнення художниці на певному етапі.

Виставка у Чернігівському обласному художньому музеї імені Григорія Галагана, організована спільно з Національним архітектурно-історичним заповідником “Чернігів стародавній”, є завершальною в цій серії. Вона презентує п’ятнадцять останніх у часі живописних робіт Тетяни Анатоліївни та присвячена 25-річчю творчої діяльності художниці.

Уродженка м. Первомайськ, Тетяна Нікітіна-Домбровська навчалась у Миколаївському та Брянському художніх училищах, а 2008 року закінчила Московський державний університет культури і мистецтв за спеціальністю “керівник образотворчих колективів”. Реалізація педагогічних навичок для Тетяни Анатоліївни почалася з рідного Первомайська, де вона працювала керівником образотворчої студії і продовжилась у статусі викладача курсу “образотворчого мистецтва” при Центрі освіти м. Себеж. З цим містом Псковської області пов’язаний досвід роботи Тетяни Нікітіної-Домбровської на посаді директора місцевого краєзнавчого музею. З її ініціативи при музеї було організовано клуб “Фенікс”, який об’єднав місцевих художників, майстрів, поетів, музикантів.

Невпинний потяг до самовдосконалення привів художницю до стін Таганрозького технологічного інституту. Отримана тут освіта психолога дозволила їй розширити горизонти своєї діяльності і зайнятися арт-терапією. Будучи керівником образотворчої студії у Таганрозі, Тетяна Нікітіна-Домбровська розробляє нові підходи педагогічної практики і узагальнює їх поняттям “інтуїтивний живопис”.

Найбільше у творчому доробку художниці представлений жанр пейзажу. Тетяна Нікітіна-Домбровська створює елегійні, фрагментально-узагальнені образи природи, що не мають прив’язки до конкретної місцевості, а є вираженням світовідчуття мисткині: “Природу я слышу, вижу, я восстанавливаюсь и живу в ней”.
Найдорожчим для самої художниці є полотно “Осінь” (2013 р.), написане у співавторстві з мамою Тамарою Нікітіною, для якої картина стала творчим дебютом.

Живописні твори, представлені на виставці, носять дуалістичний характер: балансують на межі інтуїтивного і раціонального, очевидно-реального і завуальовано-містичного, фактурного та класичного “гладкого” живопису, холодної і теплої кольорової гамми. Балансування є певним етапом на шляху до гармонізації форми і кольору окремо взятого твору. Тому невипадковими можна назвати контрастні спалахи теплих кольорових плям у загальному контексті творів “Ніч”, “Хвиля”, ( 2013 р.).

Та й загальне розташування творів у експозиції відповідає концептуальному задуму мисткині: праворуч – інтуїтивне, жіноче, виражене через домінанту холодних кольорів; ліворуч – раціональне, чоловіче, з переважанням теплого кольору.

Дуалістичне сприйняття якнайкраще унаочнює полотно “Ранок”, (2013 р.). Композиція твору тримається на символічно протиставлених образах білого та чорного коня, яскравого розмаїття кольору першого та кольорової стриманості другого плану.

З полотен Тетяни Нікітіної-Домбровської ніби виринають образи-спогади, пов’язані з дитинством, які сприймаються композиційним доповненням зображення розкішних квітів (“Моя квіточка”, “Дарую сонцю”, “Волошки”, 2013 р.).

Потенціал асоціативної образотворчості художниці розкривають твори “Славка славний”, “Бузок” “Пам’ять поколінь” ( 2013).

Творчості Тетяни Нікітіної-Домбровської притаманний постійний творчий пошук від інтуїтивного до реального, який виявляє індивідуальність мисткині, втілену в її полотнах.


http://www.cult.gov.ua/news/vistavkova_serija_zhivopisnikh_robit_tetjani_nikitinoji_dombrovskoji_za_vse_zavdjachuju_tobi/2013-08-16-4524
 

Останні новини Чернігівщини

Робота є на підприємствах легпрому

Робота є на підприємствах легпрому 10:43

Традиційно однією з провідних галузей економіки Чернігівщини є легка промисловість.В області зареєстровано понад 382 суб’єкти господарювання легпрому. Незважаючи на теперішній непростий воєнний період, підприємства працюють і потребують кваліфікованих кадрів. Знайти потрібних працівників допомагає служба зайнятості.

Напрямки діяльності міста на 2023 рік визначені. Але чим житиме Чернігів, в першу чергу, залежатиме від безпекової ситуації

Напрямки діяльності міста на 2023 рік визначені. Але чим житиме Чернігів, в першу чергу, залежатиме від безпекової ситуації 10:10

Забезпечувати функціонування міста в умовах війни, продовжити відновлювати пошкоджені об'єкти інфраструктури, сприяти стабільному функціонуванню економіки. Це кілька з пріоритетних напрямків, за якими планує жити та працювати Чернігів протягом наступного року. Вони визначені проєктом Програми економічного та соціального розвитку на 2023-й, який погодили на засіданні виконавчого комітету 24 листопада.

Скасовано рішення про ліквідацію п’яти шкіл на Чернігівщині

Скасовано рішення про ліквідацію п’яти шкіл на Чернігівщині 10:05

Господарським судом Чернігівської області задоволено позови прокурорів про визнання незаконними та скасування рішень органів місцевого самоврядування про ліквідацію п’яти загальноосвітніх шкіл у Корюківському та Прилуцькому районах.

Надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, зареєстровані в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, зареєстровані в області за минулу добу 09:32

Протягом минулої доби зареєстровано 4 небезпечні події, а саме: 1 аварійну ситуацію на мережах життєзабезпечення та 3 пожежі. Внаслідок цих подій постраждала 1 особа.

 В Чернігівському пологовому будинку запрацювала цитогенетична лабораторія.

 В Чернігівському пологовому будинку запрацювала цитогенетична лабораторія. 09:27

Лабораторія цитогенетики займається діагностикою хромосомної патології, проводить каріотипування подружніх пар, дітей, пацієнтів з проявами хромосомних синдромів та каріотипування абортивного матеріалу з використанням різних методів диференційного забарвлення. Вона оснащена сучасним обладнанням та комп’ютерною програмою «Luciа».