На Борзнянщині відзначили 194-у річницю від дня народження Пантелеймона Куліша
9 серпня в історико-меморіальному музеї-заповіднику «Ганнина Пустинь» в с. Мотронівка Борзнянського району відбулися святкові заходи з нагоди 194-ї річниці від дня народження Пантелеймона Куліша.
На Борзнянщині відзначили 194-у річницю від дня народження Пантелеймона Куліша
Пантелеймон Куліш, хоча і не був уродженцем Борзнянщини, проте з далекого 1847 року його доля і творчість нерозривно пов'язані з Борзнянським краєм, із Мотронівкою.
Цього дня шанувальники українського письменника і поета, драматурга і перекладача, видавця і публіциста, соціолога і педагога – Пантелеймона Куліша зібралися біля його могили, щоб віддати шану генію української літератури.
На святі були присутні в.о. заступника голови облдержадміністрації Юрій Музика, директор інституту національних проблем освіти Міністерства освіти і науки РФ, кандидат історичних наук Людмила Мельник, голова Борзнянської райдержадміністрації Анатолій Дробот, заступник голови Борзнянської райради Віктор Горбащенко, Народний артист України Василь Нечепа, активна громадськість району.
Гості та керівники району поклали живі квіти до могил Пантелеймона Куліша, Ганни Барвінок, Василя Білозерського, відбулася заупокійна літія.
Виступаючи перед присутніми в.о. заступника голови облдержадміністрації Юрій Музика наголосив, що Президент України Віктор Янукович приділяє значну увагу розвитку духовної культури нашого народу. А Пантелеймон Куліш, як патріот України, несхитний борець за збереження і розвиток самобутності українського народу, його звичаїв і традицій своєю творчістю виводив рідний народ, українську літературу на широку дорогу світового культурного доробку. Пронизаний любов'ю до України, Пантелеймон Куліш вболівав за долю свого народу, його мову, культуру.
У людській пам'яті стирається все другорядне, але справжні історичні цінності зберігаються, тому і не заростає доріжка до могили українського генія - Пантелеймона Олександровича Куліша.
Літературно-мистецьке свято продовжила фольклорна програма за участю капели бандуристів імені Остапа Вересая Чернігівського обласного філармонійного центру фестивалів та художніх програм (художній керівник - заслужена артистка України Раїса Борщ, хормейстер – заслужений працівник культури Микола Борщ) та аматорських колективів Борзнянщини.
Департамент культури і туризму, національностей і релігій Чернігівської ОДА
Останні новини Чернігівщини
Захисник із Чернігова, який відкрив бізнес завдяки ветеранським грантам, планує його масштабувати 00:00
На запрошення ветерана, а нині підприємця Євгена Смаги, начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус ознайомився з роботою його бізнесу. У Чернігові чоловік відкрив автомийку «Водолій». Бізнес працює більш ніж пів року.
Продовжується надання матеріальної підтримки власникам житла, пошкодженого внаслідок ударів рф 17:06
2 квітня виконавчий комітет Чернігівської міської ради ухвалив рішення про надання одноразової матеріальної допомоги мешканцям міста, чиє житло постраждало внаслідок російської військової агресії.
Поліцейські Чернігівщини скерували до суду обвинувальний акт щодо організатора каналу збуту зброї та боєприпасів 16:35
Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду справу 28-річного чернігівця, який налагодив канал постачання вогнепальної зброї та набоїв в обласному центрі.
У Чернігові вшанували пам’ять усіх загиблих у Війні на Незалежність України 15:58
З нагоди четвертої річниці звільнення Чернігівщини від російських окупаційних військ в обласному центрі відбулися тематичні заходи.
Поліція Чернігівщини встановлює обставини та причетних до булінгу школяра 15:10
В ході моніторингу соцмереж поліцейські виявили відео на якому під час поїздки у шкільному автобусі один з хлопців чинить булінг стосовно іншого школяра.