На табличках з назвами прилуцьких вулиць будуть герб і святитель
Прилуки взялися наводити лад у своєму адресному господарстві.

На вулицях, провулках, в'їздах та площах будуть встановлені абсолютно нові таблички з їх назвами. Зразки цих табличок першими побачили й оцінили депутати міськради на сесії 25 липня, обговорюючи міську Програму «Впорядкування адресного господарства міста Прилуки протягом 2013-2017 років» і виділяючи на її реалізацію перші 65 тисяч гривень. Усього Програма обійдеться громаді у 250 тисяч бюджетних гривень. Планується залучати і позабюджетні кошти.
Керуючись затвердженим виконкомом Положенням, дизайн нових табличок розробив колектив відділу містобудування та архітектури міської ради.
– Варіантів табличок було багато, – розповів «ВЧ» начальник цього відділу Роман Мірчук. – Їх усі розглядала узгоджувальна комісія. Було вивчено досвід Львова, Харкова. Нам сподобалося, що там на табличках є герб міста, тож і ми скористалися цією ідеєю. Відтак, на нових прилуцьких табличках зліва буде герб міста, потім ітиме назва вулиці (провулка, в'їзду, площі) українською та англійською мовами, далі – схематичний силует пам’ятника небесному покровителю міста Іоасафу Бєлгородському. Кольори табличок такі ж, як у герба Прилук: жовтий і синій.
Загалом буде чотири види табличок. Три з них, маючи однакову висоту (200 міліметрів), різнитимуться довжиною, яка коливатиметься в залежності від кількості символів у назві: від 4 до 17. До речі, на сьогодні за довжиною назви в Прилуках лідирує вулиця Червоноармійська, де аж шістнадцять літер. Четвертий вид табличок призначатиметься для вулиць, провулків та в'їздів, назви яких складаються із двох слів. Тут висота сягне 250 міліметрів, а довжина – 1,1 метра.
Вартість табличок, зрозуміло, теж буде різною. Найменша коштуватиме 50 гривень, середня (таких по місту буде близько сімдесяти відсотків) – 70, найбільші – 100 і 150. За умови, якщо вони, як пропонують розробники, виготовлятимуться з пластика. Якщо ж матеріал замінять на метал, а саме на цьому наполягають деякі депутати міськради, то ціна буде вищою. Усі «за» і «проти» такого кроку доручено вивчити управлінню житлово-комунального господарства, чим воно вже й займається.
А жителів міста, безперечно, цікавить, коли ж їхні вулиці, провулки та в'їзди прикрасять нові й доволі симпатичні таблички.
– Програма «Впорядкування адресного господарства міста Прилуки протягом 2013-2017 років» реалізовуватиметься у кілька етапів. На першому таблички будуть встановлені там, де вони на сьогодні взагалі відсутні, – пояснив Роман Мірчук. – А вже потім виконуватиметься заміна старих. Комітети самоорганізації населення склали і подали списки вулиць, провулків та в'їздів міста, які наразі не мають табличок з назвами. З них і почнеться впорядкування адресного господарства. До табличок у тому ж стилі виготовлятимуться номерні знаки будинків. У приватному секторі люди придбаватимуть ці знаки за власний кошт, а самі таблички профінансує місто: як виготовлення, так і монтаж. Житловим фондом, що на балансі КП «Прилукижитлобуд», опікуватиметься дане підприємство.
Слід сказати, що Прилуки виважено підійшли до впорядкування свого адресного господарства. Спершу міська рада затвердила новий Перелік вулиць, провулків, в'їздів та площ міста. Він не переглядався з 2008 року, а відтоді було ухвалено не одне рішення про перейменування вулиць, присвоєння назв новим вулицям і площам. Переліком навіть усунено розбіжності щодо написання окремих назв. Для цього його розробники немало попрацювали з музейниками. У підсумку місто отримало офіційний документ, на підставі якого можна виготовляти нові таблички, не боячись, що про когось забули чи когось не так назвали.
Впорядкування адресного господарства не тільки полегшить проведення переписів населення і виборчих кампаній, а й покращить імідж міста, ставлення до нього гостей. Бо зникне плутанина з назвами вулиць, викликана насамперед їхнім перейменуванням. Це коли вулиця понад десять років тому офіційно змінила назву, але й досі живе під старою вивіскою. Приїжджим такі парадокси створюють чимало незручностей. Особливо іноземцям. Ну як їм поясниш, що коли вони шукають у Прилуках вулицю Андріївську, то треба йти туди, де стоїть покажчик «Пролетарська»? Якась суцільна дезорієнтація. Але терпіти її вже недовго.
Варвара Головко, газета "Відомості Чернігівщини"
Останні новини Чернігівщини

«Пліч-о-пліч Всеукраїнські шкільні ліги»: серед школярів області відбудуться змагання з чотирьох видів спорту 12:51
Перше засідання організаційного комітету щодо реалізації на Чернігівщині у 2023-2024 навчальному році проєкту «Пліч-о-пліч Всеукраїнські шкільні ліги» відбулось сьогодні під головуванням заступниці начальника ОВА Жанни Шерстюк.
До Дня святого Миколая діти загиблих Героїв отримують вітання та подарунки від громади Чернігова 12:47
До Дня Святого Миколая громада Чернігова підготувала привітання та подарунки для дітей, один з батьків яких загинув у російсько-українській війні, під час виконання службового обов'язку. Управління культури та туризму за підтримки Чернігівської міської ради організовує заходи для дітей різної вікової категорії.
Гроші ходять за людиною… 12:35
Це, зокрема, і про професійне навчання за сприяння служби зайнятості. У тих, хто не має затребуваної на ринку праці професії, є можливість отримати її безкоштовно. Так, діють програми з професійної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації, зокрема, як шляхом видачі сертифікатів безробітним, так і з наданням ваучерів для певних категорій населення.