За Україну помолюсь
У Козельці співали церковні хори
![](/uploads/5423-m.jpg)
Круглий стіл “Християнські традиції українців – джерело духовності” у Мені, урочисте зібрання та святковий концерт за участю церковних хорів у Козельці, концерт української духовної музики у Ніжині, виставка ікон “За Україну помолюсь” у Бахмачі, міжнародна наукова конференція “Антоній Печерський та його доба” у Любечі, тематичні покази фільму “Владика Андрій” про життя митрополита Андрія Шептицького в кінотеатрах Чернігова та області, урочисті молебні у всіх храмах Сіверського краю…
Ці та багато інших заходів відбуваються нині до 1025-ї річниці Хрещення Київської Русі на Чернігівщині, з історією якої пов’язані імена 35 християнських подвижників.
Наприкінці минулого тижня відбувся урочистий хресний хід у культових спорудах обласного центру. У Свято-Катерининському храмі, де відслужили Божественну літургію, перебував ковчег з часткою мощей великомучениці Варвари. А у Троїцькому кафедральному соборі Чернігівської єпархії Української православної церк?ви в рамках міжнародного хресного ходу два дні перебувала частина мощей та ікона святого Володимира, котрі, на глибоке переконання віруючих, мають чудодійну силу.
Багато цікавої інформації можна почерпнути також на виставках у Чернігівському обласному художньому музеї ім. Г. Галагана “Український іконопис XVIII – поч. XX століть”, а в Державному архіві Чернігівської області “Чернігівський Спасо-Преображенський собор” та “Собор Різдва Богородиці в Козельці”, де представлено документи та видання з архівних фондів, “Ab ovo. Предмети християнського культу X–XIII століть” у зібранні Чернігівського історичного музею імені В.В. Тарновського. У приміщенні Колегіуму Чернігівська єпархія Української православної церк?ви спільно з обласним історичним музеєм ім. Тарновського та національним заповідником “Чернігів стародавній” організувала виставку робіт учнівської та студентської молоді “Духовні святині Чернігівщини”.
Та найурочистішою і найбільш очікуваною стане запланована на 10 серпня хресна хода віруючих і духовенства до Святого озера, де, за легендою, відбулося хрещення чернігівців. Точної дати цієї події не встановлено, але історики зазначають, що в 992 році місто вже мало свого єпископа на ім’я Неофіт. Тож біля пам’ятного знака на честь хрещення чернігівців відбудеться урочисте богослужіння.
Останні новини Чернігівщини
![Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток](/uploads/33438-s.jpg)
Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток 12:19
Культурна спадщина є невід'ємною частиною національної ідентичності та історичної пам'яті кожного народу. Вона втілює в собі багатовікові традиції, досягнення мистецтва, архітектури та науки, відображаючи унікальний шлях розвитку суспільства.
![У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів](/uploads/15-s.jpg)
У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів 12:03
У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області повідомили, що до місцевих бюджетів усіх рівнів Чернігівської області за січень-червень 2024 року надійшло 4,3 млрд грн від сплати податків і зборів. Із загальної суми в обласний бюджет спрямовано 0,6 млрд грн, решту коштів отримали бюджети територіальних громад.
![Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті](/uploads/17681-s.jpg)
Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті 10:10
Кіберполіція України інформує про небезпеку вербування російськими спецслужбами для вчинення диверсій, зокрема – підпалів автомобілів українських військовослужбовців.
Медиків Чернігова привітали з професійним святом 10:06
У Чернігові працівників і працівниць закладів охорони здоров’я нагородили з нагоди Дня медичного працівника України, який відзначається 27 липня.
![Надзвичайні ситуації в області за минулу добу](/uploads/49-s.jpg)
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:04
Протягом минулої доби зареєстровано 8 пожеж. Внаслідок цих подій 3 особи постраждало.