Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 11 серпня, 13:43:20

Ярослав Бих - лауреат міжнародного конкурсу піаністів у Франкфурті-на-Майні

25.07.2013   10:24Агенцiя

17-річний Ярослав Бих з Чернігова став лауреатом міжнародного конкурсу піаністів у Франкфурті-на-Майні. Навіть для звичайного музиканта це вагоме досягнення - а у Ярослава від народження паралізована права рука.

- Я була щаслива, що Ярослав вижив, - каже його мати, Оксана Бих. - Адже він народився 7-місячним, лікарі не давали жодних гарантій. Ручки бовталися вздовж тіла, він не міг нічого ними робити.

Коли хлопчик пішов у дитячий садочок, почав проявлятися його музичний талант. Він тарабанив пальцями по столу, зображуючи гру на піаніно. При цьому праву руку клав поруч і водив нею по столу.

- У нього було таке сильне бажання грати, що ми подарували йому маленький синтезатор, і Ярослав підбирав мелодії на слух. Одного разу зіграв мелодію з фільму «Бандитський Петербург». Дуже просив записати його до музичної школи. Вчителі під час прослуховування говорили, що у нього ідеальний слух, але дивилися на руку, і відмовлялися прийняти.

Ярослав з нетерпінням чекав, коли піде до школи. Сподівався, що на уроках музики його навчать нотній грамоті. Але після першого ж уроку розчарувався. Прийшов додому і заявив, що в школу більше не піде, тому що ноти там не вчать.

- Ноти я потім сам вивчив, - каже Ярослав. - Брав у мами старенький телефон, а там гра була, де по нотах можна було мелодію підібрати. Так і навчився.

Викладач Наталя Савельєва не побоялася взятися за навчання хлопчика. Всі канікули він проводив за інструментом по кілька годин на день. Мама помітила, що коли син грає, його пальці ворушаться.

- Йому дуже важко дається музика, - каже Оксана, - тому що правою рукою він майже не може натискати на клавіші, і йому доводиться натискати всім тілом. Дуже важко, але він старається.

Коли Ярославу було 9 років, він відправився на обласний конкурс піаністів і посів перше місце. У цьому році він вступає до Київської консерваторії. З 600 можливих балів він набрав 596.

- Для мене залишається загадкою, звідки у сина цей дар, - каже Оксана. - Адже ніхто в нашому роду не захоплювався музикою. Я рада, що він буде навчатися в консерваторії, але це й тривожить мене. У нього велике навантаження на руку, тому регулярно потрібна терапія: масаж, плавання. А в Києві все це коштує дорого.

Робити операцію, як радять лікарі, Ярослав не хоче. Нейропластіку, яка могла б відновити функції руки, роблять не пізніше, ніж через півтора року після травми. А інший вид операції - ротація кісток або м'язів, поверне руці рухливість, але може пошкодити розробленим пальцях піаніста.

ВЗГЛЯД

Останні новини Чернігівщини

На 13 осіб зросла кількість хворих на COVID-19 в області

На 13 осіб зросла кількість хворих на COVID-19 в області 12:13

ЗгідноЗгідно з даними щоденного моніторингу, протягом доби в області підтверджено ще 13 діагнозів COVID-19. з даними щоденного моніторингу, протягом доби в області підтверджено ще 13 діагнозів COVID-19.

Обстановка на кордоні. Офіційно

Обстановка на кордоні. Офіційно 11:03

Протягом минулої доби змін в обстановці на державному кордоні України в межах Чернігівщини не відбулося, вона залишалася стабільною та контрольованою.

Прилуки – учасник програми історичної освіти

Прилуки – учасник програми історичної освіти "Студії Живої Історії 2020" 10:42

У травні поточного року місто Прилуки й сім громад з різних областей України успішно пройшли конкурсний відбір серед ста заявників до програми «Студії Живої Історії 2020».

Ніжин: відбулась щотижнева оперативна нарада

Ніжин: відбулась щотижнева оперативна нарада 10:30

10 серпня відбулась щотижнева оперативна нарада під головуванням міського голови Анатолія Лінника.

У Чернігові по проспекту Миру будують підвищені пішохідні переходи

У Чернігові по проспекту Миру будують підвищені пішохідні переходи 10:13

У Чернігові по проспекту Миру почали будувати підвищені пішохідні переходи, які змушуватимуть водіїв їхати повільніше.