Катерина вишиває долю вже 80 літ. Відкриття виставки
"Вишивала долю" - так називається виставка робіт прилучанки Катерини Каращук. Представлено на ній близько сорока вишивок, що рясніють усього лишень трьома кольорами: червоним, чорним і "білим по білому", тобто "мережка" та "вирізування".

На відкритті виставки 10 липня було сказано багато теплих слів, адресованих Катерині Семенівні. Адже захоплюються її роботами і художники, і чиновники, і, звісно, працівники Прилуцького краєзнавчого музею ім. В.І. Маслова, котрі й ініціювали проведення персональної виставки майстрині.
У виставковій залі музею в день відкриття зібралося немало шанувальників мистецтва. Ті, кому не вистачило місця в залі, стояли в передпокої. На стінах аж попід стелю висіли вишиті й замережані рушники, панно, серветки, а в кутку на столі, на скатертині, обрамленій червоним і чорним, лежали акуратно складені чоловічі та жіночі сорочки з рослинними орнаментами.
Гарні слова лилися з вуст ведучої дійства Олени Кузьмішиної, на величезному екрані з'являлися і зникали світлини, що розповідали про життя майстрині, про її родичів, батьків, студентство, трудовий колектив, гурток школяриків, котрі зайшли у гості провідати Катерину Семенівну...
Деякі художники говорили багато, деякі - мало, зокрема скульптор Семен Кантур прийшов у мережаній сорочці авторства Катерини Каращук, і вже цим було все сказано. Адже ту сорочку майстриня виконала технікою "вирізування", яка властива саме прилуцькому регіону і майже жодному іншому. І не кожні руки візьмуться за кропітку роботу, коли на домотканому полотні треба вирізати симетрично дрібненькі квадратики "дві на дві ниточки" і обшити кожну таку дірочку, аби не поторочилася. Катерина Семенівна береться досі, хоч уже відсвяткувала 80-річчя. "Роботящі руки, помножені на патріотизм", - так назвав явище Катерини Каращук Семен Тихонович.
Погодився з цим і заступник міського голови Прилук Григорій Мисан, котрий теж виступив з вітаннями. Від імені міської влади він побажав Катерині Семенівні усього найкращого. Зазначив, що вона ділилася своєю майстерністю з бажаючими, що в неї є наступники і її справа - велика, невмируща, а на її рушниках, крім квітів та ягідок, зображене саме життя - від поета Тараса Шевченка до старої хати із садочком та пастуха з баранцями... Григорій Володимирович повідомив, що з нагоди ювілею і за особистий внесок у розвиток культури Катерина Каращук удостоїлася Почесної грамоти виконавчого комітету Прилуцької міської ради.
На завершення дійства працівник музею Алла Коваленко прочитала вірші про роботу вишивальниці та про народний узор, присутні поділилися своїми емоціями щодо прекрасних узорів "Матір-Берегиня", "Дерево роду", технік "мережка" і "вирізування", які майстриня відновила, віднайшла в небутті й відобразила на полотні для того, аби ця з прадавніх часів творчість жінок прилуцького регіону жила і радувала око, збагачувала наш край.
По закінченні церемонії делегація з квітами і Почесною грамотою пішла привітати Катерину Семенівну вдома. А вишивані узори великої майстрині Каращук чекають на відвідувачів у виставковій залі краєзнавчого музею ще до 10 вересня цього року.
Оринка Григоренко, газета "Відомості Чернігівщини"
Останні новини Чернігівщини
Поки триває відновлення електропостачання, всі критичні служби діють за відпрацьованим планом – В’ячеслав Чаус про ліквідацію наслідків обстрілів енергосистеми 10:19
Ліквідація наслідків обстрілів енергооб’єктів російськими терористами – з цього питання начальник ОВА В’ячеслав Чаус провів термінове засідання обласної комісії з питань з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Залучено і всіх комунальні служби міста Чернігова.
«Вистояли. Вижили. Переможемо»: у Чернігові презентували фільм про захисників і захисниць та вручили почесні нагороди 09:38
Традиційно 1 жовтня українці відзначають День захисників і захисниць. В обласному центрі вітали військовослужбовців, рятувальників і правоохоронців.
День захисників та захисниць України: у Чернігові вшанували воїнів та підняли «Прапор Надії» 09:16
Учора у Чернігові біля Катерининської церкви замайорів «Прапор Надії». Це символ віри у повернення українських полонених і зниклих безвісти. Його підняв колишній військовополонений, воїн 119 окремої бригади Регіонального управління Сил ТрО «Північ» Сергій Маценко.
2 жовтня: цей день в Україні і світі 09:12
2 жовтня відзначають Міжнародний день боротьби проти насилля, Міжнародний день соціального педагога, Всесвітній день без алкоголю, Всесвітній день сільськогосподарських тварин, Всесвітній день повітряної кульки, Всесвітній день гри, День аудіофіла.
Прилуцькі поліцейські затримали чоловіка, який завдав смертельних тілесних ушкоджень власній матері 11:31
Оперативники Прилуцького районного відділу поліції затримали 45-річного мешканця Линовицької громади, який завдав своїй 70-річній матері тяжких тілесних ушкоджень, що призвели до її смерті. Чоловікові загрожує до 10 років позбавлення волі.