Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 8 липня, 13:13:26

Ілюзії оселилися на чернігівському Дитинці. ВІДЕО

15.07.2013   11:13Агенцiя

Портрети, що перетворюються на пейзажі, картини, які викликають здивування і пробуджують уяву, - така незвична виставка відкрилася 11 липня у Національному архітектурно-історичному заповіднику «Чернігів стародавній» (у Колегіумі на Валу)

Автором живописних полотен є Олег Шупляк, член Національної спілки художників України, талановитий художник, педагог.

Довідка:
Олег Шупляк народився 23 вересня 1967 року в селі Біще Бережанського району Тернопільської області. У 1991 році він закінчив архітектурний факультет Львівського політехнічного інституту (нині Національний університет «Львівська політехніка»). З 1997 по 2001 рік працював учителем малювання в своєму рідному селі, з 2000 року викладає малюнок і живопис у Бережанській дитячій художній школі. З 1990 року Шупляк бере участь у виставковій діяльності, експонувався на всеукраїнських виставках у Києві, Тернополі, Львові, Івано-Франківську, Хмельницькому та Луцьку. Персональні виставки художника пройшли в англійському місті Ноттінгем (1993) і рідних Бережанах (2004).

За освітою Олег Шупляк – архітектор, але вже довгий час викладає малювання і живопис, почавши зі школи в рідному селі, а продовживши – в художній школі міста Бережани. Незважаючи на те, що в портфоліо художника є незліченна безліч традиційного живопису, увагу привертає саме нетрадиційна, – так звані «картини з подвійним змістом», згідно з термінологією автора.

Працюючи в галузі станкового живопису і церковного розпису, а також реставрації, у жанрах асоціативного символізму, постмодернізма, абстракціонізма, сюрреалізма та реалізма, своєю стихією Олег Шупляк все ж вважає сюрреалізм. Саме цей жанр мав найбільший вплив на його становлення як художника, і сьогодні елементи сюру присутні практично у всіх «нетрадиційних» картинах автора. Внаслідок чого, картини в кінцевому результаті стають для глядача чимось на зразок головоломки – шедеври оптичної ілюзії, картини з подвійним смислом, які так майстерно створені.

Український художник Олег Шупляк неодноразово брав участь у закордонних виставках сучасного живопису, у тому числі і в американському Нью-Йорку, і в британському Ноттінгемі, і в інших містах західного та східного зарубіжжя. Але і на батьківщині його цінують дуже високо, запрошуючи з експозиціями та майстер-класами в галереї сучасного мистецтва.

Український художник-ілюзіоніст вдало використовує метаморфози у своїх сюрреалістичних картинах. Автор володіє безмежною фантазією, таке враження що одна картина розкриває одразу кілька історій. І в цьому є певна містика та магія творчості. Витвори Олега Шупляка змушують задуматись, яка ніжна, яка ілюзорна річ – наша реальність, коли картини і поняття переплітаються і зливаються в одне ціле. Жінка і квіти, закохані і Фрейд, кобзар і Шевченко, пейзажі і портрети, далеко і близько, однина і множина, Бог і люди. Автор неначе запрошує до гри з такими картинами-ілюзіями, спочатку побачити одне, потім друге, а вкінці все разом у цілісності і таким чином зрозуміти всю філософію задуму...

За інформацією «Чернігів стародавній», відео Телеканал "Дитинець"

Останні новини Чернігівщини

Завершено масштабне відновлення гімназії №34 11:23

У Чернігові завершилися масштабні ремонтні роботи в гімназії №34, яка зазнала пошкоджень під час повномасштабного вторгнення російської федерації в Україну у 2022 році.

Крістіна Опанасенко - бронзова призерка кубку Європи з дзюдо серед юніорів 10:40

З 05 до 06 липня в чеській Празі відбувся кубок Європи з дзюдо серед юніорів.

На Чернігівщині коштом держави буде модернізовано харчоблоки ще у двох ліцеях 09:47

У Чернігівському ліцеї № 1 та Гончарівському імені героя АТО Дмитра Степанченка невдовзі розпочнуться роботи з модернізації харчоблоків.

Стрільці з Чернігівщини здобули нагороди на чемпіонаті України 09:35

У період з 26 червня до 04 липня у Вінниці відбувся літній чемпіонат України зі стрільби кульової.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини