Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 21 лютого, 09:06:30

Працівники культури Чернігівщини набиралися досвіду на Закарпатті. ФОТО

05.07.2013   14:09Агенцiя

Кожна з областей України має свою історію, традиції, а загалом і культуру, що визначає наше буття, формує свідомість.

І це природно. Саме тому Закарпаття – край унікальний і самобутній, викликає щире захоплення багатою етнокультурою, прекрасними гірськими ландшафтами, чудовими людьми. Все це привертає увагу, збуджує зацікавленність, що знаходить своє вираження в різних формах. Однією з форм обміну знаннями є семінар.

Днями в Закарпатському обласному організаційно-методичному центрі культури в Ужгороді відбувся міжобласний семінар-практикум для працівників культури Чернігівщини. Відзначимо, що не випадково, адже Закарпатський обласний організаційно-методичний центр культури у 2011 році виборов друге місце на Всеукраїнському огляді-конкурсі центрів народної творчості та культурно-освітньої роботи.

У роботі семінару взяли участь директори районних будинків культури, керівники народних самодіяльних колективів та директор Чернігівського обласного навчально-методичного центру культури і мистецтв Надія Заваліна з працівниками. Учасники обмінялися досвідом роботи, обговорили нагальні проблеми в галузі культури та шляхи їх вирішення.

Гості мали нагоду ознайомитися з експонатами Обласного музею аматорського мистецтва Закарпаття, який створений у 2010 році з ініціативи директора Центру Володимира Рудейчука, відвідали Закарпатський обласний музей народної архітектури та побуту, Закарпатський краєзнавчий музей, де й поспілкувалися з начальником управління культури Закарпатської ОДА Юрієм Глебою. У рамках візиту вони побували у селі Кам’яниця Ужгородського району, де ознайомилися з досвідом роботи працівників будинку культури села (директор Віра Стегура). До речі, у 2011 році заклад культури став переможцем Всеукраїнського огляду-конкурсу клубних закладів у сільській місцевості, виборовши друге місце.

У місті Берегово учасники семінару вивчали досвід роботи клубних закладів національних меншин Берегівського району, подивились концерт художньої самодіяльності, що залишив незабутні враження від колоритних запальних угорських танців. На завершення візиту, наступного дня, вони зустрілися із працівниками культури Тячівщини, ознайомились із роботою Тячівського районного будинку культури (директор Василь Барановський), що 2009 року за результатами обласного огляду-конкурсу районних та міських будинків культури і методичних центрів був визнаний найкращим.

Організатори також влаштували гостям гарний відпочинок на термальних басейнах у Берегові та солених озерах у Солотвині, а також екскурсію до дерев’яної церкви Вознесіння Господнього в селі Ясіня, яка увійшла до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Додому гості їхали з подарунками від Центру культури, а це – література про аматорське мистецтво Закарпаття, щоквартальний вісник “Культурологічні джерела” та сувеніри, виконані відомою ужгородською майстринею Марією Купарь.

Закарпаття онлайн

Останні новини Чернігівщини

«Небесна Сотня: Герої першої перемоги у битві, що триває»

«Небесна Сотня: Герої першої перемоги у битві, що триває» 09:45

20 лютого 2014 року в середмісті столиці України загинула найбільша кількість осіб – 48. Їх разом з іншими 54 загиблими та смертельно пораненими учасниками мирних протестів упродовж зими 2013–2014 років і п’ятьма активістами Майдану, які загинули навесні 2014 року, обстоюючи демократичні цінності та територіальну цілісність України, назвали Героями Небесної Сотні.

Відверта розмова про війну і незламність: корюківські школярі зустрілися з ветераном 09:39

До учнів 8 класу Корюківського ліцею №2 завітали поліцейські разом із ветераном російсько-української війни, помічником начальника Корюківського районного відділу поліції з питань ветеранської політики Євгенієм Мотчаним.

Реєстрація пасіки та захист бджіл від отруєння: що треба знати пасічникам-підприємцям Чернігівщини

Реєстрація пасіки та захист бджіл від отруєння: що треба знати пасічникам-підприємцям Чернігівщини 09:35

Сьогодні в межах роботи регіональної платформи «Діалог влади та бізнесу», відбулася онлайн-зустріч, присвячена сфері бджільництва. Зокрема, йшлося про необхідність та переваги реєстрації пасіки та захист бджіл від отруєння.

20 лютого: цей день в Україні і світі 08:30

День 1458 Російська агресія - Day 1458 Russian aggression

ДБР повідомило про підозру двом лісникам на Чернігівщині, які організували незаконні рубки на майже 10 млн гривень

ДБР повідомило про підозру двом лісникам на Чернігівщині, які організували незаконні рубки на майже 10 млн гривень 12:01

Захист державного майна та природних ресурсів є одним із пріоритетів роботи Державного бюро розслідувань. Незаконна вирубка лісу завдає прямої шкоди бюджету й довкіллю, тому кожен такий факт отримує принципову правову оцінку.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини