Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 27 січня, 02:00:22

Ілюстрована історія Чернігова

25.06.2013   08:14Агенцiя

“Ілюстрована історія Чернігова” – під такою назвою побачила світ нова книга відомого науковця, доктора історичних наук, професора Сергія Лепявка.

Видання підготовлено за сприяння Ніжинського державного університету ім. Миколи Гоголя, громадської організації “Сіверський інститут регіональних досліджень”, Українського інституту національної пам’яті, Чернігівського обласного історичного музею ім. Василя Тарновського, за підтримки Благодійного фонду ім. двічі Героя Радянського Союзу Олександра Молодчого та Фонду Олександра Соколова “Майбутнє Чернігова”.

Допомогу в підготовці нової книги надав також Національний архітектурно-історичний заповідник “Чернігів стародавній”.

Автор назвав свою науково-популярну працю альбомом ілюстрацій з історії Чернігова. У передмові він підкреслив, що Чернігів є одним із найдавніших міст України та Східної Європи. Його писемна історія налічує понад 1100 років. За довгі сторіччя місто було спочатку столицею великого князівства, потім – центром воєводства у складі Речі Посполитої, козацького полку Гетьманської держави, губернії у складі Російської імперії, області в радянські часи, осередком монументального зодчества, культури, освіти і новітніх для своїх часів технологій.

Книга складається з 7 розділів у хронологічному порядку: столиця князівства, козацька доба, центр губернії, радянське місто, Чернігів сучасний. У виданні є також і список літератури.

У книзі представлено понад 800 ілюстрацій, 600 із яких друкується вперше. Вони дають читачеві змогу краще уявити минуле древнього міста, а науково-популярний стиль тексту українською, англійською та російською мовами робить сприйняття інформації легким та цікавим.

Рецензенти видання: перший заступник директора Українського інституту національної пам’яті, доктор історичних наук Володимир Кривошея та ректор Ніжинського державного університету ім. Миколи Гоголя, доктор політичних наук, професор Олександр Бойко.

Книга надрукована в Києві видавництвом “Стилос”, призначена для широкого кола шанувальників історії.

http://naiz1.pp.net.ua/news/iljustrovana_istorija_chernigova/2013-06-19-1587
 

Останні новини Чернігівщини

На дистанційне навчання у Чернігові будуть переводити класи, де хворіє понад 30% учнів, і школи, де більше 50% таких класів

На дистанційне навчання у Чернігові будуть переводити класи, де хворіє понад 30% учнів, і школи, де більше 50% таких класів 08:57

Рішенням міської Комісії з питані техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, прийнятим сьогодні, 25 січня, встановлені критерії для переведення шкіл та окремих класів у Чернігові на дистанційне навчання у зв’язку з захворюваністю учнів.

На Чернігівщині оголошено конкурсний відбір на 40 посад поліцейських офіцерів громади

На Чернігівщині оголошено конкурсний відбір на 40 посад поліцейських офіцерів громади 08:54

Оголошено відбір на посади поліцейських офіцерів громади з обслуговування 32-х територіальних громад у всіх районах Чернігівської області.

Поліція Чернігівщини повідомила мешканцю Сновська про підозру у підпалі церкви та скоєнні крадіжок

Поліція Чернігівщини повідомила мешканцю Сновська про підозру у підпалі церкви та скоєнні крадіжок 08:50

Співробітники Корюківського відділу поліції викрили мешканця Сновська, який підозрюється у підпалі церкви та скоєнні низки крадіжок з храму та господарств місцевих мешканців.

Корюківську РДА очолить Іван Ващенко

Корюківську РДА очолить Іван Ващенко 08:35

Відповідне розпорядження №5/2022-рп Президент України Володимир Зеленський підписав 25 січня.

В’ячеслав Чаус у Сновську: перспективи училища, проблеми гімназії та міст на капремонті

В’ячеслав Чаус у Сновську: перспективи училища, проблеми гімназії та міст на капремонті 08:32

Свій робочий візит у Сновську громаду голова Чернігівської облдержадміністрації В’ячеслав Чаус розпочав із відвідування закладів освіти — Сновського вищого професійного училища лісового господарства та міської гімназії.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини