У «Гетьманській столиці» відбулося обласне козацьке свято
9 червня у славнозвісній гетьманській столиці - Батурині відбулось традиційне козацьке свято.
У заходах взяли участь в.о. заступника голови Чернігівської облдержадміністрації Юрій Музика, керівництво місцевої влади, козаки Батуринського, Ніжинського, Прилуцького, Чернігівського полків, громадських організацій і національно-патріотичних політичних партій та всі небайдужі свідомі українці.
Урочистості розпочалися на Цитаделі Батуринської фортеці в церкві Воскресіння Господнього, де Митрофорний Протоієрей отець Роман відправив поминальну літію.
Після закінчення літії офіційна делегація поклала квіти до Хреста Героям Оборони Батурина. Урочистості продовжились ходою під звуки "Козацького маршу" у виконанні духового оркестру Військово-музичного центру Сухопутних військ Збройних сил України та покладанням квітів біля скульптурної групи «Гетьманська слава», Кургану слави, каплички «Остання Тарасова дорога» та пам’ятника «Скорботна мати – України». Згодом на Співочому полі відбувся святковий концерт, який розпочався дивовижним дефіле музикантів Військово-музичного центру.
Відкриваючи обласне козацьке свято в Батурині, в.о заступника голови Чернігівської облдержадміністрації Юрій Музика зазначив: «Сьогодні ми зібралися, щоб продовжити велику місію і відродити старовинні козацькі звичаї, згадати доблесні часи, наших геть-манів, козаків і довести, що ми пам'ятаємо їхні подвиги. Переконаний, що для усіх нас важливо реалізувати націотворчий потенціал козацької ідеї. Відродження лицарства є святою справою сьогодення. Кожен громадянин, який творить нову історію, повинен розуміти, що він є основою нації, яку і породило козацтво».
Цього святкового дня на сцені виступили найкращі творчі колективи та виконавці з обласного центру: духовий оркестр, академічний ансамбль пісні і танцю «Сіверські клейноди», народний аматорський вокальний ансамбль Славутицької міської ради «Пой душа», гості свята та аматорські колективи Бахмацького району.
Всі присутні на козацькому святі в Батурині мали нагоду оглянути виставку майстрів народної творчості та декоративно ужиткового мистецтва, організовану Чернігівським навчально-методичного центру культури і мистецтв. Завершилося святкування естрадною молодіжною розважальною програмою.
Воробей Валентин
Департамент культури і туризму, національностей та релігій облдержадміністрації
Останні новини Чернігівщини
Землевпорядники Чернігівщини оцифрували понад 9,8 тис. документацій із землеустрою та оцінки земель у першому півріччі 2026 року 16:54
Упродовж січня – червня 2026 року фахівці Головного управління Держгеокадастру у Чернігівській області перевели в електронну форму понад 9,8 тис. документацій Державного фонду документації із землеустрою та оцінки земель.
Від маленької сауни-бочки до сучасного комплексу відпочинку 16:33
Саме такий шлях пройшла родина Макаренків із села Хотинівка на Ніжинщині. Масштабувати бізнес Олегу та Юлії допомогли грантові програми, зокрема «Грант для ветеранів та членів їхніх сімей» від служби зайнятості.
За матеріалами СБУ 7 років ув’язнення отримав один з учасників каналу втечі ухилянтів за кордон 16:11
За доказовою базою Служби безпеки заочно засуджено до 7 років позбавлення волі одного з учасників каналу незаконного виїзду за кордон українських громадян призовного віку.
Ремонт укриття і термомодернізація ліцею: як громади Ніжинщини готуються до нового навчального року 15:43
Під час візиту на південь регіону начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус відвідав дві громади – Ніжинську і Талалаївську сільську. У фокусі – готовність ТГ до старту нового навчального сезону.
Хотіла купити запчастини до авто, натомість втратила 15 тисяч гривень: поліція Чернігівщини застерігає громадян від шахраїв на інтернет-майданчиках 15:21
Шахраї часто розміщують на інтернет-платформах фейкові оголошення про продаж різних товарів та переконують покупців робити передоплату. Поліцейські вкотре закликають громадян бути пильними під час здійснення покупок у інтернет-магазинах та сплачувати за товар виключно після його отримання й перевірки.