Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 27 січня, 02:31:35

Графіті: засіб самовираження чи хуліганство?

07.06.2013   14:41Агенцiя

Підтримка презентабельного зовнішнього вигляду фасадів чернігівських будинків і боротьба з появленням на них малюнків-графіті або написів стала темою наради у першого заступника міського голови Сергія Андроса.

“Графіті та різноманітні надписи стали для Чернігова суттєвою проблемою, отже необхідно розробити більш радикальний підхід до її вирішення. Ці надписи порушують естетику і псують історично-архітектурну привабливість нашого міста”, – наголосив С. Андрос.

Культурне життя міста – різноманітне явище, значною частиною якого є самодіяльна культура: вуличні музиканти, скейтери, художники та ін. Звичайно, серед них існує й таке масове та неоднозначне явище, як графіті. Графіті як вид вуличного мистецтва сьогодні – одна з найпопулярніших форм художнього самовираження у всьому світі. Це показник міської культури й образу життя його жителів.

Не є виключенням й наш древній Чернігів. Побачити такі розписи можна на стінах будинків, ліфтів, на гаражах, парканах. Це й майстерно виконані малюнки – справжні шедеври, і примітивні, потворні написи.

Під час наради відзначено, що у більшості країн світу нанесення графіті на чиюсь власність без дозволу на це власника вважається вандалізмом і карається законом. Графіті не переслідується законом лише у тому разі, якщо створення малюнків попередньо оговорено з міською владою або власниками будівель. Всі інші випадки розцінюються як хуліганство та вандалізм.

Боротьбу з цим “стихійним лихом” доводиться вести всіма можливими засобами, зокрема: посилення штрафів, примусові роботи по змиванню свого “мистецтва”, профілактичні бесіди, залучення громадськості – волонтерів молодіжного руху або місцевих жителів, які можуть повідомити правоохоронні органи про подібні правопорушення та ін.

За інформацією правоохоронних органів у Чернігові цього року залучено до відповідальності 9 осіб – графітчиків, складено 7 протоколів про адміністративні правопорушення, декілька осіб оштрафовані на суму від 300 до 500 грн. Найбільша сума штрафу за вуличні розмальовування, за словами представника міського відділу міліції, може сягати 1360 грн., а якщо ці правопорушники не досягли повноліття, притягаються до адміністративної відповідальності їх батьки.

Перший заступник міського голови Сергій Андрос доручив представникам структурних підрозділів міської ради вивчити питання щодо надання можливості чернігівським майстрам-графітчикам легально показати свою майстерність на визначених об’єктах у місті, адже одним з найбільш ефективних засобів боротьби з подібним хуліганством на сьогоднішній день є виділення легальних об’єктів для графіті. Проте, це не виключатиме посилення боротьби з цим негативним явищем з боку контролюючих органів.

Крім того, на його думку, необхідно спрямувати комплексну, системну діяльність органів міської влади на формування у молодого покоління громадської свідомості. Одне з чільних місць належить вихованню любові і дбайливого ставлення до рідного міста.


Довідково:

Професійні спрейєри розробили свій кодекс: не малювати на стінах будівель, які є пам’ятками культури, на житлових будинках без дозволу власників, у жодному разі не розмальовувати надгробки і меморіальні стіни, автомобілі та ін. Однак, такої законослухняності дотримуються не всі спрейєри, тож вуличний розпис здобув дурну славу.

Останні новини Чернігівщини

На дистанційне навчання у Чернігові будуть переводити класи, де хворіє понад 30% учнів, і школи, де більше 50% таких класів

На дистанційне навчання у Чернігові будуть переводити класи, де хворіє понад 30% учнів, і школи, де більше 50% таких класів 08:57

Рішенням міської Комісії з питані техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, прийнятим сьогодні, 25 січня, встановлені критерії для переведення шкіл та окремих класів у Чернігові на дистанційне навчання у зв’язку з захворюваністю учнів.

На Чернігівщині оголошено конкурсний відбір на 40 посад поліцейських офіцерів громади

На Чернігівщині оголошено конкурсний відбір на 40 посад поліцейських офіцерів громади 08:54

Оголошено відбір на посади поліцейських офіцерів громади з обслуговування 32-х територіальних громад у всіх районах Чернігівської області.

Поліція Чернігівщини повідомила мешканцю Сновська про підозру у підпалі церкви та скоєнні крадіжок

Поліція Чернігівщини повідомила мешканцю Сновська про підозру у підпалі церкви та скоєнні крадіжок 08:50

Співробітники Корюківського відділу поліції викрили мешканця Сновська, який підозрюється у підпалі церкви та скоєнні низки крадіжок з храму та господарств місцевих мешканців.

Корюківську РДА очолить Іван Ващенко

Корюківську РДА очолить Іван Ващенко 08:35

Відповідне розпорядження №5/2022-рп Президент України Володимир Зеленський підписав 25 січня.

В’ячеслав Чаус у Сновську: перспективи училища, проблеми гімназії та міст на капремонті

В’ячеслав Чаус у Сновську: перспективи училища, проблеми гімназії та міст на капремонті 08:32

Свій робочий візит у Сновську громаду голова Чернігівської облдержадміністрації В’ячеслав Чаус розпочав із відвідування закладів освіти — Сновського вищого професійного училища лісового господарства та міської гімназії.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини