Чотириметрова писанка може з’явитись у Чернігові, а також іще у 23 містах України
Саме такий проект ініційовано Громадськими організаціями “Столичні ініціативи” та “Країна Мрій”.

24 листопада, у Києві, в УНІАН відбулася прес-конференція на тему “Парад Вишиванок 2012”: народний карнавал на Хрещатику. Його учасниками стали голова оргкомітету Ігор Добруцький, голова художньої ради Олег Скрипка, Народна артистка України Ольга Сумська, представники Вінниці, Луцька, Житомира та Чернігова.
Чернігів на прес-конференції представляв заступник начальника управління культури Чернігівської міської ради Юрій Ткач.
“Це свято єдності, якого в Україні ще не було. 24 серпня ми плануємо об’єднати усі регіони на Параді вишиванок, що відбудеться на Хрещатику. Головним символом Параду 2012 стануть величезні 4-метрові писанки. Їх розпишуть найкращі майстри народної творчості, що будуть обрані в регіонах” – розповів голова оргкомітету “Параду Вишиванок” Ігор Добруцький.
Організаційний комітет представив під час свого виступу вишиту карту України та розписану метрову писанку, як символ підготовки до свята, що розпочинається вже сьогодні.
“Дуже приємно працювати з людьми, що несуть щиру ідею про відродження культурної спадщини країни. Національний парад надасть змогу Україні показати свій мистецький рівень, об’єднати міста. Можливо, що через декілька років саме до нас будуть приїжджати на подібні дійства з усього світу, як, наприклад, в Ріо-де-Жанейро” – зазначив Олег Скрипка.
Під час загальноукраїнському параду, представники міст будуть вдягнуті у вишиванки, з орнаментом, що притаманний саме їхньому регіону. Це буде наймасовіша хода українців у національних сорочках.
“Вишиванка – це не просто історичний символ, це також чудовий, стильний одяг, який, я сподіваюся, буде актуальним і в повсякденному житті. Мій досвід показує, що навіть за кордоном знають і поважають українську вишиванку” – поділилася роздумами Ольга Сумська.
Юрій Ткач розповів про культурно-мистецькі події, що проводяться в Чернігові, про спільні проекти з містами-побратимами, та відзначив, що запланований Парад вишиванок для Чернігова – це не лише можливість взяти у всеукраїнській об’єднавчій акції, але і долучити до святкування делегації міст-побратимів, особливо з Росії та Білорусі, що теж славляться своїми традиціями вишивки.
За задумом оргкомітету, писанки (розмір яких 3,75/2,60м, вага – 58кг) будуть розписані місцевими майстрами в кожному регіоні та виставлені для огляду в обласних центрах наступного Великодня. А в серпні всі 24 писанки будуть доставлені до Києва, де вони експонуватимуться на День незалежності на Хрещатику. Після проведення Параду вишиванок писанки будуть передані до Музею національної архітектури й побуту Пирогово, де прикрасять регіональні експозиції та увічнять імена майстрів, які розписуватимуть їх.
Управління культури Чернігівської міської ради
Останні новини Чернігівщини
Керівництво поліції Чернігівщини ініціювало службове розслідування за фактом інциденту в Чернігові під час заходів оповіщення 17:23
14 липня під час здійснення заходів оповіщення, передбачених чинним законодавством, військовослужбовці ТЦК та СП Чернігова у супроводі поліцейських підійшли до двох громадян, аби перевірити військово-облікові документи.
У Чернігові відзначили День Української Державності 16:41
Біля Меморіального знаку на честь Героїв, які загинули в російсько-українській війні, зібралася громадськість, представники влади і духовенства, аби вшанувати памʼять про всіх борців за українську державність.
За матеріалами СБУ заочну підозру отримали троє воєнних злочинців, які командували обстрілом Чернігова і вбили 20 мирних жителів 16:07
Служба безпеки зібрала беззаперечні докази воєнного злочину на командувачів російських військ, які причетні до ракетного обстрілу цивільної інфраструктури, масового вбивства та каліцтва громадян України у місті Чернігів 16 березня 2022 року.
Презентація історичного роману Василя Краса "Потреба під Конотопом" 15:35
13 липня у великому читальному залі Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових відбулася презентація історичного роману українського письменника Василя Краса "Потреба під Конотопом".
Енергонезалежність знімає бар’єри: школи області оснащують сонячними панелями 15:11
Безбар’єрність в освіті — це, зокрема, коли школярі можуть повноцінно навчатися очно пліч-о-пліч з однолітками — незалежно від енергетичної ситуації в регіоні.