Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 28 січня, 02:23:02

“Поліський вернісаж”, ІІ відкритий всеукраїнський конкурс виконавців на народних інструментах

24.05.2013   12:19Агенцiя

“Поліський вернісаж”, ІІ відкритий всеукраїнський конкурс виконавців на народних інструментах, який відбувся днями у Семенівці, – це незабутнє спілкування з творчо обдарованою молоддю, розвиток і підтримка музичного мистецтва, культури, виявлення найбільш талановитих виконавців на народних інструментах.

Для організації та проведення конкурсу був залучений дуже потужній музичний потенціал: народний артист України, професор Національної Української музичної академії ім. П. І. Чайковського, переможець міжнародних конкурсів, соліст Київської національної філармонії Сергій Гринченко; наш земляк, заслужений артист України, доцент Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя, відмінник народної освіти України, кандидат мистецтвознавства, лауреат міжнародних конкурсів Володимир Дорохін; заслужений працівник культури України Ангеліна Скрига, почесний працівник загальної освіти Російської Федерації, лауреат міжнародних конкурсів Сергій Ваньков (м. Рязань); заслужений працівник культури України Олександр Іванько, Ірина Камягінська з м.Стародубу та багато інших знаних музикантів.

У конкурсі взяли участь більше 200 музикантів з України та Росії. Це свідчить про високий авторитет конкурсу та його значимість. Прослуховування відбувалися у декількох залах. У районному будинкові культури виступали солісти (баяністи, акордеоністи, гармоністи, сопілкарі) та ансамблі учнів і викладачів. У залі дитячої музичної школи свою майстерність демонстрували солісти на струнних народних інструментах (балалайка, домра, гітара).
Кращі з кращих отримали гран-прі: Катерина Черняг (акордеон, м. Чернігів), ансамбль народних інструментів “Троїсті музики” (Чернігівська дитяча музична школа № 2), ансамбль баяністів “Акорд” (Чернігівська міська школа мистецтв).

Два дипломи повезуть додому вихованці Шосткинської дитячої музичної школи (Сумська обл.), два – дитяча школа мистецтв (м. Стародуб, Брянська область, Російська Федерація). Серед конкурсантів найбільше нагород отримали вихованці та викладачі Чернігівських та Прилуцьких спеціалізованих закладів. Під час проведення конкурсу музиканти відвідали історико-краєзнавчий музей, оглянули виставку народних майстрів.

Опісля конкурсних прослуховувань відбувся концерт видатних музикантів України – лауреата міжнародних конкурсів Олега Бойко (гітара) та народного артиста України Сергія Гринченка (баян). Концерт такого рівня на Семенівщині відбувався вперше.

З успіхом пройшли майстер-класи Володимира Дорохіна та Сергія Гринченка, цікаво – науково-практичний семінар “Актуальні питання розвитку народно-інструментального мистецтва: теорія, методика, практика”.
“Поліський вернісаж” відбувся на вищому організаційному рівні і став знаковою подією у музичному житті країни, наповнив учасників енергією, неперевершеними враженнями, надав наснаги на нові творчі здобутки і показав наш край у всій його величавій красі.

Засновниками конкурсу є Семенівська районна державна адміністрація, Семенівська районна рада за підтримки Національної всеукраїнської музичної спілки, Департаменту культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської обласної державної адміністрації, Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя, Чернігівського музичного училища імені Л.М.Ревуцького.


А. Єрьома, начальник відділу культури і туризму, голова організаційного комітету ІІ відкритого всеукраїнського конкурсу виконавців на народних інструментах “Поліський вернісаж”

Останні новини Чернігівщини

У Чернігові вшанували пам‘ять жертв Голокосту 18:20

27 січня у всьому світі відзначається Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту. Саме цього дня у 1945 році був звільнений Аушвіц – один із найбільших нацистських таборів смерті.

В Україні відновлюється опитування щодо зайнятості та безробіття населення

В Україні відновлюється опитування щодо зайнятості та безробіття населення 18:16

Головне управління статистики у Чернігівській області інформує, що з 19 січня 2026 року в Україні розпочинається обстеження робочої сили – вибіркове опитування населення (домогосподарств), яке проводиться на виконання Плану державних статистичних спостережень на 2026 рік і є частиною євроінтеграційних процесів України.

За матеріалами СБУ вирок заочно отримав рашист, причетний до катувань цивільних на Чернігівщині

За матеріалами СБУ вирок заочно отримав рашист, причетний до катувань цивільних на Чернігівщині 18:11

За доказовою базою Служби безпеки заочний вирок у вигляді 13 років позбавлення волі отримав військовослужбовець збройних сил рф, який знущався та катував цивільних на Чернігівщині.

Житель Чернігівщини втратив понад 5 тисяч гривень, купуючи зарядну станцію 18:09

Хотів придбати зарядну станцію, натомість втратив понад 5 тисяч гривень: поліція Чернігівщини закликає громадян сплачувати за товар тільки після його отримання

На Чернігівщині поліцейські оголосили підозри членам організованої злочинної групи, які організували роботу нарколабораторії промислових масштабів

На Чернігівщині поліцейські оголосили підозри членам організованої злочинної групи, які організували роботу нарколабораторії промислових масштабів 16:06

Слідчі поліції Чернігівщини під процесуальним керівництвом прокуратури повідомили про підозру лідеру злочинного угруповання та трьом його спільникам, які виготовляли кілограмові партії психотропів для збуту по території України.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини