Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 27 січня, 17:23:51

На щорській землі є що подивитися

23.05.2013   09:57Агенцiя

Місто залізничників, місто імені легендарного героя громадянської війни, місто партизанської слави, місто з інтелігентною душею, місто з неймовірною природою…

До цього унікального міста в прес-тур разом з іншими журналістами їздили і наші кореспонденти – і дивувалися, скільки цікавого, але часом непобаченого нами поруч.

Це місто виросло з хутора селянина Коржа після будівництва у 1878 році залізничного шляху Гомель – Бахмач. З Коржівки наприкінці 19 століття перетворилося на Сновськ – місто з інтелігентною душею.

Що більшість із нас уявляє собі за назвою “локомотивне депо”? Зимовий сад із лимоном заввишки у чотири метри, пальмами і трояндовими кущами? Зелені галявини зі скульптурами, створеними фантазією та руками працівників депо – наприклад, із пневматичних рукавів, якими з’єднуються вагони? Мам із колясками, які прийшли погуляти, молодят – пофотографуватися чи місцевих дітлахів, які дослідили тут кожну шпарину? Звичайно ж, у локомотивному депо є й те, що більшість з нас уявляє за цією назвою.

Саме залізниця привела до Сновська машиніста Олександра. На честь його сина в 1935 році місту дали ім’я легендарного героя громадянської війни, начдива Червоної армії. В будинку, де у 1895 році народився і виріс Микола Щорс, зараз діє музей. П’ять експозиційних зал, близько тисячі експонатів – це вже інший, Єлінський музей партизанського руху на Чернігівщині у 1941-1943 роках.

“Дорогие мои, от души послал бы больше шоколадки, но не было…Детки мои, кушайте и папу не забывайте” – лише декілька слів і невимовна туга…На списаних нерівним почерком папірцях Микола Попудренко просить дружину: “Дорогая, люби и воспитывай деток за себя и меня…” Хто-зна, може, він писав ці листи під єлінським небом… Може, місцеві сосни пам’ятають і Миколу Попудренка, і Олексія Федорова, які керували партизанськими з’єднаннями Щорсівщини. Вони вперше прийшли до Єлінських лісів зимою 42-го, у 30-градусні морози, і облаштували партизанський Лісоград. Його відтворили сьогодні у музейно-меморіальний комплекс – з реальними землянками, штабом, зброярнею і лазаретом, окопами і навіть партизанською піччю. Тут можна пройти по тій землі, по якій ходили герої, подихати тим повітрям, яким дихали герої, і випити тієї води, яку пили герої.

Про щорську землю є що розказати і показати. Недарма ж так люблять її і кіношники – тут зняли 9 художніх фільмів, серед яких “Важкий пісок”, “Московська сага”, “Легенда про бомбера”. На щорській землі є що подивитися.

http://chodtrk.com.ua/?p=9598

Останні новини Чернігівщини

Чотири гектари чернігівської Кордівки віддали під урбан-парк

Чотири гектари чернігівської Кордівки віддали під урбан-парк 16:17

У лісопарку Кордівка у Чернігові планують збудувати урбан-парк.

ДБР прийшло з обшуками до Чернігівської міськради під час сесії

ДБР прийшло з обшуками до Чернігівської міськради під час сесії 15:38

У Чернігівській міськраді, де 27 січня проходить сесія, Державне бюро розслідувань проводить обшук.

За матеріалами СБУ засуджено іноземця, який закликав до розв’язування війни

За матеріалами СБУ засуджено іноземця, який закликав до розв’язування війни 12:00

За матеріалами Служби безпеки України Апеляційний суд Чернігівської області остаточно затвердив рішення про покарання іноземця – мешканця Чернігова за поширення публічних закликів до війни.

Тетянине свято на сцені філармонійного центру

Тетянине свято на сцені філармонійного центру 11:49

Віддані шанувальники творчості артистів Чернігівського обласного філармонійного центру завжди з нетерпінням чекають на 25 січня — Тетянин день.

Відкрита лекція співробітника Українського інституту національної пам’яті Сергія Бутка «Крути – бій за майбутнє»

Відкрита лекція співробітника Українського інституту національної пам’яті Сергія Бутка «Крути – бій за майбутнє» 10:45

«Без Крут навіть акт 22 січня був би документом без підпису, бо такі акти мало виголосити. Їх треба чинити…», - Євген Маланюк, письменник, сотник армії УНР

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини