Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 23 червня, 04:39:35

“Український Колумб” – нова виставка в Чернігівському історичному музеї імені В.В. Тарновського

22.05.2013   16:32Агенцiя

17 травня 2013 року – у переддень Міжнародного Дня музеїв у військово-історичному музеї – відділі Чернігівського історичного музею імені В.В. Тарновського відкрилася виставка “Український Колумб”.

Вона присвячена нашому земляку, уродженцю Ніжина Юрію Федоровичу Лисянському. Він народився 1 квітня (за ст. ст.) 1773 року, тож цьогоріч відзначається 240 років видатному мореплавцю, одному з керівників першої вітчизняної навколосвітньої подорожі, засновнику наукової океанографії. Сама подорож розпочалася 1803 року, тобто 210 років тому.

В експозиції представлені матеріали, які розкривають про життя та діяльність Ю.Ф. Лисянського: культові речі (батько був священиком), макети кораблів, в тому числі й шлюпа “Нева”, яким командував 30-річний капітан, корабельні гармати, монети кінця XVIII – початку ХІХ століть різних країн світу, через які пролягав маршрут експедиції, вітрило та зразки морських вузлів. Відтворений куточок робочого стола капітана з книжками, глобусом, морськими приладами. Окремим розділ розповідає про увічнення пам’яті про цю видатну людину в марках та конвертах. Відвідувачі можуть побачити і прочитати оригінал листа Ю.Ф. Лисянського до брата Івана Федоровича у Ніжин, написаного після повернення з експедиції.

Виставка створена на основі зібрання Чернігівського історичного музею імені В.В. Тарновського із залученням матеріалів Чернігівського обласного художнього музею імені Григорія Галагана та МГО “Чернігівський яхт-клуб”.

У відкритті виставки взяли участь представники ВГО “Всеукраїнська асоціація ветеранів-підводників”. Саме вони, зокрема голова Чернігівського осередку І.Г. Галутва, і стали головним рушієм організації святкування 240-річчя від дня народження Ю.Ф. Лисянського на державному рівні. Перший заступник голови організації В.М. Папіжук вручив музейним співробітникам Почесні грамоти Міністерства культури та Асоціації.

Співробітник Департаменту інформаційної діяльності та комунікаційних зв’язків з громадськістю облдержадміністрації І.І. Жирнов розповів про заходи, що вже відбулися та ще відбудуться на Чернігівщині, з нагоди ювілею мореплавця.

На святі виступили інженер-моделіст А.В. Якімаха, автор моделей кораблів, та представник Чернігівського яхт-клубу В.В. Кириченко.

Всі учасники відкриття виставки отримали книгу про Ю.Ф. Лисянського, найбільша частина накладу якої дісталася учням школи № 9, що долучилися до цього свята.

Сергій Лаєвський

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині майже 267 тис. пацієнтів отримали ліки проти серцево-судинних захворювань за програмою “Доступні ліки” 15:25

“Доступні ліки” – це програма, за якою українці з хронічними захворюваннями можуть отримувати необхідні ліки та медичні вироби безоплатно або з частковою доплатою. Їх вартість напряму аптеці відшкодовує Національна служба здоров’я України. Програма дозволяє зменшити фінансове навантаження на пацієнтів та збільшити доступність ліків.

Конфлікт “двовладдя” в Чернігові: яку участь в цьому приймають локальні медіа 15:18

Низка чернігівських медіа та пабліків в соціальних мережах вже понад півтора роки втягнута у протистояння між Чернігівськими міською радою та міською військовою адміністрацією. Це відображається на матеріалах видань, які присвячені висвітленню позицій сторін. Хто на чиєму боці, - розбираємося у цьому блозі.

Директорка центру реабілітації ветеранів Ксенія Возніцина: “Невидиме поранення потребує лікування так само, як і фізичне”

Директорка центру реабілітації ветеранів Ксенія Возніцина: “Невидиме поранення потребує лікування так само, як і фізичне” 15:11

Психічні травми у військових та цивільних, постраждалих від війни, — проблема масштабна, яка не зникне після завершення бойових дій. Радше варто очікувати, що насліки невидимих поранень тільки посилюватимуться та набуватимуть інших проявів. На цьому наголошує директорка Центру психічного здоровʼя та реабілітації ветеранів “Лісова поляна” Ксенія Возніцина.

Від фізичної до продовольчої безпеки: начальник ОВА відвідав Бахмацьку громаду 15:05

Свій робочий візит до Бахмацької ТГ начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус у супроводі начальника Ніжинської РВА Григорія Ковтуна та голови громади Павла Шимка розпочав із одного з навчальний закладів.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини