Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 30 листопада, 17:37:10

У Києво-Печерському заповіднику відкрилася виставка “Чернігівська ікона”

21.05.2013   08:06Агенцiя

У рамках Фестивалю українських заповідників “Спадщина”, що відбувся у Національному Києво-Печерському історико-культурному заповіднику відкрилася виставка “Чернігівська ікона” з фондів Національного архітектурно-історичного заповідника “Чернігів стародавній”.

Виставку урочисто відкрили Генеральний директор Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника Любомир Михайлина та заступник генерального директора Національного архітектурно-історичного заповідника “Чернігів стародавній” Алла Доценко.

Виставка організована Національним Києво-Печерським історико-культурним заповідником та Національним архітектурно-історичним заповідником “Чернігів стародавній”, за сприяння Синодального відділу Української Православної Церкви “Церква і культура”.

Основна мета виставки – показати самобутні традиції ікономалярства Чернігівщини в їх розвитку впродовж XVIII – початку ХХ ст.
На виставці представлено 63 ікони з фондів Національного архітектурно-історичного заповідника “Чернігів стародавній”. Тут можна побачити чисельні образи Богородиці – найпоширеніші та найулюбленіші в Україні, серед них чудотворні ікони Чернігівщини: Троїцько-Іллінська, Домницька, Ладинська, а також ікони, які розповідають про життя Богоматері: це і “Різдво Богородиці”, “Благовіщення”, “Введення до храму”, “Свята Родина”, “Зішестя Св. Духа”. Також на виставці експонуються популярні в регіоні образи Спасителя: це “Христос Вседержитель”, “Спас Нерукотворний”, “Цар Слави”, образи св. Миколая, а також ікони “Св. Феодосій Углицький” з образом чернігівського архієпископа XVII ст., канонізованого 1896 року після засвідчення нетлінності його мощей та численних зцілень і чудотворінь небесного покровителя і заступника стародавнього Чернігова.

Ікони, які експонуються на виставці, різноманітні як за стилем та манерою виконання, так і за рівнем професійної майстерності. Вони репрезентують різні епохи і стилі: передусім привертають увагу барокові, величні образи Богородиці XVIII ст., з реалістичними, українізованими рисами, в пишних мафоріях на тлі тисненого орнаменту. Ікони ХІХ ст. більш стримані та засвідчують вплив домінуючих на той час стилів класицизму та романтизму.

Виставка експонуватиметься до 9 червня 2013 року в келіях соборних старців (корпус № 4) Національного Києво-Печерського заповідника.

Останні новини Чернігівщини

Судитимуть ексзаступника голови Чернігівської ОДА та його спільника

Судитимуть ексзаступника голови Чернігівської ОДА та його спільника 16:13

Судитимуть ексзаступника голови Чернігівської ОДА та його спільника, які за 160 тис. доларів США обіцяли підприємцю «перемогу» у тендері. ДБР завершило розслідування стосовно шахрайства колишнього заступника голови Чернігівської обласної державної адміністрації та його спільника. Обвинувальний акт направлено до суду.

На будівельний майданчик на вулиці Любецькій, 26 заїхала техніка компанії

На будівельний майданчик на вулиці Любецькій, 26 заїхала техніка компанії "УТБ-інжиніринг" 16:09

Нагадаємо, цю та решту багатоповерхівок починала будувати фірма "Укрсівербуд". Однак в жовтні на цьому та ще двох об'єктах компанії у Чернігові, а саме на вулиці Незалежності, 7-б та проспекті Перемоги, 64 – роботи припинилися.

У Чернігові почала зменшуватися кількість пацієнтів з COVID-19 у стаціонарах

У Чернігові почала зменшуватися кількість пацієнтів з COVID-19 у стаціонарах 15:58

У Чернігові в останній тиждень спостерігається зменшення зайнятості пацієнтами з діагнозом COVID-19 ліжко-місць у профільних відділеннях міських лікарень. Про це сьогодні, 30 листопада, повідомили на щотижневій розширеній нараді в Чернігівській міській раді.

 У Сновській центральній лікарні з’явилося сучасне офтальмологічне обладнання

У Сновській центральній лікарні з’явилося сучасне офтальмологічне обладнання 15:44

Офтальмолог у Сновській центральній лікарні відтепер обстежує жителів громади за допомогою сучасного офтальмологічного обладнання. Така інформація з’явилася на сайті Сновської міської ради.

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 6 685 осіб

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 6 685 осіб 15:36

За даними Чернігівського інформаційно-аналітичного центру медичної статистики, станом на 30 листопада в області проти Covid проведено 655 315 щеплень першою та другою дозою.