У Києво-Печерському заповіднику відкрилася виставка “Чернігівська ікона”
У рамках Фестивалю українських заповідників “Спадщина”, що відбувся у Національному Києво-Печерському історико-культурному заповіднику відкрилася виставка “Чернігівська ікона” з фондів Національного архітектурно-історичного заповідника “Чернігів стародавній”.

Виставку урочисто відкрили Генеральний директор Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника Любомир Михайлина та заступник генерального директора Національного архітектурно-історичного заповідника “Чернігів стародавній” Алла Доценко.
Виставка організована Національним Києво-Печерським історико-культурним заповідником та Національним архітектурно-історичним заповідником “Чернігів стародавній”, за сприяння Синодального відділу Української Православної Церкви “Церква і культура”.
Основна мета виставки – показати самобутні традиції ікономалярства Чернігівщини в їх розвитку впродовж XVIII – початку ХХ ст.
На виставці представлено 63 ікони з фондів Національного архітектурно-історичного заповідника “Чернігів стародавній”. Тут можна побачити чисельні образи Богородиці – найпоширеніші та найулюбленіші в Україні, серед них чудотворні ікони Чернігівщини: Троїцько-Іллінська, Домницька, Ладинська, а також ікони, які розповідають про життя Богоматері: це і “Різдво Богородиці”, “Благовіщення”, “Введення до храму”, “Свята Родина”, “Зішестя Св. Духа”. Також на виставці експонуються популярні в регіоні образи Спасителя: це “Христос Вседержитель”, “Спас Нерукотворний”, “Цар Слави”, образи св. Миколая, а також ікони “Св. Феодосій Углицький” з образом чернігівського архієпископа XVII ст., канонізованого 1896 року після засвідчення нетлінності його мощей та численних зцілень і чудотворінь небесного покровителя і заступника стародавнього Чернігова.
Ікони, які експонуються на виставці, різноманітні як за стилем та манерою виконання, так і за рівнем професійної майстерності. Вони репрезентують різні епохи і стилі: передусім привертають увагу барокові, величні образи Богородиці XVIII ст., з реалістичними, українізованими рисами, в пишних мафоріях на тлі тисненого орнаменту. Ікони ХІХ ст. більш стримані та засвідчують вплив домінуючих на той час стилів класицизму та романтизму.
Виставка експонуватиметься до 9 червня 2013 року в келіях соборних старців (корпус № 4) Національного Києво-Печерського заповідника.
Останні новини Чернігівщини
На Ніжинщині поліцейські затримали жінку, яка підозрюється у вбивстві своєї матері 17:17
Оперативники кримінальної поліції відділення №3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції затримали 56-річну мешканку Борзни, яка завдала своїй матері смертельних тілесних ушкоджень. Жінку помістили до ізолятора тимчасового тримання.
У Чернігові дитина випала з вікна: поліція розслідує обставини травмування хлопчика 16:37
Співробітники Чернігівського районного управління поліції розслідують обставини, за яких хлопчик 2022 року народження випав з вікна другого поверху. Наразі дитину госпіталізовано до лікарні.
«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: Новгород-Сіверська громада отримала від партнерів зі Львівщини пожежний автомобіль 16:16
Днями в межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Новгород-Сіверську ТГ відвідала делегація Мурованської територіальної громади Львівської області на чолі із сільським головою Богданом Свистуном.
Поліція розслідує обставини ДТП в Корюківському районі, в якій травмувалися двоє неповнолітніх пасажирів 15:42
Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом ДТП на автодорозі Холми-Жукля Корюківського району, внаслідок якої постраждали двоє неповнолітніх.
«Просвіт пам’яті»: медики Михайло-Коцюбинської громади вшанували загиблого колегу 15:11
Молодший сержант Олексій Шестаков народився 9 березня 1976 року у Донецьку. Там же у 1992 році закінчив школу. Після навчання у Донецькому державному медичному університеті молодий стоматолог у 1998 році приїхав до Чернігова проходити інтернатуру за розподілом в Чернігівській міській лікарні.