Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 11 серпня, 13:49:25

У Києво-Печерському заповіднику відкрилася виставка “Чернігівська ікона”

21.05.2013   08:06Агенцiя

У рамках Фестивалю українських заповідників “Спадщина”, що відбувся у Національному Києво-Печерському історико-культурному заповіднику відкрилася виставка “Чернігівська ікона” з фондів Національного архітектурно-історичного заповідника “Чернігів стародавній”.

Виставку урочисто відкрили Генеральний директор Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника Любомир Михайлина та заступник генерального директора Національного архітектурно-історичного заповідника “Чернігів стародавній” Алла Доценко.

Виставка організована Національним Києво-Печерським історико-культурним заповідником та Національним архітектурно-історичним заповідником “Чернігів стародавній”, за сприяння Синодального відділу Української Православної Церкви “Церква і культура”.

Основна мета виставки – показати самобутні традиції ікономалярства Чернігівщини в їх розвитку впродовж XVIII – початку ХХ ст.
На виставці представлено 63 ікони з фондів Національного архітектурно-історичного заповідника “Чернігів стародавній”. Тут можна побачити чисельні образи Богородиці – найпоширеніші та найулюбленіші в Україні, серед них чудотворні ікони Чернігівщини: Троїцько-Іллінська, Домницька, Ладинська, а також ікони, які розповідають про життя Богоматері: це і “Різдво Богородиці”, “Благовіщення”, “Введення до храму”, “Свята Родина”, “Зішестя Св. Духа”. Також на виставці експонуються популярні в регіоні образи Спасителя: це “Христос Вседержитель”, “Спас Нерукотворний”, “Цар Слави”, образи св. Миколая, а також ікони “Св. Феодосій Углицький” з образом чернігівського архієпископа XVII ст., канонізованого 1896 року після засвідчення нетлінності його мощей та численних зцілень і чудотворінь небесного покровителя і заступника стародавнього Чернігова.

Ікони, які експонуються на виставці, різноманітні як за стилем та манерою виконання, так і за рівнем професійної майстерності. Вони репрезентують різні епохи і стилі: передусім привертають увагу барокові, величні образи Богородиці XVIII ст., з реалістичними, українізованими рисами, в пишних мафоріях на тлі тисненого орнаменту. Ікони ХІХ ст. більш стримані та засвідчують вплив домінуючих на той час стилів класицизму та романтизму.

Виставка експонуватиметься до 9 червня 2013 року в келіях соборних старців (корпус № 4) Національного Києво-Печерського заповідника.

Останні новини Чернігівщини

На 13 осіб зросла кількість хворих на COVID-19 в області

На 13 осіб зросла кількість хворих на COVID-19 в області 12:13

ЗгідноЗгідно з даними щоденного моніторингу, протягом доби в області підтверджено ще 13 діагнозів COVID-19. з даними щоденного моніторингу, протягом доби в області підтверджено ще 13 діагнозів COVID-19.

Обстановка на кордоні. Офіційно

Обстановка на кордоні. Офіційно 11:03

Протягом минулої доби змін в обстановці на державному кордоні України в межах Чернігівщини не відбулося, вона залишалася стабільною та контрольованою.

Прилуки – учасник програми історичної освіти

Прилуки – учасник програми історичної освіти "Студії Живої Історії 2020" 10:42

У травні поточного року місто Прилуки й сім громад з різних областей України успішно пройшли конкурсний відбір серед ста заявників до програми «Студії Живої Історії 2020».

Ніжин: відбулась щотижнева оперативна нарада

Ніжин: відбулась щотижнева оперативна нарада 10:30

10 серпня відбулась щотижнева оперативна нарада під головуванням міського голови Анатолія Лінника.

У Чернігові по проспекту Миру будують підвищені пішохідні переходи

У Чернігові по проспекту Миру будують підвищені пішохідні переходи 10:13

У Чернігові по проспекту Миру почали будувати підвищені пішохідні переходи, які змушуватимуть водіїв їхати повільніше.