Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 5 грудня, 08:08:08

Книгу “Біля витоків Незалежності” презентовано у Чернігові

29.11.2011   07:32

Книгу “Біля витоків Незалежності”, що розповідає про життєвий шлях відомих українських патріотів другої половини ХХ століття, презентовано у Чернігові.

“Якщо подивитися долі цих людей, то всі вони так чи інакше страждали за Україну і поклали життя на вівтар боротьби за незалежність нашої держави”, – сказав голова правління Молодіжного руху Києва, автор ідеї і керівник проекту “Шляхом українських патріотів” Арсеній Пушкаренко.

Книга “Біля витоків Незалежності” містить нариси як про пошанованих в Україні людей – Григора Тютюнника, Василя Стуса, Володимира Івасюка, так і про тих, чиї імена і справи досі залишаються в тіні. В їх числі, зокрема, Василь Макух і Данило Шумук.

“Василь Макух спалив себе на Хрещатику в 1968 році, протестуючи проти радянської окупації України та введення радянських військ у Чехословаччину. В Україні його не пам’ятають і не шанують, хоча чеського студена Яна Пелеха, який зробив те саме у Празі, на батьківщині визнано національним героєм і всіляко пошановано. Так само Данило Шумук, який провів у таборах 42 роки. Це – легендарний чоловік, його приймали американський президент і лідери європейських держав, у нас же про нього рідко хто згадує”, – зауважив А.Пушкаренко.

Обсяг нової книги про патріотів – понад 300 сторінок, наклад – 1000 примірників. Її презентації вже відбулися у Києві, Львові, Білій Церкві, Празі та Відні. У найближчі 3 місяці з нею ознайомляться жителі ще 15-ти українських міст, пообіцяв А.Пушкаренко.

http://www.ukrinform.ua/ukr/order/?id=1059592
 

Останні новини Чернігівщини

Виявлено 605 нових випадків COVID-19

Виявлено 605 нових випадків COVID-19 17:00

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА станом на 4 грудня в області зафіксовано 605 нових випадків COVID-19.

Проаналізували проблемні питання ветеранів війни і порядок їх вирішення

Проаналізували проблемні питання ветеранів війни і порядок їх вирішення 15:11

Круглий стіл на тему "Аналіз проблемних питань ветеранів війни і порядок їх вирішення".

З наступного року в Чернігові втілюватимуть програму

З наступного року в Чернігові втілюватимуть програму "Безпечний заклад освіти" 14:50

У Чернігові рішенням Чернігівської міської ради затверджена Програма «Безпечний заклад освіти» на 2021-2024 роки. Відповідне рішення міськради прийняте 1 грудня на засіданні 2-ї сесії Чернігівської міської ради 8-го скликання.

Чернігівським рибоохоронним патрулем протягом жовтня зафіксовано 153 порушення Правил рибальства

Чернігівським рибоохоронним патрулем протягом жовтня зафіксовано 153 порушення Правил рибальства 14:42

Протягом жовтня 2020 року державними інспекторами Чернігівського рибоохоронного патруля зафіксовано 153 порушення Правил рибальства, вилучено 251 кг незаконно добутих водних біоресурсів та понад 4 км сіток.

Виконувати обов'язки начальника Чернігівської митниці відтепер буде Артур Городиський

Виконувати обов'язки начальника Чернігівської митниці відтепер буде Артур Городиський 14:31

Про це повідомляє Північна митниця Держмитслужби на своїй сторінці у Facebook.